Tip na levná DVD – Cesta do fantazie, Království koček

Přestože se každý týden snažím uspořádat přehled levných DVD na stáncích, ne vždy se mi pro jejich množství podaří obsáhnout všechny vycházející tituly. Tak se někdy stane, že i mě návštěva novinového stánku velmi mile překvapí. Naposledy se tak stalo včera a to s tituly Cesta do fantazie a Království koček.

Ani jedno DVD jsem zatím neviděl. Co jsem však v minulosti slyšel od lidí, kteří se na Japonské kreslenky dívají, jde o dva skvělé tituly. Komentáře na csfd tomu nasvědčují. Takže máte-li kreslené filmečky rádi, spěchejte k nejbližšímu stánku s novinami. Myslím, že brzy takto levně tato DVD k sehnání nebudou.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Tip na levná DVD – Cesta do fantazie, Království koček”

 1. trpaslik napsal:

  Království koček není zas tak extra, ale Cesta do fantazie je geniální, stejně jako všechny filmy od Miyazakiho (tento nebo minulý měsíc se k nám do půjčoven dostal další jeho film).

  Opravdu dobrá volba, Cesta.. dostala i Oscara za nejlepší animovaný film a lze říct, že zcela právem, jelikož takový nádherný svět, jako tvoří ve svých dílech Miyazaki nenajdeme v žádných pohádkách. Každopádně starší jeho díla jsou i dost pro dospělé diváky a většinou se jedná o rozpor mezi technikou a přírodou, mezi světem mladých a dospělých. Velice doporučuju

 2. DFly napsal:

  Chci se zeptat, je v „Cestě“ i japonská stopa? Díky za info.

 3. LuFa napsal:

  DFly: Tak jsem dal Cestu do mechaniky a japonská zvuková stopa dostupná je. Na přebalu je chybně uvedena angličtina.

 4. trpaslik napsal:

  To je jedině dobře:)

 5. LuFa napsal:

  trpaslík: tak jsem se včera s dětmi díval na Království koček. Na pohádku velmi netypický příběh. Holčička zachrání kočičího prince, což se paradoxně svým způsobem obrátí proti ní. Jako plus hodnotím příběh a hezkou muziku. Teď mě čeká Cesta do fantazie. Zkusím nejprve bez dětí. Moc se na ni těším.

 6. DFly napsal:

  LuFa: jj Cesta do Fantazie je díky Miyazakiho animaci velmi skvělá, v češtině mi přijde hlas Chihiro moc „starý“.
  A v Neko no ongaeshi (což se spíše překládá jako Kočičí oplátka) mě vždy dostane scéna která začíná cca v 0:04:00 – zde mám hodně podobné pocity jako v jedné části Animatrixu

 7. LuFa napsal:

  DFly:Díky za info, myslím, že Kočičí oplátka je daleko výstižnější, než Království koček.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.