Bumerang – a přece se vrací

Bumerang je jednoduchý dřevěný nástroj užívaný k různým účelům. Je prvotně spojován s původními obyvateli Austrálie, i když ho lze najít i v různých oblastech Afriky či u některých indiánských kmenů v Americe. Na polské straně Tater byl nalezen dosud nejstarší bumerang, jehož stáří je odhadováno na zhruba 20 000 let.[1] Podle účelu bumerangu se liší i jeho tvar, nejznámější je vracející se bumerang, který v případě, že je správně odhozen, letí na zakřivené dráze a vrací se na místo vypuštění.
(zdroj: Wikipedia – Bumerang)

A především vracení na místo vypuštění musím potvrdit. Je to tak čtrnáct dní, co jsem si doma dělal pořádek ve skříni a úplně dole objevil bumerang s kterým jsem si za svobodna za bezvětrných dnů házel.

Touto cestou se tedy Bumerang ke mě po letech vrátil a teď bylo na mě, abych si ho vzal ven a alespoň chvíli si s ním zaházel. Učinil jsem tak dnes a musím říct, že i po těch letech se bezvadně vrací :-). A to přesně do ruky. Jednou jsem se dnes dokonce nemusel hnout z místa.

Jen co někdo půjde házet se mnou, nechám se natočit na video, tak se těšte ;-). Nyní vám pro představu překládám jedno ilustrativní z YouTube.

Pokud byste si bumerang zatoužili pořídit, nebo se o něm chtěli dozvědět něco blíže, nalezl jsem k tomuto na internetu dva užitečné odkazy.

Exnar Sport – široká nabídka bumerangů
Domovské stránky Českého bumerangového týmu

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Bumerang – a přece se vrací”

 1. albi napsal:

  Taky mám bumerang, dokonce dva. Jeden dvoulistý umělohmotný (ten se mi několikrát podařilo chytit 3x za sebou) a jeden třílistý dřevěný (ten nechytám, bojím se o prsty). Ale je to prima zábava. :-)

 2. LuFa napsal:

  albi: Klasický zahnuty umělohmotný jsem kdysi také měl. Vracel se, ale na chytání jsem používal rukavice. Přeci jen byl trošku větší a já menší. Současný kříž, viz. fotečka je celkem malý, takže se ho do ruky chytat nebojím. Jinak bychom se mohli někdy domluvit a zajít na trávu třeba k Univerzitě, jak se koná drakiáda, co ty na to?

 3. albi napsal:

  Klidně, nejsem proti. Dneska jsem se vrátil s Dobrodružného týdne, co jsme měli s naší školou – tam jsem taky měl bumerang a děti byli udivený, že se to vrací a dokonce dá chytat. :-)

 4. LuFa napsal:

  albi: super, tak se domluvíme až budou bezvětrné dny. Teď je počasí akorát tak na draka :-).

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.