Veš dětská – po prázdninách opět do školek a škol. Jak na ni?

Tak není to ani půl roku, kdy jsme naše děti zbavily vší (Veš dětská se vrací. Silnější než kdykoliv před tím. Půjdeme všichni dohola?). Hurááá, zakřičí nejeden rodič, když se to povede a doufá, že už se s těma malejma mrškama nesetká. Aúúúú, zděsí se nejeden rodič při této, či obdobné cedulce, když po prázdninách pošle svá dítka do školky či školy.

ves detska

Děti ve školce mají vši. Nic lichotivého. Zvlášť když nějakou tu veš může kdykoliv některé z vašich dítek přinést domů. Co pak? Kdo si jednou zápas s veškama prožil, ví, že zlikvidovat je není vůbec lehké.

Co na ně tedy platí. Ze zkušenosti a z rozhovorů z jinými rodiči, mohu doporučit následující.

Jacutin gel

Jasným favoritem na bojovém poli proti vším je pro mě gel Jacutin gel. Ke koupi je volně dostupný v lékárnách, za cenu něco přes 100,- Kč jako mastička. Jacutin gel se po umytí vlasů nanesete na vlasy a necháte tři dny působit. Kdo třídenní nános na hlavě vydrží, měl by se vší až do příštího zabydlení zbavit. Spoustě lidí z okolí, které znám Jacutin gel pomohl.

Diffusil H Forte

Diffusil H Forte mi byl v květnu doporučen v lékárně. Cena zas něco přes 100,- Kč. Z toho co jsem se na příbalovém letáku dozvěděl, jde o pěkné „svinstvo“. Prý ale účinné. Navíc aplikace trvá jen pár hodin, což je pro mnohé oproti třídennímu Jacutin gelu příjemné. Pokud vám tedy nevyhovuje mít cokoliv několik dní na hlavě, zkuste Diffusil H Forte.

Orthosan Forte a Frontline

Orthosan Forte a Frontline není přípravek primárně určený na hubení vší u dětí a dospělých, ale pro hubení vší u psů a koček. Nicméně, co mi mnozí známí říkali, prý tyto přípravky s úspěchem použili. Osobně jsem zatím proti používání těchto přípravků, ale pokud nic jiného nezabere, asi není zbytí, tak že z těchto důvodů tyto dva zvířecí přípravky, mnohými prověřené, zařazuji na seznam účinných bojovníků proti vši dětské.

Další užitečné informace

Aplikací přípravků boj proti vším samozřejmě nekončí. Potřeba je mrtvé vši a hlavně hnidy průběžně vyčesávat a hlavně kontrolovat, zdali se vši do hlavy nevrátili. Mnoho informací o tom jak postupovat naleznete v obsažném článku Jak se zaručeně zbavit vší, který před časem vyšel na serveru idnes.cz.

Všem vám přeji v boji proti vším úspěch a pokud máte jiný fungující recept jak se těch potvůrek malých zbavit rozhodně se jím nezapomeňte pochlubit.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

200 komentářů k “Veš dětská – po prázdninách opět do školek a škol. Jak na ni?”

 1. Katka napsal:

  Ahoj všem,
  naposledy jsem vši „zažila“ tak před 16 lety, kdy jsem sama byla dítětem školou povinné….a teď mi je 4. dcera přinesla ze školky. Je to děs!!!! Za nás to byla největší ostuda, když měl někdo vši a dneska se jen vyvěsí cedulka a je po všem??! Nakoupila jsem prostředky „Dr. Všivák“ a „Quit Nits“ celkem za 360 Kč už předtím, jako prevenci a ona mi je o týden později fakt chytla!!! A včera jsem si jednu vytáhla taky, no to už mě málem švihlo!!! Celý víkend jí vytahuji hnidy, veš jsem našla jen jedinou, ale včera večer jsem našla ve vlasech živou, malilinkatou, velikosti hnidy, ale s nožičkama a pomalinku se hýbala…a to i po použití všech těchto prostředků, já si šla okamžitě umýt hlavu a hned jsem si ji nastříkala Diffusilem.
  Každou volnou chvilku na dceři „sedím“ a probíráme, je mi hanba a nevím, co s tím. Hnidy pořád drží jak přibité, hned jdu vygruntovat celý byt, obrátím ho vzhůru nohama a nezůstane tady „kámen na kameni“.
  Jen se ale děsím, jak dlouho tenhle boj bude ještě trvat? Kdyžje ve školce víc zavšivených prťat, je jen otázkou času, kdy je bude být holka v hlavě znova.
  Připadám si bezradná a strašně se za to stydím.
  Budiž mi útěchou, že nejsem sama…
  Tak jak tady na diskuzi říkáte „lovu zdar“ a hezký den.
  Katka

