Putování za polodrahokamy

Děti a peníze. Již jsem o tom něco málo napsal v příspěvku „Děti a peníze“ a teď o tom napsala i Klárka v příspěvku „Kdo je nejbohatší?“ .

Být v konzumní společnosti dítětem bez peněz není holt jednoduché. Takže tuto sobotu jsme jako rodiče (Já, Gabča, Dena a Lukáš) udělali svým dětem radost a pod vedením Klárky jsme se vypravili hledat cenné polodrahokamy.

Naše výprava za drahými kameny začala prohlídkou kamenné dílny u Vorlů v Roztokách u Jílemnice. Nejdříve nám a dětem byly představeny výrobky, které se v dílně vyrábí. A že bylo na co se dívat. Kameny, z kterých jsou okrasné výrobky udělány, pochází nejen z Čech, ale i z jiných koutů naší planety. Ty zelené v pravé horní části fotografie pochází například z dalekého Pakistánu.

Mě osobně se ze všech vystavených věcí líbil kamenný stolek s kamennými pohárky.

Dále mě zaujal kámen, pocházející z karlovarských trubek, kde se 80 let tvořil jako usazenina. Vybroušený vypadá skutečně nádherně.

V syrovém tvaru bych to do něho ale neřekl.

Po prohlídce již hotových výrobků a menším nákupu jsem navštívili dílnu, v které kamenné skvosty z obrázků výše vznikají.

Nejprve nám bylo ukázáno řezání velkého kamene. Každé díte pak bylo obdarováno odříznutým kouskem.

Poté nám byla ukázána výroba kamenného slonečka, kterého si jako odměnu za zorganizování výpravy za polodrahokamy odnesla Klárka.

Po návštěvě kamenné dílny jsme v nedaleké restauraci absolvovali výborný oběd. Potom příjemně posilněni jsem se vydali hledat pole s polodrahokamy.

Najít pole s polodrahokamy není vůbec jednoduché. Naštěstí jsme narazili na tři kouzelné krávy, které nám ono tajné místo ve své dobrotě vyklopily

Tak jako všechna místa plná pohádkového bohatství, se i pole s polodrahokamy nacházelo uprostřed hlubokých lesů. Jen co jsme na pole dorazili, všichni se pustili do sbírání.

Hned v prvních minutách bylo jasné, že jsme dobře :-). Polodrahokamy se válely všude.

Po příjezdu domů si děti své poklady umyly a nyní se ze svého bohatství těší a plánují co si za to koupí :-).

Sobotní výlet se nám nadmíru vydařil a jak to vypadá, tak si výpravu za polodrahokamy na podzim ještě jednou zopakujeme.

Související příspěvky:

Kdo je nejbohatší?

Děti a peníze

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Putování za polodrahokamy”

 1. (teta) Klárka napsal:

  doufám že mě příště vezmete s sebou…..;)

 2. LuFa napsal:

  (teta) Klárka: Na podzim k nám budeš muset přijet.

 3. (teta) Klárka napsal:

  nevíš jak se na to těším…..

 4. Tomáš napsal:

  Dobrý den,
  přečetl jsem si Váš článek „Putování za polodrahokamy“, a rádbych vzal přítelkyni najít si taky nějaký ten drahokam :-) Mohl byste mi prozradit, kde jste byli hledat? Děkuji Tomáš Bruckner

 5. Viky napsal:

  Prosím vás kde najdu stránku s ukázkami kamenů nemůžu najít ty kameny co mám u sebe děkujů… :D

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.