Cambridge – most přes řeku

Univerzitní město Cambridge jsem již před pár lety navštívila. Letos jsem ale jeho prohlídku pojala jinak. Univerzitní areál všetně historických „college“ jsem si prohlédla od vody, projíždkou na lodi. Jelikož se libra stala pro majitele českých korun velice příznivá, mohu všem vřele doporučit. Asi 45minutová vyjíždka stojí 15 liber. Pokud se rozhodnete jet sami, bez obsluhy a výkladu, vyjde loďka levněji. Tuto možnost využívají hlavně mladí studenti, kteří právě tráví prázdniny studiem angličtiny přímo v Cambridge.
Pak to na řece Cam vypadá jako jedna velká party, partičky rozjařených barevných lidí do sebe narážejí loděmi, popíjejí pivo, pokřikují. Občas zaslechnete i známé a zvučné: „Ty vole…“

Cambridge doslova znamená „most přes Cam“, což je název místní řeky. Je to městečko asi 70 km severovýchodně od Londýna. Má kolem 125 000 obyvatel, včetně studentů.

Roku 1291 studenti vykázáni nepřátelskými obyvateli Oxfordu dorazili do Cambridge a založili zde univerzitu. Stavba jedné z nejvýraznějších dominant města – King’s College Chapel byla zahájena Jindřichem VI. roku 1446. Stavba byla dokončena roku 1515 za vlády Jindřicha VIII..

St.John’s College

King’s College

Těžko říci, zda to sem přinesli studenti, ale nejpopulárnější a asi nejrychlejší způsob pohybu po městě a okolí je jízda na kole. Kola jsou pak všude, před historickými collegemi, kostely, obchody.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.