 2. Sivá holubička napsal:

  Ahoj zdravim.. Mojí dceru již několik dnů svěděla hlava a atak jsme koupili přípravek na vši „VšiVen“ po použití jí již nic nesvědilo ale dnes jsem jí objevila 2 vešky SVINĚ! Nešli prostě zabít… A tak dnes zkusíme difusil ozvu se :)

 3. mamina napsal:

  Ahojky,zkuste Capissan FORTE a HEDRIN !Vřele doporučiji.Už je to týden a nic živého se ve vlasech neobjevilo,tím šamponem Capissanem myji vlasy preventivně 2-3x týdně a kůru hedrin nyní v neděly po druhé zopakuji.Pomýšlím na koupení nějakého spree jako prevenci a odpuzovač vší aby opět ze školy něco nepřinesla…..
  nemáte s nějakým takovýmto spreem odpuzovačem dobré zkušennosti???

 4. mamina napsal:

  Tak sem koupila nakonec ochranný balzám na vlasy od Capissanu,tak sem zvědavá.

 5. Dana napsal:

  Jedna z nejzavšivenějších škol v Praze je evidentně Londýnská. Je to nepřetržitý kolotoč. Někteří rodiče na to zcela zjevně kašlou a hlavy nezkontrolují, nevymění povlečení. Můžete se snažit dokola a dítě přinese vši znovu. Nejlepší je, že nikdo jiný se k nim nepřizná a škola zjevně není nějakého razantního opatření schopná. Takže kdo touží vidět vši na živo, hurá sem!

 6. Miluš napsal:

  Tak zdravím Všechny bojovnice!Jsme dva měsíce ve škole a máme vši,poprvé je dcera donesla před rokem a je to tady zase.Ale není to tak hrozné jako poprvé-šok,depka,nervy.Jen ten jakutin gel nám přestaly vyrábět měl perfektní účinek.Tak jsem koupila capissan forte doufám,že zabere máte někdo zkušenosti s tímto výrobkem?

 7. Andy napsal:

  DObrý večíír :) chtěla jsem se zeptat jestli když mám dlouhé vlasy tak nemusím do hola když jsem našla ve vlasech veš!!:-!:(

 8. LuFa napsal:

  Andy: Do hola rozhodně nemusíš. Takže přeji úspěšný boj.

 9. Karolína napsal:

  Tady je můj/náš příběh:
  Včera večer při sušení vlasů jsem zjistila, že má 3 letá dcera nějakého broučka ve vlasech na temeni…. Nakonec celkem 2 (brouci) a kolem na vlasech drobné tmavé čárky – hnidy jsou přece bilé?! (byla ve školce od počátku září s apuzami celkem asi 2 týdny).
  Dcera je blond, umělé osvětlení…, tak jsem volala našemu pediatrovi o „pomoc“.
  Doporučil koupit v lékárně „něco na vši, co mi tam doporučí“ – umýt tím vlasy dceři i nám (ačkoli vši nemáme), zopakovat podle návodu za 8-10 dnů. A vyčesávat. Hlavně vyčesávat – opakoval několikrát. Prý na ty šampony bývají zvláště hnidy resistentní, takže ev. mytí v příslušné „chemii“ dle stavu i několikrát opakovat po 2-3 dnech. Další má otázka byla: a co čepice? Tu doporučil vyprat a až uschne dát ji na několik hodin (třeba den) v sáčku do mrazáku. A co polštář? S tím prý bych nemusela dělat nic – možná vyměnit.. A HLAVNĚ OHLÁSIT VE ŠKOLCE!!!
  V lékárně jsme koupili přípravek PARASIDOSE (cena 250 Kč, obsah 200 ml, na krabičce uvedeno, že působí na vši i jejich vajíčka – hnidy) Dneska ráno jsem se snažila odstranit hnidy (byly nějaké vidět a taky zase ty „černé čárky“, ale držely na vlasech jak přibité. Celkem třeba 30 kousků? Na temeni jsem dceři našla dneska 1 veš dospělou – šup s ní do odpadu. Většinu hnid jsem vybrala. Pak jsme si umyli celá rodina hlavu tím šamponem Parasidose (ačkoli my -zatím? – vši nemáme, vyměnili jsme ložní povlečení a ručníky všem, vyprali.)
  Po umytí vlasů jsem se snažila dceři odstranit zbylé hnidy, ale držely pevně. K tomu mi maminka vyčetla z knih cca 40 let starých, že na hnidy je nejlepší OCTOVÁ VODA – prý naruší obal hnidy a ta se dál nevyvýjí. Odpoledne (asi 5-6 hodin po umytí vlasů v Parasidose) šly hnidy sundavat úplně snadno. Do misky s vlažnou vodou a octem jsem namáčela hřeben „všivák“, pročesávala pramen po prameni (abych všechny vlasy namočila tím octem) a současně relativně snadno „stahovala“ hnidy. Podařily se mi odstranit všechny. Aspoň doufám. Jsem zvědavá, jaké „překvapení“ bude dál? Ty příspěvky „nade mnou“ mi mnoho optimismu nedaly :-) Ale potěšilo mně, že v tom nejsme sami.

