Vyškovské pivo – velké překvapení

Pivo Vyskov Logo
Spolubydlící se vrátil z oslav Ježíška s velkou cinkavou igelitkou.
„Kdo pije pivo, ať si tu klidně bere!“ Oznamuje vesele. Zvědavost mi nedá a kouknu do tašky. Vytáhnu jeden kousek. Vyškovské pivo – Džbán.

„Co to je? Kdes to sebral?“ Zahrnu ho otázkami, protože jsem nikdy o Vyškovském pivu neslyšela, ač se o malé pivovárky zajímám. Navíc – kde se v Praze vzalo?

Odpověd zněla: „Neptej se.“ Nedozvěděla jsem se to dodneška, za to jsem zjistila, že to pivo je velice dobré. Můj pivní dodavatel totiž zboží přivezl a odjel. Já si tu zatím denně v klidu přemýšlím o jeho kvalitách. Dala jsem si ale závazek, že mu jedno nechám.

Na stránkách pivovaru Vyškov jsem se dozvěděla, že
pivovar funguje už od roku 1680, ale s vařením piva ve Vyškově se začalo už ve středověku. Nyní je prý pivo k dostání po celé Moravě.

Jsem překvapena širokou produktovou řadou, kterou až na jedno neznám. Například Atlet, Desítka, Džbán, Havran (tmavý), Řezák (asi řezanej lahváč), Březňák, Generál, Mamut, Mustang, Panter, Mamut a Alkostop.

Ochutnali jste? Znáte?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Vyškovské pivo – velké překvapení”

 1. tlampač napsal:

  Přísahám že se postarám o to abych co nejdříve zadegustoval.
  Včera jsem měl takový malý duchovní zážitek: Jsem lahvář a tak jsem zakoupil Staropramínek Granát a dvoje Svijany 11. Po Granátku mi „moje“ Svijany už tolik nejely. Asi dobrej oddíl …
  Tlampač

 2. štěpán napsal:

  Pokud ráda ochutnáš něco nevšedního, zkus belgický speciál Hoegaarden White :-) narazil jsem na něj při návštěvě Potrefené Husy. Značkové restaurace.

 3. nejlepsi je Radler = pul piva a pul limonady.
  to piji radi nemci. ja v cz restauraci si chtela udelat radler a tak jsem do pul pullitru nalila pivo a k tomu modrou limču co zrovna meli a juklo na me zelene pivko a pak jukali i ostatni stoly co popijim legrace neumyslna-karnevalova…

 4. Tommy napsal:

  Znám, ale ještě sem nekoštoval:)

 5. Lenka H. napsal:

  pro kláru: jestli to je z Vyškova u Brna, tak tam bydlí Lubo… třeba to vaří on, hodilo by se to k němu :)

 6. LuFa napsal:

  Štěpán: Hoegaarden White si čas od času pro chuť dám. Někdy s citrónem, někdy s pomerančem. Naposled jsem měl pár kousků teď v sobotu v Praze. Byla i Klárka, ale ta nechtěla. Raději pila české pivo.

 7. Jura.z.Brna napsal:

  Vyškovský Džbán je můj oblíbenec, mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti a zážitky:) Bohužel vyškovský pivovar bude stát hodně sil přesvědčit zejména vyškováky, že jeho pivo je na úplně jiné úrovni než před 50 lety a že pít vyškovské není ostuda…

 8. Zuzi P napsal:

  Pánové :-) hodím vám sem trochu ženského pohledu. vyškovské pivo bývala dříve často těžk pitelná, ochotně se kazilaa kysla. Dnes je vyškov někde úplně jinde a je to opravdu dobré pivko. Doporučila bych vám taky pivo z pivovaru Polička, až se někdy dostanete tam, kde budou poličku mít, neváhejte. Otakar 11 a záviš 12 mají vždy větší úspěch než europíva. No a taky ještě jedna věc, ráda bych se zeptala na chlapskej názor – měním kohouty na pípě, mám jít do zlaté nebo klasicky stříbro ? http://www.pivnichladice.cz/kategorie-prislusenstvi/vycepni-stojany/ co by se vám v té vaší oblíbené hospůdce líbilo víc?

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.