Levná DVD na aktuální týden (14. – 20. ledna 2008)

(Aktualizovaný přehled všech příspěvků s tématikou levných DVD umístěných na těchto stránkách naleznete v příspěvku: Levná DVD – Seznam všech příspěvků s touto tématikou)

Když se mnoho měsíců zpět objevila na stáncích první super levná DVD, jeden by řekl, jak rychle přišla, tak rychle odejdou. Naštěstí nestalo se tak a týden co týden na trh přichází nová DVD. Některé tituly jsou výtečné, snad by se až dalo napsat povinné ;-), jiné zas za moc nestojí. Rozhodně si ale každý vybere.

Protože levná DVD sleduji celkem pravidelně, občas si i nějaké domů pořídím, rozhodl jsem se výsledky svého sledování dávat takto formou příspěvku a to vždy na aktuální týden. Myslím, že tak to bude užitečné všem, kdo se po levných DVD také dívají.

Před tím, než se pustím do prvního souhrnu levných DVD na období 14. – 20. ledna 2008, bych vás rád ještě upozornil, že seznam mnou hodnocených DVD nemusí být úplný a některá DVD mohou chybět. Na druhou stranu pak zde některá uváděná DVD nemusí ani vyjít. I přes toto si ale myslím, že přehled bude užitečný a dostatečně aktuální.

U mě pro tento týden vyhrává Vůně ženy. A co u vás?

Levná DVD na aktuální týden (14. – 20. ledna 2008)

Návrat sedmé roty (1975) – 14.1. 2008. – AHA!

Neméně úspěšné pokračování výborné komedie z druhé světové války – Sedmá rota, kterou jsem jako malý miloval. Tři zcela obyčejní Francouzi Chaudard, Pithivier a Tassin, nejsou žádní velcí hrdinové, spíš naopak, raději žijí v ústraní a do ničeho by se nejraději nemotali. Osud v jejich případě však tomu chce jinak. Zažijí spolu spoustu dobrodružství a vykonají mnoho hrdinských činů.

Pokud se rádi bavíte a Návrat sedmé roty ještě nemáte, rozhodně ji ke koupi doporučuji.

Odkaz na CSFD: Návrat sedmé roty (1975)

Špinavá dohoda (1986) – 15.1.2008 – Blesk

Starý dobrý film s Arnoldem Schwarzeneggerem. Jako teenager jsem jeho filmy miloval. Nyní se k nim již stavím vlažněji. Co si na Špinavou dohodu vzpomínám, myslím, že se mi líbila. Ale dnes? Nevím, nevím. Pokud máte rádi Arnolda Schwarzeneggera, Špinavou dohodu si kupte. Vy ostatní se bez ní asi obejdete.

Odkaz na CSFD: Špinavá dohoda (1986)

Jára Cimrman ležící, spící (1983) – 15.1. 2008 – Šíp

Česká filmová klasika. Kdo by Járu Cimrmana neznal. Bohužel, kdo by ho dnes také neměl :-(. Pokud se tací ale najdou, rozhodně si tento klenot českého humoru pořiďte.

Odkaz na CSFD: Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974) – 16.1. 2008 – Aha!

Další česká výborná komedie, kterou jsem jako malé dítko celkem často vídal v televizi. Nejprve mi její děj nějak unikal a moderních vodníků se bál. Jako starší jsem se pak dostal i do děje :-) a docela výborně jsem se bavil. Nevýhodou této komedie, stejně jako u předešlého Jary Cimrmana je nesčetné vysílání v TV. Takže ani tento filmek si kupovat nebudu :-(.
Odkaz na CSFD: Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Slunce, seno a pár facek (1989) – 17.1.2008 – Blesk

Stejně jako dvě předchozí DVD i Slunce, seno a pár facek je bohužel v TV 1000x ohraná písnička. Každopádně však zábavná a ani po desátém shlédnutí nenudící. První shlédnutí této komedie jsem s rodiči absolvoval v kině. Od té doby jsem ji pak ještě párkrát viděl. Dnes již ale nemusím. DVD si tedy kupovat opět nebudu.

Odkaz na CSFD: Slunce, seno a pár facek (1989)

Vůně ženy – 18.1.2008 – Aha!

Pod názvem vůně ženy jsou u nás známe dva filmy. První italský z roku 1974, druhý pak americký, remake italského, z roku 1992. Jaký z těchto filmů bude vydán netuším. Ani jeden z těchto filmů jsem bohužel neviděl, ale dle hodnocení, které je u obou filmů vysoké rozhodně půjde o filmy víc než dobré. DVD vůně ženy si tedy rozhodně koupím. Více o obou filmech se dočtete z uváděných odkazů na CSFD.

Odkaz na CSFD: Vůně ženy (1974)

Vůně ženy (1992)

Babe 2: Prasátko ve městě (1988) – 18.1. 2008 – Šíp

Podprůměrná dětská fantasy komedie, která se možná bude některým dětem líbit. Ze svého pohledu však toto neposoudím. Rozhodně, recenze příznivé nejsou :-(.

Odkaz na CSFD: Babe 2: Prasátko ve městě (1988)

Kouzelný měšec (1996) – 19.1.2008 – Blesk

Další v TV 1000x opakovaná česká pohádka. Popis rozhodně netřeba.

Odkaz na CSFD: Kouzelný měšec (1996)

30 případů majora Zemana disk 9 – 20.1. 2008 – Aha!

Zde se musím přiznat, že před revolucí na základní škole byla doba, kdy se mi příběhy Majora Zemana líbily. Něco si z příběhů ještě pamatuji, něco ne. V současné době to již však Zemana vidět nemusím a rovněž nemusím vlastnit tento seriál na DVD.

Odkaz na CSFD: 30 případů majora Zemana

Příbuzné odkazy na téma příspěvků levných DVD

DVD v přílohách novin a časopisů. Kdy, jaký titul a za kolik.

Vyjde na DVD v deníku AHA (říjen 2007 – duben 2008)

Sandokan a jiná skvělá DVD v Levných knihách

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentář k “Levná DVD na aktuální týden (14. – 20. ledna 2008)”

  1. sára napsal:

    sára zámecnikova jk titopohatki semimoc lib proto že jetam sou zviřatka kteri nastatku jemame taki

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.