 10. Jana napsal:

  Ahoj, rozhodně bych doporučila ten prostředek Pedicul Hermal, nebo ten druhý se stejnou účinnou látkou, nepamatuju si název. Protože když dcerka přinesla vešky ze školy (nenašla jsem tedy žádnou vešku, jen nějaké hnidy a štípance), zkusila jsem hned, co jsem kde sehnala u známých – Parasidose, pak takový voňavý olej, druhý den jsem hned koupila Diffusil Forte, vybírala hnidy jak divá, jeden den deset, druhý taky, třetí den už jen čtyři, pak nic, už vypadalo, že je to v suchu. Ale potom najednou skoro dvacet a štípance. To jsem koupila ten Pedicul – a světe div se, od té doby pokoj a šmytec. Myslím, že je to jediné, co zabije i hnidy. Pokud ovšem nechcete zkoušet petrolej.

 11. Gabriela napsal:

  Zdravím všechny bojovnice proti vším, slyšela jsem, že pokud se jako prevence vetírá do vlasů teatree olej který vším smrdí funguje to jako prevence, jinak tolik vychvalovaný Capisan je jako prevence možná dobrý ale když kluk ze školky loni tuto havěť přitáhl, tak pomohl spíš Diffusil, vším zmar, vám všem lovení a a úspěchu zdar!

 12. Míša napsal:

  Dobrý den, mám problém, sestra přítele dostala vši ale ještě předtím, než se na to přišlo, stihla být u něj doma na týdenní návštěvě. Přítelovi jsem zatím žádné hnidy ani vši nenašla, ale máme oba strach o svoje vlasy. Nevíte někdo jaká je „inkubační“ doba vší?

 13. mamina napsal:

  Pedicul a HEDRIN účinkují a usmrcují i hnidy!!!!

 14. mamina napsal:

  Ahojky!tak tentokrát má hnídu zase starší dcera-ve škole je má její kamarádka ach jo,takže sem ji domyla vlasy šamponem paradisionem….zítra ji zkusím ten Hedrin….ach jo no a opět 14ti denní preventivní mytí vlasů vším možným proti vším….

 15. mamina napsal:

  Míša
  Ahojky,no zhruba kolem 7dní se líhnou z nakladených hníd nový jedinci takže bych doporučila si preventivně i když nic nemáte mýt vlasy nějakým tím přípravkem-nejlépe koupit v lékárně….uvádějí že se tyto šampony mají používat 2x týdně preventivně pořád…..šetrný je český výrobek capisan forte,k němu je i ochranný balzám,a když se už nějaká hnída najde pak je usmrcuje olejíček Pedikul herman nebo Hedrin :-)

 16. jaja napsal:

  Po přečtení předchozích komentářů mě děsí pomyšlení, co mě čeká…můj 13letý syn měl 13 vší, které objevil při umývání vlasů – zůstaly mu na prstech mezi šamponovou pěnou!!!Volal ne mě zděšěně:Mami, rychle pojď sem! Já mám ve vlasech jakési smetí a ono se to hýbá!!!Hned jsme zajeli do nejbližšího obchodu pro šampon a po té jsme zakoupili účinnější Všiven-balení spray+šampon. Aplikovala jsem mu to na 2 hod. a pečlivě kontroluji denně hlavu a opakuji proceduru. Včera jsem se radovala, že je to snad OK, ale po komentářích ostatních maminek mám obavy, jak to bude dál.Nikdo jiný z rodiny nic nemá, nicméně preventivně si také kúru aplikujeme.Já mám navíc vlasy barvené, a to jsem slyšela, že na to vešky příliš chuť nemají. Ale to je asi jen pověra. Možná se budu ještě divit.

