Hradec jde s dobou

Už je to rok, co je hradecké autobusové nádraží v chaosu. Nejprve se změnila stanoviště dálkových autobusů, pak i MHD a pak se změnily i zastávky MHD. Což byla poslední kapka i pro místní. Pokaždé, když jsem vylezla z vlakového nádraží, představila jsem si co si asi řekne potulný turista, když první co vidí z Hradce Královýho je staveniště, tatrovky, bagry, a nadměrně opálení dělníci co posedávají okolo, protože mají zrovna pauzu. Na konci letošního léta se zdá, že se ten chaos již chýlí ke konci.

Jenže Hradec drží krok s Londýnem. Při toulkách po Londýně a ostatních městečkách v Anglii jsem si všimla té podobnosti. Výkopy, ploty, dlažební kostky, cedule se zákazy vstupu, doporučení k přejití na druhý chodník atd. A přesto se turisti vesele fotografují, staveniště nestaveniště, hlavně že tam je Big Ben.

Přijde doba, kdy se turisti budou fotit z hotelem Černigov (Amber)? Co myslíte?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Hradec jde s dobou”

 1. LuFa napsal:

  Ač jsem téměř každý den v Hradci, do centra se skoro nedostanu, takže dík Klárko za foto od nádraží. Na konečnou podobu jsem zvědavý. Musím říct, že se docela těším. Autobusový termínál se povedl.

 2. mv napsal:

  WTF? (platí pro článek i komentář)

 3. hurri napsal:

  Někdy méně znamená více a platí to i v případě tohoto článku.

 4. David napsal:

  To staveniště je odpudivý. Ale předtím to taky nebylo nic moc – vyjeté koleje, nepřehledné, komunisticky šedé.. Uvidíme, jak to bude vypadat, až to bude hotové, resp. jak budou jezdit autobusy (zřejmě pořád stejně – jako s hnojem).

 5. Lenka H. napsal:

  Terminál je krásnej… škoda, že nějakej bagr nezbořil cestou i Černigov, protože kdo by se chtěl fotit s takovym plesnivym hnusem? Všichni, kdo tam bydleli, mluvili o hradecké ostudě:(

 6. mj napsal:

  Obyčejný hotel v krajském městě, nebo skoro 200 let stará hodinová věž paláce, vždyť je to skoro stejné, že…
  Nehledě na to, že turisté aspoň fotografují sebe s unikátní věží, zatímco „někdo“ fotí staveniště >:)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.