Všechno co děláš pro druhé, děláš vlastně pro sebe

Řekla mi máma nedávno, když jsem se podivovala nad tím, jak je na roztrhání. Pomáhá totiž všem, byla tak vychována a nevím zda to bylo moudré. Pomáhá všem, ráda. Bohužel, občas je třeba pomoci ji, avšak „Ti všichni“ si toho nevšimnou.

Všechno co děláš pro druhé, děláš vlastně pro sebe, takto se se mnou rozloučila posledně.

Ta slova se mi vybavila v souvislosti s televizní šarádou, reality show- Prezidentské volby 2008. Ptám se, dělá to vlastně pan Klaus/Švejnar pro druhé? Myslí to opravdu tak, že vše co dělají pro druhé, dělají pro sebe? V této hladině zní slova matky poněkuď tragicky. Přemýšlím, jak to vlastně v případě politiků je. A jak by to mělo být.

Pro druhé nedělají nic, takže ani pro sebe nic?

Akorát o tom neví. Jsem si jista, že veškerá jednání a smýšlení obou prezidentských kandidátů ale i těch co mají právo je volit, jsou činy pouze pro sebe. Až tak se neobrací na to, jak to ovlivní občany, co si o tom myslí občané a co by pro naši zemi bylo opravdu dobré. Myšlenky padají tam, do oblasti vlastního JÁ, případně politické strany. Co já z toho budu mít, co pro mě bude lepší. Zástupci lidu na nás jaksi v hektice předvolebních dní zapomněli myslet.

Dnes ráno, než zase reality show začne, by jim tam někdo mohl promluvit do duše, někdo by jim měl říci, ať dělají věci pro druhé, že je vlastně budou dělat i pro sebe.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Všechno co děláš pro druhé, děláš vlastně pro sebe”

 1. LuFa napsal:

  S příspěvkem Klárko souhlasím. Volby jsou fraška, korytničcni hrabižní těsně před hlasování nevědí, jak mají hlasovat. Když už na něco příjdou a způsob volby si odhlasují, tak ji ho po chvíli zpochybní. Za pár hodin konečně zahlasují, ale hlasy neumí sečíst. Je to děs. Korytníčci hrabižní se chovají hůř než by kdokoliv kdy čekal. Jsem z toho fakt smutný a dá se říct i znechucený.

 2. Marcela napsal:

  Díky za aktuální článek. Já jsem z průběhu voleb hodně rozčilená. Veřejná volba rozhodně nedává takovou míru pro osobní svobodu a zodpovědnost jako volba tajná, a tím je méně demokratická. Nehledě na to, že volič se stejně nedozví, jak který poslanec hlasoval, přestože to zaznělo v diskuzi jako argument pro přijetí veřejného hlasování.
  Celá ta smutná fraška se může přetavit do jediného pozitiva – že si poslanci přiznají neudržitelnost daného stavu a co nejdříve dají dohromady zákon o přímé volbě prezidenta občany. Když to jde v Rakousku, Polsku, Slovensku… Proč ne u nás..?!
  A poslední věc,kterou chci zmínit, je vzrůstající vliv komunistů, z toho opravdu nemám dobrý pocit a osobně je mi moc líto, že jejich strana nebylo po r. 89 postavena mimo zákon. Bylo by o starost míň… (Ne, nemám na ně dobré vzpomínky!!)

 3. hurri napsal:

  Já bych byl s tou přímou volbou prezidenta opatrnej, viz KSČM a Paroubek v parlamentu a ty volili lidi.

 4. Marcela napsal:

  hurri:Něco na tom je, ale jsem do té míry optimista, že věřím, že komunistický kandidát by většinu přímou volbou nezískal – a jestli jo – tak nám to patří!!
  Jinak ale ta levice a pravice je u nás asi opravdu tak napůl, o tom svědčí i zastoupení v parlamentu a stále se opakující patové situace…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.