 17. mamina napsal:

  Jaja

  Ahojky,bohužel sem se dočetla že barvení vlasů nemá na vši a hnídy žádný efekt!!!!!ba naopak je to vše zhoršeno protože barvené vlasy můžou po aplikaci odvšivovacích prostředků i vypadat!!!!!!!!
  dcera má ve třídě kamarádku která má vši neustále no hrůza!Matka ji často barví vlasy v domění že se vší zbaví ale chudák holka!!!!Místo toho měla ihned koupit kvalitní přípravek a ne dceři ničit vlasy a navíc udělala z dcery bohužel zdroj vší!!!!!Slovo že má Krystína vši slyším snad 2 měsíčně!!!!!A tak mi nezbývá nic jiného než alespoň 2x týdně dcerám preventivně dělat kůry a umývat a umývat a kontrolovat……
  včera sem použila šampon :

  PARASIDOSE
  Parasidose šampon je šampon proti vším a jejich vajíčkům.Přípravek Parasidose šampon je používán v rámci specifického léčebného programu pro osoby starší 2,5 let.
  Složení

  Obsahuje účinnou látku D-phenothrin 0.2%.Organická sloučenina ze skupiny terpenů (kafr), kyselina octová, trolamine laurylsulfate, amonyl 380 BA, oronal 258 BA, propylèneglycol, parfém, čištěná voda.
  Účinky

  Působí na pokožce hlavy, odstraňuje vši a hnidy.
  Doplněk

  Nepoužívejte Parasidose šampon v případě přecitlivělosti na některou ze složek přípavku. V těhotenství a při kojení se nesmí Parasidose šampon používat.Parasidose šampon proti vši a jejich vajíčkům obsahuje kyselinu octovou. Vlasy je potřeba po jeho použití důkladně opláchnout vodou. Může Parasidose šampon způsobit vypadávání barvených vlasů. Obsahuje propylenglykol, proto může vyvolat kontaktní dermatitidu. Zamezte kontaktu s očima a sliznicemi. V případě náhodného kontaktu s očima, nosem nebo ústy, důkladně vypláchněte vodou.

  A dnes večer si udělám také kůru!

  Hodně výdrže s odvšivováním přeji všem kteří k tomu jako slepej k houslím přišly!!!!

 18. jája napsal:

  Po aplikaci přípravku Všiven se moje barvené vlasy nijak nezničily ani nevypadly – (zatím?). Obsahuje to D-panthenol, který není škodlivý. Navíc firma Dr. Miller, která tento přípravek vyrábí, je renomovaná. Ještě se vracím k případu mého syna(který si při umývání našel – s mojí pomocí – 13 vší )- zvláštní bylo, že jsem mu již před tím hlavu vždy při umývání a náísledném fénování umývala a žádné hnidy ani „broučky“ nenašla. Ani po té, co jsme vši objevili, měl ve vlasečch jen 3 drobné hnidy- po velmi pečlivé prohlídce. Teď to denně kontroluji a nic tam není. Mám obavu o nás,zda to nevyčkává a nezaútočí nanás všechny z rodiny (přípravky si aplikujeme ale všichni preventivně). Prosím o nějakou optimistickou radu či uklidnění. Díky

 19. mamina napsal:

  Jája
  Ahojky,můj názor-pokud to používáte všichni myslím si,že děláte vše pro to aby ste je již neměly-takže ve vaší rodině by neměl být přenašeč vší.také myju vlasy všem členům mé rodiny,zrovna dnes sem umývala znovu Parasidosem.
  Mám doma ještě zvířátka,radila sem se s veterinářkou a prý dětské vši na zvířata nejdou….tak to se mi ulevilo,přípravky pro zvířátka také nejsou nejlevnější…

