Cestopisná hádanka – poznej hrad a město

V minulé hádance – Cestopisná hádanka – poznejte město jste jasně dle Radnice poznali město Liberec. Dnešní hádanka bude doufám o něco těžší. Na první fotografii vidíte jeden český hrad, na druhé fotografii pak jeho podhradí.

Jako nápovědu pro ty co na první pohled z obrázků nevědí a přesto se chtějí pozvolna rozvzpomínat bych uvedl následující:

Hrad pochází z poloviny 13. století. Patří mezi nejstarší hrady Vítkovů, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů – Rožmberků.

Pokud správnou odpověď znáte, zanechte ji prosím v komentářích opisem.

Hrad:

foto_hadanka_01

Podhradí:

foto_hadanka_02

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

15 komentářů k “Cestopisná hádanka – poznej hrad a město”

 1. Toha napsal:

  Opet velice lehke, byli jsme tam v lete, po Vltave jezdilo hodne vodaku:-)

 2. LuFa napsal:

  Toha: Tak to jsme se tam mohli potkat. Jinak speciálně kvůli tobě domluvím na příště s Klárkou něco těžšího :-).

 3. wabt napsal:

  To poznám…..!

 4. David napsal:

  Jak toto opsat netuším. Snad jen že hrad má jméno po majiteli či naopak?

 5. Toha napsal:

  LuFa: Uz se moc tesim, za posledni roky jsme celkem nasi republiku projezdili, ale mame tam jeste dost volnych mist, kam se chceme jeste podivat:-). Tak snad dostanu inspiraci na letni dovolenou.

 6. Klárka napsal:

  Já nevím co to je, vím jen, že jsem tam nikdy nebyla. Podle šlechtického rodu vidím jižní čechy, je to tam, co byla LuFa Family na dovče?

 7. LuFa napsal:

  Klárka: Návštěvu jsme skutečně absolvovali v rámci naši letní dovči.

 8. Sunny napsal:

  jejda, známe. Pod ním je krásný jez a naproti přes řeku hospůdka ;)

 9. LuFa napsal:

  Sunny: U hospůdky na rohu jsme parkovali :-).

 10. Gabča napsal:

  Na nádvoří je socha slona a na tomto hradě straší Bílá paní Perechta.

 11. Není to rod Vítkovů ale Vítkovců, jestli se nepletu. :-)

 12. curdto napsal:

  Tady na tom hradu jsme byli v létě. Ještě si pamatuji toho slona, jak tady někdo zmiňoval. Jo a na věž nahoru se jde po takoých dřevěných shodech.

 13. Gabča napsal:

  Curdto tak to jsme se mohli na hradě potkat, teda ne že bych tam strašila, ale pokud jsi byl ve výpravě, kde se jednomu z našich dětí zachtělo čůrat, přestože jsme WC navštívili těsně před přehlídkou, a to v předposlední místnosti, a tak průvodce, který nás ani výpravu nemohl nechat o samotě zavolal dalšího průvodce, který nás vyvedl na nádvořía zachránil před průšvihem. Mimochodem v hradní kavárně mají výborné muffinky a taky moc dobré cappuccino.

 14. Klára napsal:

  Čůrající děti na prohlídkách jsou opravdu pro průvodce prekérkou. Nesmí nechat svou výpravu bez dozoru a zároveň nesmí poslat rodiče s dětmi samotné, technicky to ani nebývá proveditelné – zamknuté dveře. Jediná možnost, počkat na další výpravu a s kolegou průvodcem se domluvit. Možná ale už dnes mají průvodci nějaké vysílačky, a zvládají to lépe. Každopádně nedávat před prohlídkou dětem nic močopudného, jako že ty dětské hubolepy jsou všechny takové a nechat je vyčůrat těsně před.

 15. Gabča napsal:

  Klárko průvodci si skutečně dali echo vysílačkami. Naše děti jsou skutečně až neskutečně žíznivé a v létě obzvlášť, a i když jsem je, jak jsem uvedla dala vyčůrat těsně před prohlídkou, stejně přes hodinu trvající prohlídka, udělá svoje. Ale mám i kamarádky, kterým děti nechtějí pít a pak jsou ratolesti protivné. Takže všem trpělivým průvodcům díky předem i dodatečně.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.