Upgrade blogu a přidání reklamních proužků

Jak jste si možná již někteří všimli, z neděle na pondělí, někdy v těsné blízkosti hodiny duchů, zde proběhly dvě významné změny. První, na pohled méně viditelná, avšak významná změna byl upgrade redakčního systému na poslední vydanou verzi 2.3.1.

Abych se přiznal, z povýšení verze jsem měl tak trochu strach, zvlášť když jsem upgrade prováděl naostro a každá případná chybka by mohla blog minimálně na pár dní vyřadit z provozu. Naštěstí vše dopadlo dobře a blog bez nějakých chyb jede dál.

Druhou, již viditelnou změnou na blogu bylo přidání reklamních proužků. Ač jsem se do minulého týdne reklamě na stránkách docela bránil, v posledních týdnech jsem zjistil, že pokud chci do budoucna blog rozšiřovat a zkvalitňovat, bude se jako investice nějaký obnos peněz hodit.

Zdali je tento způsob výdělku prostřednictvím reklamních proužku od Google ukáže čas. V minulosti jsem již krátce reklamy od Google použil. Mimo vypozorování zajímavého efektu, který jsem nazval Google AdSense alergie, mi toho Google AdSense zatím mnoho nedalo. Uvidím, jak úspěšný bude druhý pokus.

Pokud vám pravidelným čtenářům reklamní proužky nějak výrazně na stránkách překážejí, napište, odstraním je třeba dříve, než později. Taktéž si vy co používáte FireFox můžete nastavit jejich blokování: Blokování Google AdSense v prohlížeči Firefox.

Tolik asi vše o včerejších dvou významných změnách. Na dalších změnách se, co volný čas dovolí, pracuje. Pokud se dnes povede vše co se má povést, přibude do rána návštěvní kniha a další hezký příspěvek ze života, takže se máte na co těšit.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Upgrade blogu a přidání reklamních proužků”

 1. LuFa napsal:

  Tak jak se říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. Mám tu první chybu spojenou s upgrade WP.

  WordPress database error: [Table ‚faltynek-com.wp_post2cat‘ doesn’t exist]
  SELECT cat_ID AS ID, MAX(post_modified) AS last_mod FROM `wp_posts` p LEFT JOIN `wp_post2cat` pc ON p.ID = pc.post_id LEFT JOIN `wp_categories` c ON pc.category_id = c.cat_ID WHERE post_status = ‚publish‘ GROUP BY cat_ID
  1

  Našteští jsem nyní dohledal, že tato chyba není na straně WP, ale pluginu Google (XML) Sitemaps. Po deaktivaci se mi již tato chyba neobjevuje. Co jsem nyní zjistil, byla vydána nová verze tohoto pluginu, s kterou by již mělo být vše v pořádku.

 2. dadajax napsal:

  ta reklama nevadí, jen bych asi změnil barvy. Teda hlavně v tom bloku reklam nahoře, skus tam nastavit jiné barvy, nějaké aby to ladilo se zbytkem webu
  jinak přeju vysoké výdělky ;)

 3. Klára napsal:

  Já osobně mám radši ty reklamy ve formě banerů, jako byla ta na Linux workshop, jednak je to designově hezké,ladila s blogem a prostě jsem zjistla, že na reklamy tohoto typu klikám, na ty ostatní ne:-)

 4. LuFa napsal:

  dadajax: Tak barevné ladění reklamy jsem změnil do barev blogu. Je to tak lepší?

  Jinak díky za přání. Já osobně si přeji především hezký web se spoustou milých a zajímavých článků ze života.

  Klára: Banery jsou pro teď nastaveny tak, že se zařazují jak textové, tak grafické. To z důvodu, že grafických není tolik a navíc mnoho textových se mi zdá skutečně zajímavých.

 5. dadajax napsal:

  mnohem lepší, už to vypadá dobře :)

 6. LuFa napsal:

  dadajax: Díky moc za zhodnocení ;-). Další podněty jsou samozřejmě vítány.

 7. lemik napsal:

  Taky si přihřeji polívčičku s blokováním reklamy http://www.lemik.info/2007/01/jak-na-adsense.html :-)

 8. LuFa napsal:

  lemik: ve svém článku o blokování reklamy píšeš:

  >Pozor, při filtrování obsahu vás provozovatel vašeho
  >oblíbeného webu nebude mít rád

  abych se přiznal, toto mi je úplně jedno a jsem pro, aby se čtenář zařídil jak chce. Myslím, že v tomto, jako provozovatel blogu, nebudu jediný.

 9. lemik napsal:

  To Lufa: abych se přiznal, ta hláška není z mé hlavy. Když jsem si před mnoha lety zařizoval Fire Fox adblockem, tak to bylo napsáno u adblocku. Jinak s Tebou souhlasím, ať se každý zařídí jak chce…

 10. Tome napsal:

  Teda nechci být hnidopich, ale ten výraz „reklamně“, ten mě teda bije do očí ;)

 11. LuFa napsal:

  Tome: Díky za upozornění, opravil jsem na „reklamě“. Co jsem se teď díval, dost lidí používá i „reklamně“.

 12. Vlastimil Ott napsal:

  Lukáši, tohle fakt nechápu, na tvou obranu nutno uvést, že nejsi sám. Chceš vydělat, zavedeš reklamu a porušíš první pravidlo, na které Google upozorňuje snad v prvním bodě a určitě ještě několikrát… Je zakázáno na reklamu upozorňovat speciálním článkem, protože pak ztrácí smysl a zřejmě ti ji znevýhodní. Ano, máš rád své čtenáře, chceš je varovat před tímto nutným zlem (mně je to úplně jedno, jestli na webu reklama je, nebo ne), ale proč potom tu reklamu zavádíš, když si srazíš možnost něco z ní vydělat téměř na nulu? Myslíš, že ti na to teď kliknu?

  :-D

  Ano, je to tvoje věc, tvůj blog, tvoje výdělky… Ale já to prostě nechápu. O?

 13. Vlastimil Ott napsal:

  Reklama – reklamě, 6.pád, běžné skloňování podle vzoru žena (3. třída ZŠ :-p): Na té reklamě nic nevyděláš.

  reklamně – příslovce způsobu na otázku „jak“: Jak to reklamně zpracujeme? Jak to zpracujeme, co se týče reklamy?

 14. LuFa napsal:

  Vlastimil Ott: Nemyslím si Vlasto, že jsem zmíňkou o přidání reklamních banerů, cokoliv z pravidel Google AdSense porušil. V pravidlech Google AdSense se píše:

  Nesmějí uživatele vybízet ke kliknutí na reklamy Google prostřednictvím frází typu „klikněte na reklamy,“ „podpořte nás,“ „navštivte tyto odkazy,“ nebo podobných výrazů.

  Můj zápisek má pouze informační charakter, směřovaný k pravidelným čtenářům, kteří na reklamy doposud nebyli zvyklí. To je vše. Nic víc, tímto nebylo myšleno.

  Co se týká samotných výdělků, zatím jsem z nich upřímně řečeno stále neviděl ani korunu. A pokud by v budoucnu nějaké příjmy z reklamy budou, rozhodně to nebude tolik, aby se to dalo považovat za nějaký veliký zisk. Počítám, že to tak maximálně pokryje náklady na provoz a rozvoj stránek.

  Jinak díky Vlasto moc za vysvětlení „reklamě“ a „reklamně“. Beru na vědomí.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.