 20. Vlaďka napsal:

  Tak vás všechny bojovníky zdravím.Už v tom jedem taky.Malá mi donesla vešky ze školky a nejvíc jsem zablešená já, protože mám dlouhé vlasy.Použila jsem Herdin a první dojem úžasné, při oplachování padali jen mrtvolky.Ráno mě optimismus opustil.Vyčesala jsem živé vši.A malé přibylo nespočet hníd, tak bych na tu funkčnost moc nedala a ani na to, že to ničí hnidy.
  Stačí je jen vyčesávat?Já nemám nikoho kdo by mi je vybíral a ten hřebínek je relativně bere.
  Jinak určitě zkusím ocet a dám vědět, jak to dopadlo.Jinak kamarádka měla nějaký šampon a říkala, že myla vlasy několikrát denně a pak to zabralo.Prý to hubilo jen živé vši, tak když myla víckrát za den nestihli naklást nové hnidy a samozřejmě vyčesávat.Tak se všichni držte, já jsem z toho docela na vyřízená a přeji brzké vítěztví

 21. mamina napsal:

  Vlaďka

  Ahojky!já sobě a dětem myju vlasy šampony proti vším 3x týdně a každou sobotu dělám kůru Hedrinem nebo pediculem.to prý zabíjí i hnidy,z šamponu střídám paradision,capissan.Občas najdu dcerkám ve vlkasech již mrtvé-uschlé hnídy….živou vešku sem už měsíc nenašla,ale protože ve škole vši řádějí pořád takže budu muset tyto přípravky používat neustále dokola jako prevence…..jinak je budou bohužel holky nosit domů pořád….
  Takže capissan forte,paradision šampony,Hedrin a pedicul olejové kůry.
  Hodně zdaru!

 22. jana napsal:

  bojujej s veškama Diffusilem H-forte,je tedy dražší220kč,ale musím pochválit jeho účinnost,nechávám jej přes noc a ráno vyčešem mrtvolky a umyjem.Za týden opakovat,tím zničíte nově vylíhlé hnidy!žádné střihání,ale to okolo,jako praní povlečení je samozřejmost,mazlíčky na spaní neperte,zničíte je,postačí přes noc do sáčku a dát je do mrazáku!Přeji úspěšný lov!!!

 23. Baba napsal:

  Na vyčesávání vší a hnid mám babskou radu,kterou jsem úspěšně vyzkoušela.Do vlasů jsem vetřela vyškvařené vepřové sádlo(bez přísad,neslané).Vlasy jsem řádně pročesávala asi půldruhé hodiny a to kovovým všivákem.Sádlo se pomalu vyčesávalo kde byli vši i hnidy.Hlavu jsem umyla šamponem na vši.Sádlo proto,že se dobře vymyje to indulona nebo nějaký krém je problém.

 24. Martina napsal:

  Tak Vás tady všechny zdravim.Taky úspěšně nebo spíše neúspěšně bojujeme už 14 dní s těmahle potvorama.Přinesla mi je dcerka ze školky a protože spolu spíme,chytla jsem je samozřejmě taky.Vyzkoušely jsme snad úplně všechno od olivového oleje,šamponů,Paranitu,………….všechno a pořád je máme.Ještě jsme si nakoupily Hedrin,máme obě vlasy pod ramena nevíte někdo kolik tam toho máme dát jesli každá jednu flašku nebo méně?Už jsem z toho docela vyřízená,přijde mi,že se jim u nás doma líbí a že snad tady budou napořád.Nedělám nic jiného než peru,žehlim,uklízim a meju hlavu………Jinak popravdě je to docela drahej koníček takové vši.Tak se mějte všichni krásně a držte se.Lovu zdar!!!!!!!!!!

 25. Monika napsal:

  Taky Vás tady zdravím,
  taky máme vešky,máme to poprvé,ale nejhorší je,že to začlo u mě:-(Pak dcera a syn,a manžela svědí hlava už preventivně:-))
  Koupila jsem Pedicul,ale zjistila jsem ,že to je tak na jednu hlavu,na jedno použití!Stálo to 160kč,to je přeci šílené!Tak jsem koupila pro nás starší Orthosan,a dceři dám ten pedicul.Vůbec nechápu,kde bych to mohla JÁ chytit.Ve školce to není,ani ve škole.Když tak čtu,že se má prát ložní prádlo,co oblečení?Svetry které jsem nosila,bych měla asi taky vyprát?
  Jinak jsem koupila i tee tree olejíček,a prý se má přidávat do šamponu.
  Tak lovu zdar!

