Na návštěvě u McDonald’s

Jak jsem se minulý týden ve středu zmínil, prostřednictvím webového formuláře jsem se přihlásil na den otevřených dveří pořádaný společností Mc Donald’s. Osobně jsem od návštěvy očekával zhruba dvacetiminutovou prohlídku, kdy se v rychlosti seznámím s historií společnosti, podívám se v rychlosti do kuchyně, kde se přesvědčím že je všechno v nejlepším pořádku a spokojen, že jsem viděl cosi navíc, než co může vidět pouhý zákazník, půjdu domů. Nestalo se tak. Jak si za chvíli přečtete prohlídka byla mnohem delší, výklad vyčerpávající a spokojenost maximální.

Takže od začátku. Po vyplnění webové přihlášky k exkurzi, mi byla druhý den mailem přihláška potvrzena. Poté nasledoval telefonát od vedoucího provozovny, kterou jsem se rozhodl navštívit, abychom si dohodli čas návštěvy. Domluvili jsme se na čtvrté.

V den návštěvy D jsem se dostavil na čas a hned se hlásil u perzonálu. První holčina v červeném stejnokroji mnoho o exkurzi nevěděla. Neváhala se však zeptat své kolegyně, která mi přivolala vedoucího. Po představení mi bylo formou pozvání nabídnuto ochutnat něco z produktů McDonaldu. Nakonec jsem se dohodli, že případné jídlo necháme na později po prohlídce.

Jako první mi byla představena provozovna a její interiér. Řeč zde mimo jiné přišla různé odlišnosti a styly vybavení různých provozoven. Na franchising, financování reklamních kampaní, marketing a další zajímavé oblasti. Po prohlídce interiéru následovalo představení a podrobný popis Mc Drive. Ano, vše kolem obsluhy nenasytných řidičů a jejich pasažérů. Provozovnu, kterou jsem navštívil tvoří tři okénka. V prvním se objednává, v druhém platí a v třetím vydává. Zde přišla řeč na internetový klip, který radí, jak se u McDonald’s najíst zdarma. Pokud jste neviděli, tak se podívejte:

V reálu by se toto u nás stát nemělo. Zaměstnanci na displeji monitoru vidí, které auto neplatilo a tak by řidiči neměli nic dát. Na druhou stranu, každý jsme omylný a tak se selhání podobného rázu nedá ve špičce zcela vyloučit. Rozhodně nedoporučuji nikomu nic podobného zkoušet.

Po venkovní prohlídce následovala prohlídka zákulisí. Tj. toho, kam již oko normálního smrtelníka nedohlédne. Postupně mi byl představen snad každý metr provozovny. Mrazící a chladící box a proces zacházení s potravinami v nich. Sklad, úklidová místnost a seznámení se systém třídění odpadu. Odpočinková místnost pro zaměstnance. Systém plánovaní. Místnost kde se připravují postmix nápoje. Nakonec jsem z těsné vzdálenosti sledoval práci v kuchyni. Možnost podívat se přímo do kuchyně jsem odmítl. O mnoho víc bych neviděl, a plést se zaměstnancům pod nohy jsem nechtěl.

K tomu jak to u McDonald’s chodí jsem na netu nalezl jedno zahraniční video. Protože je plus/mínus ke konci velmi podobné tomu co jsem viděl já, dávám vám alespoň takto do útrob McDonald’s nahlédnout.

Po prohlídce nasledovalo již v úvodu avizované jídlo. Musím se přiznat chutnalo mi ;-). U jídla jsem si dál s vedoucím provozovny povídali. Myslím, že jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí. Pro Vás asi tu, že McDonald’s obdobné exkurze pořádá, a tak se příští můžete osobně zúčastnit i vy.

Po jídle jsem obdržel velmi příjemný dárek v podobě poukázek na další jídla zdarma dle výběru. Za toto děkuji. O víkendu jsme již něco v rodinném kruhu projedli ;-)

Celkově prohlídka trvala celé dvě hodiny, což je čas téměř neuvěřitelný. Za celou dobu této velmi podrobné prohlídky jsem nezpozoroval nic negativního. Spíš si říkám, kéž by to takto skvěle všechno fungovalo i v ostatních restauracích.

Čisté prostředí, čerstvé chutné jídlo a rychlá obsluha. Asi tak bych po své návštěvě nyní definoval provozovny McDonald’s.

