Jak se mají medici v Keni?

Na začátku srpna se za koordinátorem projektu Adra Keňa Alešem Bártou vydali studenti (či čerství absolventi) medicíny Lenka, Bára, Jarda a Michal. Vydali se za dobrodružstvím, s ochotnou pomoci, za seznámením se s tropickou medicínou a nemocemi a za poznáním života v Africe. Asi ani jeden z nich netušil, jak rychle se setkají s nemocí, která se u nás jen tak „nechytí“. Po pár dnech již měli na starost prvního pacienta s malárií. O kterého se dle slov Aleše Bárty postarali na jedničku.

Dobrodružství je potkalo již na cestě, kdy mělo letadlo takové zpozdění, že zůstali v Káhiře.

Studenti měli plánovaně přiletět do Nairobi 1.8., ale pro velké zpoždění letu z Vídně do Káhiry neměli návazný spoj do Nairobi. Nakonec ještě 1.8. zůstali v Káhiře a na náklady letecké společnosti podnikli výlety k pyramidám, viděli Sfingu a další zajímavosti tohoto egyptského města. Letecká společnost jim nakonec nabídla alternativní let do Johannesburgu v Jihoafrické republice a z něj do Nairobi, kam přiletěli 2.8.odpoledne. Samozřejmě jsem je netrpělivě vyčkával na letišti a do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, zda opravdu přiletí. A přiletěli. Unavení, nevyspalí, ale plní elánu pro práci v Africe.

Po příletu bylo v Nairobi připraveno setkáni českých humanitárních pracovníků, studenty zde vřele přivítala česká velvyslankyně v Keni, paní Fuchsová.
Studenti také navštívili nairobský slum Kiberu.


Po té si den odpočinuli a vydali se do Itiba, cíle jejich mise. Po prohlédnutí si areálu zdravotnického střediska, začali studenti svou praxi na ambulanci střediska. Ošetřovali zranění, prováděli vyšetření, asistovali u porodů. Pomáhat v Itibu budou ještě do 8. září.

Aleš všechny příznivce projektu pravidelně informuje mejlem, i s fotografiemi. Aktuální informace jsou také na stránkách projektu www.kena.websnadno.cz
Zde najdete i informace o možných formách pomoci.

Úplně nejjednodušší způsob je poslat sms ve tvaru DMS KENA na 87777.

Přispějete tak 27 Kč, je to málo, máte pravdu, ale i to málo, znamená v Afice hodně.


Související články

Má to smysl – Česká pomoc v Keni
Čeští medici vyráží pomáhat do Keni
Sběr starých brýlí
Adra už je zase v Keni

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.