Zřizuji si účet u mBank

Tak jsem se včera rozhodl. Pro potřeby plateb na internetu a zřízení si účtu na Pay Pal ke svému stávajícímu účtu zřizuji účet u mBank. Pokud s ním budu spokojen není vyloučeno, že k mBank přejdu úplně.

Co zřízením účtu u mBank riskuji? Po přečtení nabídky mBank se mi zdá, že je to pouze čas, který vyřízením a práci v mBank webovém rozhraní strávím. Další věci by měly být zdarma.

Účty si zřídím hned dva. Osobní účet mKonto a spořící účet eMax.

Výhody jednotlivých účtů:

Výhody mKonta (informace k 21.8.2008 – zdroj http://mbank.cz/mkonto/)

 • bezplatný přístup ke kontu pomocí internetu a telefonu
 • založení a správa účtu zdarma
 • platební karta Visa Classic zdarma
 • tři výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu zdarma
 • jen u nás: výběry z bankomatů v zahraničí zdarma
 • odchozí i příchozí platby zdarma
 • možnost nastavení trvalých příkazů a šablon plateb zdarma
 • aktivní i pasivní inkaso i SIPO zdarma
 • to vše bez limitů na tok peněz – tato nabídka platí jednoduše pro všechny

  Výhody eMaxu (informace k 21.8.2008 – zdroj http://mbank.cz/emax/)

 • nejvýhodnější úročení na trhu bez podmínek – 3,5%
 • bezplatný přístup k účtu pomocí internetu a telefonu
 • založení a správa účtu zdarma
 • platební karta pro bezhotovostní platby
 • až 4 spořící účty, každý si můžete pojmenovat a nastavit
 • odchozí i příchozí platby zdarma
 • to vše bez limitů na tok peněz – tato nabídka platí jednoduše pro všechny

  Doufám, že u mBank budu spokojen a že je její bezplatné služby brzy zmerčí a začnou poskytovat i další peněžní ústavy. Za to, že své peníze někomu půjčuji nebudu přece platit.

 • You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

  17 komentářů k “Zřizuji si účet u mBank”

  1. Sejvi napsal:

   Ja jsem u mBANK pul roku a MAXIMALNI spokojenost. Opravdu zadne poplatky a to mam mesicne v radu 100-vek transakci! Uroceni 3.5%, takze to co mi v drivejsi bance (CSOB) strhavaly za vedeni uctu mi v mBANK pripisuji ;-) Rozhodne mBANK vsem doporucuji…

  2. LuFa napsal:

   Sejvi: Bezva, tak jsem rád, že chybu nedělám :-). Jinak jak je to prosimtě s výpisy z účtu, které nepotřebuji. Chodí poštou, nebo je jen elektronický? A je zpoplatněný? Lépe kdyby nechodil.

  3. Ahoj,
   můj názor na mBank znáš a myslím, že jsem na blogu něco psal. Někdy se chystám na souhrn toho, co mi tam vyhovuje a co méně, nejsem úplně 100% spokojený, to víš, já odešel z ČSOB a to je jiná paleta možností, ale nějak mě nebavilo platit za každé kdejakou ptákovinu; 200,- KČ měsíčně není moc, ale za rok je to půlka monitoru :-D.

  4. LuFa: Defaultně chodí jen mailem zdarma, alespoň mě. Budu muset najít nastavení, jak si nechat v prosinci poslat jeden zpoplatněný na papíře, kvůli účetnictví, ne každý berňák se tváří dobře na vytištěné maily.

  5. LuFa napsal:

   MaRek Olšavský: díky, mailem je ideální. Začínám se těšit. Také na Pay Pal a následně na Ebay a netové čínské shopy ;-).

  6. LuFa: Nezkoušej paypal ověřit dříve, než budeš mít na účtu peníze. Pár volů to zkoušelo a pak se naváželi do mBank, že jim nejde ověřit platební karta. PayPal Ti stáhne cca 50,- KČ, ale nějak se to pak srovná při transakcích :).

  7. LuFa napsal:

   MaReK Olšavský: tak to bych asi nezkoušel. Hned po zřízení účtu na něj pár peněz převedu :-).

