Města kolem světa

Firma Veolia voda Česká republika každý rok pořádá soutěže pro žáky a studenty základních a středních škol.
Královéhradecké základní školy se zapojily do soutěže Města kolem světa.

Zadaní soutěže:

Děti vyjádří vlastními slovy, co město cítí, personifikují ho a dají mu příležitost, aby nám sdělilo svá přání, své sny, a jejich uskutečnění v blízké nebo daleké budoucnosti.

Město může být připodobněno k živé bytosti: jeho orgány (obyvatelé) seskupené do systémů potřebují ke svému fungování vodu a energii. Mezi orgány musí probíhat neustálá výměna. Aby město dlouho žilo, musí být zdravé a čisté.

Děti ztvární své město tak, že vytvoří dva obrázky, které doplní příběhem. Představí nám své současné město tím, co je pro něj charakteristické. Ideální město zítřka představí skrze hlavní projekt, který je pro město důležitý. « Já » bude v příběhu používáno pouze k promlouvání města

Hradecký region má od minulého týdne své vítěze. Práce dětí si můžete do 16.dubna prohlédnout na magistrátě města Hradce Králové. Žáci vítězné třídy dostali za odměnu poukaz na jednodenní výlet v Královéhradeckém kraji.

Originály děl byly odeslány do národního kola do Prahy. Vyhodnocení bude probíhat 10.dubna ve Francouzském institutu v Praze.

Vítězná díla budou odeslána do sídla společnosti Veolia, do Paříže, kde také v červnu proběhne mezinárodní setkání dětí z vítězných tříd.

Tak budeme hradeckým holčičkám držet palce!!!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentář k “Města kolem světa”

  1. Marcela napsal:

    To je zajímavá myšlenka, asi to chce fantazii. Já jsem se včera v novinách dočetla, že Jižní Morava, kde žiju, „rychle a nezadržitelně“ stárne, a dokonce naše město je jménováno jako to, kde žije velká skupina lidí nad 65 let… „Co asi říká naše město?“

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.