Všem kdo v tomto článku čekal něco skandálního, negativního se omlouvám. Skutečně není co. Pokud nevěříte, můžete se o tom sami přesvědčit při některých dalších otevřených dveří.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

20 komentářů k “Na návštěvě u McDonald’s”

 1. Lemik napsal:

  Lukino, ale kávu tam maj stejně naprosto břečkovitou… :-)

 2. Lenka napsal:

  žádnej skandál jsem nečekala… možná někdy taky půjdu omrknout (Lukáši, kde se to zajednává?), ale štamgastem se asi stejně nestanu:)

 3. LuFa napsal:

  Lenka: Čas od času sleduj stránky McDonald’s. Tam jsem nalezl akci i s registračním formulářem. Teď tam nic není, ale protože se prý tato akce koná tak 2x do roka, snad se to tam za čas třeba objeví.

 4. Tulin napsal:

  No…ono po zmince, jak skvele jste se zdarma najedl a pote o vikendu i vase rodina ani neslo moc ocekavat, ze byste mohl napsat jine, nez kladne hodnoceni.
  Pripada mi to velmi amaterske – nechat se nekde zdarma hostit a pak psat „recenzi“ na danou restauraci. To snad ani nemuze byt objektivni, kdyz vam manazer restaurace takhle nastrka poukazy na jidlo zdarma.

 5. LuFa napsal:

  Tulin: Na prohlídku jsem šel bez toho, aniž bych vědel, že součástí bude občerstvení a nějaká pozornost. Prostě mě zajímalo, jak to u McDonald’s vypadá. A vypadá to skutečně velmi profesionálně.

  Věřte, že kdyby to vypadalo špatně, napsal bych to. A to bez ohledu na to, zdali jsem něco dostal, či ne. Ostatně, sám se v budoucnu můžete přesvědčit.

 6. blanka napsal:

  dik luky za zpravu potesilo me to jak jste byli spokojeni mamka

 7. fremy napsal:

  kolik ti za kladnou reklamu zaplatili? :D asi to príště taky půjdu okouknout

 8. LuFa napsal:

  fremy: jj, určitě běž. Skutečně je to zajímavé.

 9. Lenka napsal:

  Souhlasím s LuFou, že i když někdo dá člověku dárek, nemusí si ho tím získat. Minule mi na brněnských veletrzích narvali kdeco, přesto byl můj dojem negativní…

 10. Klara napsal:

  Já myslím, že si tím, že si tímto vybírají nové tváře MC donald, tedy možná nová reklamní bříška. Nedivila bych se, kdyby byl LUFA v jejich reklamě:-)

 11. Boss002 napsal:

  Chtěl jsem tam pracovat.,…a když jsem viděl ty lidi, kteří pracovali jako ROBOTI v uporným horku a oleji, kterej se tam vyparuje, zacalo se midelat blbe…..nemuzu slouzit McDomald FUJ !…myslím, že to bylo schválně připaveny, aby se ti to libilo.

 12. hurri napsal:

  Boss002: Lufovi se v horku a oleji líbí, asi příprava na posmrtný život :)

 13. blanka napsal:

  hurri nerouhej se!!!abys ses ty nepripravoval prvni na smazeni v oleji!!! nerada toto ctu -lukyho mamka

 14. LuFa napsal:

  LOL :-D. Smažení v oleji mě rozesmálo :-D.

 15. bafomet napsal:

  jaké rouhání, tady je dobře – pití, holky a tvrdá muzika

 16. hurri666 napsal:

  Držte mi tam místo, za chvíli jsem tam!

  In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi!
  http://sobenavzdory.blog.cz/0612/in-nomine-dei-nostri-satanas-luciferi-excelsi

 17. mv napsal:

  Bafomet: Hlavně, když jsou tam ty holky, jestli je tvrdý i něco jinýho než muzika…

 18. bafomet napsal:

  mv: to je právě to peklo, tvrdý tam jsou jenom drogy

 19. mj napsal:

  A co říkáš na tohle? Trabant se znakem BMW

 20. LuFa napsal:

  mj: Článek jsem si přečetl. Autor se v něm zamýšlí nad cenou jídla v McDonald’s. Zdá se mu vysoká. Nic víc, nic míň.

  Vyjadřovat se k ekonomickému zázemí autora nebudu. Neznám ho. Jednoduše jsou lidé, kterým se ceny v McDonald’s zdají přiměřené a jsou lidé, kterým se zdají předražené.

  Osobně si nějaký ten cheeseburger za dvacku, nebo baconburger za třicet u McDonald’s koupím a nijak drahé mi to nepříjde.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.