Víkendová foto reportáž – Pojďte s námi za pohádkou, aneb pochod okolo Labe

„Pojďte s námi za pohádkou,“ vyzval nás plakát, a tak jsme šli ;-). Tedy šel jsem jen já a děti. K nám se pak připojily děti s kamarádem, jehož žena se i s Gabčou aktivně zapojila mezi pořadatele a na starost jim bylo přiděleno jedno stanoviště s úkolem. Gabčino stanoviště je níže zachyceno na videu :-).

Na samém počátku pochodu nám mírně sprchlo. Pak se ale vyčasilo, slunce ukázalo své paprsky a my si užívali téměř letního počasí.Jindy, by děti naříkaly, že je bolí nožičky, ale cesta s rozmanitými úkoly nás s nadšením posouvala k cíli.

Naše putování zpestřovaly kromě úkolů i cedule na nichž byl napsán na pokračování příběh o Jeníčkovi a Mařence. Každý kus příběhu v sobě obsahoval červeně podtržené slovo, které bylo potřeba zapsat do tajenky. Za malé děti toto dělali rodiče. V případě naší rodinky já.

Přesně v polovině naší cesty za pohádkou jsme přišli ke stanovišti, které měla na starost Gabča, která nás přivítala v kostýmu Makové panenky. Dětem dala za úkol zachránit motýla Emanuela z pavoučí sítě. Odvážní hrdinové se zavázanýma popř. zavřenýma očima šli podél provázku z červené vlny až k cíli, kde nahmatali plyšového motýla Emanuela.

Takto si s úkolem poradil Davídek.

A takto Lucinka.

Cestou se děti sdružovaly a navazovaly nová přátelství a upevňovaly vztahy se svými známými kamarády. Na fotečce Lucinka s Terezkou.

Samozřejmě mezi úkoly nemohla chybět klasika, jakou je skákáni v pytli.

Největší neplánovanou atrakcí celého pochodu byl objev dětského hřiště. Hřiště je přitáhlo jako magnet. Překonat tuto magnetickou sílu, aby jsme mohli pokračovat dál byl pak téměř nadlidský úkol.

Jako nejhezčí úkol osobně shodně s dětmi hodnotím zdobení nafukovacích balonků. Sem tam některému dítku balonek praskl, takže muselo začít od začátku.

Zde jsou výtvory Davídka a Lucinky.

V cíli pak na děti čekala v perníkové chaloupce ježibaba s výbornými perníčky, které napekly šikovné maminky, diplom a odměny.

A také další dětské hřiště, s ohněm a možností opéct si buřty.

Na samém závěru pochodu nás čekalo přímo čarodějné překvapení, kdy zprvu drobné mrholení, které některým tatínkům v pláštěnkách nezabránilo opéct buřtík, bohužel vystřídal silný vítr, který rozmetal podtácky až po krupobití, které nás vyhnalo z úkrytu pod slunečníky do přilehlé hospůdky. Samozřejmě jsem si nestěžoval a nějaké to pivko si dal. Dětem jsme pak objednali čaje na zahřátí.

Jak jsem se nakonec od pořadatelů dozvěděl, pochodu se zúčastnilo asi sedmdesát dospělých a okolo devadesáti dětí. Myslím, že na malou obec i vzhledem k počasí je to úspěch, takže pořadatelům díky a zase příští rok :-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Víkendová foto reportáž – Pojďte s námi za pohádkou, aneb pochod okolo Labe”

  1. Lufo, pěkné, až budu mít děti (jestli se to zadaří :-) ), určitě něco podobného vyhledám. Jen malý nápad: fotky vycentruj vzhledem k odstavci, bude to vypadat lépe.

  2. Klárka napsal:

    Moc hezký, sice pořadetelé okopčili Královéhradeckou perníkovou chaloupku, kterou za dob minulých pořádala Rudá hvězda, ale co – měli si to opatřit ochranou známkou:-) Ani nevím zda se v Malšovicích Perníková chaloupka stále koná, průběh býval úplně stejný, jen se nekončilo v hospodě.

  3. gabča napsal:

    Klárko, podobnou akci jsme u nás pořádali i na Moravě. Perníkovou chaloupku zapůjčila pro naši ježibabu kolegyně, takže je možné , že ještě několik takových akcí zažije. Minulý rok jsme byli taky v Malšovicích, takže tradice stejně jako pohádky zůstávají a to je fajn.

  4. blanka napsal:

    pekne,diky mamka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.