  8. mrtvocich napsal:

   Konečně rozumnej člověk :D Už jen aby mi bylo 18…

  9. Gaucman napsal:

   Doufám, že počty klientů a politika mBank bude inspirací pro další. Bohužel svůj účet u vydřidušské Spořitelny nemohu zrušit, neb jsem vázán hypotékou k tomuto ústavu (minimálně několik let, pokud se nevyskytne výrazně lepší nabídka). A mít dva účty se mi nechce, jsem si skoro jist, že bych v tom měl obrovskej zmatek. Jediný, čím se utěšuji, je to, že mám všechny výběry z bankomatů ČS zdarma – takže si chodím i jen pro pár stovek.

  10. Heron napsal:

   Pokud to není proti pravidlům banky, šlo by někam pastnou plné znění smlouvy? (Bez soukromých údajů, samozřejmně.) Marketingové keci jsou jedna věc, reál jiná.

   Je ten email nějak zabezpečený? Třeba veřejným klíčem uploadnutým na web banky? Výpis v plain textu bych dostávat nechtěl (ale potřebuji jej).

  11. LuKra napsal:

   Zasílání výpisů (mailem) si lze nastavit v internet bankingu nebo si nechat neposílat je vůbec a vygenerovat si je sám za zvolené období.

   K platbám přes net doporučuji si nechat přidělat ještě jednu kartu k dalšímu emaxu a ten jenom a výhradně používat pro platby přes internet a mít na něm jenom tolik peněz, kolik je potřeba pro konkrétní transakci (plus ostatní limity – výběry nastaveny na nulu). Minimalizujete tak riziko zneužití účtu (kde nic není ani smrt nebere). Platební karta eMax se dá totiž bez problémů využít k placení přes net (a je také zdarma).
   Já to mám tak, že mKonto pro běžné platby s kartou do obchodů (kde mám znečitelněný CVV2/CVC2 kód), emax spořící bez karty a emax internet s kartou JENOM pro platby po internetu. Sice trochu paranoia, ale co :-)
   Jedině co mi vadí, že v internet bankingu nemají oddělené limity pro platby u obchodníků a přes internet – je to oboje v jednom limitu.
   Jinak spokojenost.

  12. Stava napsal:

   Ja mam mBank jiz cca 2.mesic dohromady s pritelkyni a zatim super. Vse zdarma, za 2dny byly karty v kasliku a zatim spokojenost. Uz jsou na konte i nejake ty uroky :)

   Uzij si ucet a s tim PayPal je to pravda, ale varuji pred tim vsude, takze neboj :)

  13. albi napsal:

   Já o mBank taky uvažuju – sice měsíčně za poplatky u ČS platím kolem 60 Kč (SIPO, trvalé a jednorázové příkazy k úhradě, poslání papírového výpisu poštou), ale když to může být zdarma, proč to nezkusit. Asi do toho taky půjdu, když už jim jde i to SIPO a poplatky s kartou jsou také zdarma.

  14. Truhlik napsal:

   Výpis z účtu lze kdykoli zdarma stáhnout z internetového bankovnictví přes https. Nabízejí PDF, HTML a tuším i CSV formát. Je zbytečné nechávat si posílat výpisy e-mailem. Ten je nezabezpečený.

  15. Truhlik napsal:

   Ještě jsem zapomněl napsat, že PDF výpisy (z internetbankingu) jsou generované s nějakými nestandardními fonty, které nejsou embedované do dokumentu, takže je těžké je přečíst na minoritních OS. Na jejich fóru už to někdo psal, takže je jakás-takás naděje že to opraví. U mě to např. v Acrobat readeru přečíst jde, ale kpdf si s tím neporadí.

  16. Lenka H. napsal:

   účet v mBank jsme si zařídili těsně před cestou do Thajska a hodně jsme ušetřili za výběry v cizině zdarma. Vždycky jsme si vybrali jen na den nebo dva dopředu a nemuseli u sebe nosit velký částky. Krom jednoho bankomatu karta všude fungovala (a vybírali jsme asi 15x)

  17. LuFa napsal:

   Lenka H.: Výlet do Thajska, super Lenko. Nechceš nám tady o něm trošku napsat? Docela by mě to zajímalo.

  Napište prosím komentář

  You must be logged in to post a comment.