Stávka učitelů zkazila některým rodinám Vánoce

Minulý pátek se nám kolegyňka svěřovala, že bude muset 4.12. nechat děti samotné doma a že se bojí že to nezvládnou. V jejich základní škole byla totiž ohlášena stávka učitelů.

Den po stávce jsme se ihned ptali: „ Tak to děti zvládly samy doma, už jsou velké ne?“
„No zvládly,no.“ Odpoveděla kolegyňka stroze.

„Tak vidíš, podceňuješ je.“ Hájíme děti.

„Přesně tak, podcenila jsem je. Mohlo mě to napadnout, že se budou nudit a budou hledat dárky.“ Říká skoro s pláčem.

„A našli?“ Zpozorníme všichni.

„To víš že jo, vše jsem našla přehrabané, oblečení nesložené, krabice rozlepené…“ Má slzy v očích.

Učitelé jedni nerozumní, to si to pěkně blbě naplánovali, napadá mě. Mám na ně vztek, i když se mě předtím stávka netýkala. Ani si neuvědomují, co vše tím způsobili, a to nejen rodičům, ale i dětem, mnoho z nich bude na Štědrý den bez překvapení.

******

Důvody, proč učitelé stávkovali – dětský pohled:

• Protože maj tatranku (Nokia 5110), tak aby měli na lepší mobil
• Protože nemaj peníze na oblečení, chodí oblečený jako socky
• Protože učitelky syn hraje hokej a ona nemá na to mu furt kupovat brusle, hokejky, chrániče
• Protože nemaj na auto, do práce jezděj na kole sto let starém
• Protože jsou líný
• Protože jim to říďa nakázal

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

10 komentářů k “Stávka učitelů zkazila některým rodinám Vánoce”

 1. LuFa napsal:

  Velmi svérázný pohled na stávku učitelů. Nejvíce mě zujal dětský pohled na důvody stávky. Vymyslely vaše holky? Jinak za sebe si myslím, že by učitelé měli být o něco lépe ohodnoceni, takže jejich snahu toho dosáhnout chápu.

  Co se týká nalezení dárků, s bráchou jsme je jako malý náhodou našli i bez stávky učitelů. Prostě, prostory k bydlení jsou malé a děti zvídavé. Myslím, že nás toto za pár let doma také čeká. Nyní když jsou ještě děti malé, všude nedosáhnou ;-).

 2. Vidím, že až budu mít děti, budu muset nosit dárky do trezoru do banky. :-)
  Ale jinak by asi učitelé měli dostat přidáno, ale když už oni, tak možná i sestry ve zdravotnictví. Ale nechci sem vhazovat nějakou politicko ekonomickou diskusi. :-)

 3. Klára napsal:

  Přidala bych jen těm učitelům, kteří si to zaslouží, ne plošně každému, protože mezi učiteli jsou rozdíly – a obrovské.
  Oni správně nestávkovali jen kvůli svým platům, ale obecně kvuli rozpočtu, aby šly peníze do školství, to bohužel ani nedokáží vysvětlit dětem. Hájí pouze své zájmy – viz důvody, které mi děti řekli.

  No a pak by se mělo opravdu přidat více lidem, ženám, lékařům, sestrám, pracovníkům v sociální oblasti, to je další věc, postupně se začnou ozývat všichni a budem tu jak ve Francii, kde stávkují takřka denně a za všechno.

 4. lemik napsal:

  2 Klára: s tou Francií to tady nebude nikdy tak horké. Mají kratší pracovní týden, který jim teď chtějí prodloužit a navíc, on je to takový jižanský sport. Itálie, Francie, bašty stávkových výborů.

  Co se učitelů týče, mno s jednou už nějaký ten pátek žiji a musím říct, že je to fakt mizerně placená práce. Takové ty názory, že si odučí 4 hodiny a jde domů, jsou pěkně hloupé. Kantor, který chce opravdu učit, doma dělá přípravu, opravuje písemky, přítel/přítelkyně počítají body a leckdy i rozhodují, co kdo dostane na „vízo“ :-D

  Není to jednoduché poslání být učitel…

 5. LuFa napsal:

  lemik: no a z toho co píšeš to nemají jednoduché ani partneři/partnerky učitelů ;-).

 6. Aleš Janda napsal:

  Nějak nechápu, proč
  1) děti hledaly dárky
  2) je z toho nešťastná matka

  Vánoce přece mají zkažené ty děti – mají co chtěly. Holt dárky budou, ale žádné překvapení se konat nebude. Ostatně co čekaly?

  Rodiče před námi „schovávali“ dárky v jedné skříni. Přesně jsme věděli v jaké, nebyla nijak zabezpečená, a dárky dokonce zpravidla ani nebývaly zabalené. Kdybysme chtěli, mohli jsme se tam kdykoli kouknout. Ale proč bysme to dělali, to bysme se sami připravili o překvapení! Byli jsme naučení, že jen hlupáci by snad schválně hledali dárky. A vždycky jsme to vydrželi..

  Navíc rozbalovat už zabalený dárek se mi zdá jako zvrhlost.

  Řekl bych proto, že je chyba někde jinde než ve stávce..

 7. Nogard napsal:

  Pohled opravdu nezvyklý, ale učitele chápu a také si myslím, že by měli dostat přidáno. A to prosím plošně, protože nekvalita některých je důsledkem právě toho nedostatečného ohodnocení, kdy kvalitní lidé odcházejí jinam.

 8. M4r3k napsal:

  Kdyby lidi přestali s tím hloupým lhaním dětem tak by s tímto nebyl problém. A stávka je taky spíš na oko… Učitelé mají situaci takovou, jakou jsou ochotni akceptovat. Když se jim nelíbí jejich podmínky ať už platové, nebo jiné tak ať dají výpověď, až jich dá výpověď dost tak se jejich situace změní o to bych strach neměl. Nikdo snad nepochybuje o tom, že školství ať už veřejné, nebo privátní je nepostradatelnou součástí služeb v této zemi…

 9. lemik napsal:

  To M4r3k: tak jak učitelé znám já, tak jsou to většinou lidé, kteří chtějí klid na svou práci, neradi mění působiště a mají rádi své jisté. Většina z nich, by se uplatnila v soukromé sféře za daleko větší peníze, jenže oni mají strach. Toho strachu se zde IMHO zneužívá. BTW, mnoho učitelů třeba ani do stávky jít nechce, protože za ten den nedostanou zaplaceno, což je logické, ale ono těch pár stovek se v tom malém platu opravdu neztratí.

 10. Stava napsal:

  Moc se mi libi netradicni pohled, ale nemuzu souhlasit. Ucitele mohou zmenit praci. Ale treba zaslouzile „soudruzky“ ze zakladky co ucili moji malickost, ty by vzali uz pak leda na vratnici :)

  Zkazene vanoce tech deti jsou smutne, ale jak napsal Ales, pekne co si rozbalili, to dostanou. Bude to lekce, ktera se pristi rok oplati.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.