Dnes má svátek Lukáš

A proč to vlastně píšu? Protože jsem na to sám úplně zapomněl, ale je spousta lidí, kteří mi to od půlnoci připomínají. Je to milé, když si někdo vzpomene. Budu si muset na svátky těch ostatních dávat větší pozor.

Někdy svátek zaregistruji, vzpomenu si na všechny toho jména co znám a popřeji jim. Někdy však nějaký jmenný svátek úplně přehlednu a tak lidem, kterým bych jinak moc popřát chtěl, nepopřeji. Někdy je to škoda a pak mě to zpětně mrzí.

Asi tedy svátky, když už ne narozeni, začnu více sledovat. Aby se těch přehlédnutí u blízkých lidí stávalo co nejméně.

Jak vy jste na tom se svátky. Sledujete je? Přejete druhým? Nebo vás něco svátky, jména v kalendáři nechávají chladnými?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

10 komentářů k “Dnes má svátek Lukáš”

 1. Botanicus napsal:

  No tak tedy vsechno nejlepsi ;) Jinak ja svatky docela sleduju. Nesledoval jsem, ale nasel jsem udelatko pro Dashboard, ktere mi (ceske) svatky pripomina a mam to porad na ocich.

 2. Hujer napsal:

  Tož taky se přidávám Lukáši.
  Pár mých známých tuto „tradici“ ctí, ale svátek, čili správně spíše jmeniny, jsou snad jen výsadou českých luhů a hájů, protože pokud vím, nikde jinde ve světě se něco takového neslaví (Slovensko, jako nedávný společný stát s Čechy, nepočítám).

  PS. Ale je to pěkné, když si někdo vzpomene, že …

 3. Hujer napsal:

  Ještě jsem si vzpomněl, co takhle oslavit narozeniny poněkud netradičně (http://magazin.softimage.cz/oslavte-sve-narozeniny-vskutku-netradicne/). My v bandě jsme si to užili, za nechápavého přihlížení okolních hostů … zvláště když mi přáli „vše nejlepší k tvým deseti-tisícům …“ :-)

 4. LuFa napsal:

  2 Hujer: slavit kulatý počet dní, moc hezké. Svou 12000 jsem propásl. Budu tedy čekat na 15000 :-). Díky moc za tento tip.

  2 Botanicus: Udělátko na svátky máš asi na Mac, nebo že by něco pro Linux? Zkusím se po něčem takovém podívat.

 5. tlampač napsal:

  to že já jsem born in hk in 1976 10 13 jsi též nevybíravě opominul. jelikož ovšem vím, jak ty tuze rád pivo – je levné a je toho hodně, pamatuješ? – tak bychom snad nalezli způsob jak to překonat a trochu si rozhodit neurony a jatýrka… se ozvi, ok?

 6. hurri napsal:

  Napsat si takto o přání k svátku je trapné. Já Ti tedy nepřeji.

 7. Klára napsal:

  hurri:taky mě napadlo, že si píše o přání, a že je dobrej, že si takhle dokáže říci, že já bych si neřekla. ale článek se mi líbí, a diskuze k němu a myslím, že to fakt nemyslel tak jako že mu máme laskavě popřát.

  Lufa: věděla jsem že má Lukáš svátek, ale zapomněla jsem že ty jsi taky:-)

  Hujer: svátky jsou opravdu naše specialita, ale vím, že v Bavorsku se dříve svátky taky slavily. Starší bavorští občané vědí, kdy mají svátek. Myslím, že to tak bude i v Rakousku.

  Jinak zajímavé je, když já mám tak ráda ty slováky, že když jste s nima za dobře, slavíte svátek dvakrát. Jednou mi přejou podle českého kalendáře a jednou podle slovenského- to je docela výhodný, ne?

  Ráda vzpomínám na časy, kdy mi k svátku přišly poštou pohledy – přání. Ted se tak už několik let nestalo a chodí max sms, ale i těch je už málo.

 8. Honsik napsal:

  na mých tuhých stránkách, kam nikdo nechodí, pže je neupdatuju, najdete jednoduchý kalkulátor.
  http://www.safraporte.wz.cz/astro.htm

 9. LuFa napsal:

  Hurri: O přání jsem si tímto nepsal. Spíš jsem chtěl vyjádřit a snad i vyjádřil to, že za sebe moc svátky nesleduji a že mě mile překvapilo, že si někteří lidé vzpomenou. Nicméně, svátky po této zkušenosti sledovat začínám.

  Klárka: Jsem rád, že se příspěvek na téma jmenin, jak hezky napsal Hujer líbil. Sám jsem rád za hezkou a podnětnou diskuzy.

  Honsik: Moc hezký kalkulátor, o 93 dni mi utekla krásná 1200. Ach jo, jsem to ale smolař. ;-(.

 10. Lukáš Zapletal napsal:

  Taky se přidávám :-D

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.