Krása drahých kamenů

Jak jsme psali již v příspěvcích Kdo je nejbohatší a Putování za polodrahokamy, dá se stále v Podkrkonošší najít pěkné kousky. Existuje i pár místních nadšenců, kterým hledání kamenů učarovalo natolik, že se rozhodli své poklady představit světu.

Jeden takový tráví léto ve „výstavní síni“ obecního úřadu ve Studenci u Horek. K vidění jsou jak kameny z okolí tak zkamenělá dřeva. Vystaveny jsou i kameny získané na burzách drahých kamenů, například v Mnichově. Kameny si můžete nejen prohlédnout, ale i zapojit se do debaty s odborníkem. Dozvíte se kde který kamen našel, jak se které kameny hledají, jaké trampoty „hledače pokladů“ potkávají, když narazí na majitele pozemků,….

Pokud se touláte po okolí, je možné, že se vám nějaký ten drahý kámen přišine do cesty, můžete ho vzít s sebou, na výstavě vám rádi poradí. Mně se podařilo na kraji pole, při odskočení si na „toaletu“ najít krásný ametyst:-)

Výstava je ve všední dny, až do konce letních prázdnin, na obecním úřadě ve Studenci u Horek.

Druhá výstava drahých kamenů se již každoročně vyskytuje v Lomnici nad Popelkou, v městském muzeu. Trvá do 3.8. a je otevřeno i o víkendech. Pozor, naopak je zavřeno v pondělí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Krása drahých kamenů”

 1. Lenka H. napsal:

  Nechceš přiložit nějakou fotku – třeba toho tvýho toaletního ametystu?

 2. LuFa napsal:

  Taktéž se přimlouvám za fotku. Jak výstavy stihneme s dětmi netuším. Máme toho teď nějak hodně. Pokud ale zbude čas, možná někam zajedeme.

 3. Ondra napsal:

  Ahojky, Klári,
  ve Studenci je to kámoš. I jeho paní je moje dobrá kámoška, ale bohužel jí trochu hapruje zdravíčko a tak se snaží žít klidně a v pohodě. Jednou ti takhle čeká, až jí manžel přijede a kouká na televizi, jak frajeři z Novy a poliši zneškodňujou nějakýho týpka co „plundruje přírodní bohatství česka.“
  No to je jasný, že to byl on a že jí to málem položilo, ale už si zvykla. To fakt pozlatit, jak se říká nejkrásnější nejsou věci, ale okamžiky…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.