 26. mamina napsal:

  martina
  Ahojky,máme doma s dcerkama všechny vlasy do půl pasu.hedrinu sme každá spotřebovala půlku lahvičky.Myslím,že hedrin opravdu zabírá,ale stejně různé kůry sice preventivně ale stále opakujeme každou sobotu protože ty vši stále ve škole řádějí…a já nechci připustit abychom je měli opět.Takže hedrin,paradise,pedicul hermal,capisan a stále dokola…

 27. MARCELA napsal:

  JA BYLA V PORODNICI KDE RADILA VES Z KRNOVA A VYNECHEJTE PISMENO Z A UVIDITE JI TAKE NEPOTREBOVALA JSEM ANI SAMPON JEN JSEM SE OTREPLA A BYLA PRYC

 28. Jarka napsal:

  POMOC!! Už si fakt nevím rady!! Dcera je nosí ze školy pořád dokola, sotva se jich zbavíme – za měsíc zase najdu živou potvoru a pár hníd!!Jediné klidné období za poslední rok byly letní prázdniny!!! A to už ji pořád preventivně při každém mytí vlasů přidávám tee tree oil do šamponu. Nám zabírá na živé Difussil H Forte, ale nechci jí to dávat pořád dokola.Dost intenzivně to zapáchá z vlasů i několik následujících dní a dcera se za to stydí. Dneska jí zase po hlavě (kontroluju už z rutiny skoro obden) našla pochodovat 3 živé potvory – hníd jen pár, takže jsme to asi chytli včas.(Mimochodem před čtrnácti dny jsem ji nechala poprvé nabarvit vlasy – na radu mé kamarádky, že na barvené ty potvory nejdou -CHA CHA!!) Takže jsem právě na netu objednala Capissan šampon a Pedicul…tak uvidíme. Svou budoucnost v následujících necelých třech letech vidím následovně: dokud dcera nevýjde ZŠ, budu zřejmě dokola bojovat s těma potvorama…vybírat a vybírat….a nadávat na rodiče, kteří na to kašlou a dělají ze svých dětí nositele!!! To je totiž asi už to jediné, co můžu…..protože víra v to, že se už k nám vši nevrátí mě dnes definitivně opustila!!!

 29. mamina napsal:

  Ahojky,našla sem prevenci ve formě spree:mrkněte:
  Parasidose repelent spray 100ml proti vším

  Jinak každý týden už třetí měsíc pravidelně dělám holkám preventivní kůru Hermalem,myji vlasy různými přípravky…no už sem za vše dala asi 3tis kč…no paráda….bohužel díky nezodpovědným rodičů má dcera ve třídě přenašečku vší….maminka jí nekupuje přípravky na vši ale pouze vlasy barví…nevím zda je tak hloupá nebo co….ach jo….a mi poctivý to odnášíme…

 30. mamina napsal:

  oprava-popletla sem názvy přípravků:Hedrin nebo peducul,nebo capissan,paradision atd…

 31. mamina napsal:

  Zajímavé přípravky:
  PEDICAP OL

 32. Anonym napsal:

  ..no tak me i s rodinou potes!!!
  Prisla jsem si sem pro recept na radiklni zasah proti vsim a kdyz jsem docetla az sem, tak zjistuji, ze me hlava sbvedi cim dal vic a reseni neni legrace.
  Tak vam – nam vsem zavsivenym drzim pesti a jsu bojovat!
  Simona

 33. Denisa napsal:

  Už dva měsíce bojuji s výskutem vší, začínám být zoufalá. používám šampon CAPISSAN forte . myji si s ním hlavu vždy ob den, píši to tak i v návodu, potom hnidy vyčesávám všiváčkem a nakonec vlasy nastříkám PARASIDOSEM, který má fungovat jako ochrana pri vylíhnutím nových vší, vydrží 48hodin. začínám být ale zmatená, píšete tu že vši jsou malí broučci které lze zahlídnout okem, a že hnidy jsou hnědé. já mám ovšem ve vlasech BÍLÉ „kuličky“ a někdo zde psal že je někdy poznat že se v hnidě rýsuje vší tělíčko, nic takověho jsem ale neviděla. Ani veš sem ve svých vlasech neviděla, ani má kamarádka která mi s vyčesáváním sem tam vypomůže. Mám vůbec vši? prosím odpovídejte klidně na e-mail. opravdu si už zoufám:-(

 34. Jana napsal:

  A nemáš jenom lupy? Lpí ty kuličky pevně na vlasech nebo tam jen tak volně leží?
  Lupy jsou jen takové šupinky kůže, dají se normálně vytáhnout. Hnidy jsou na vlasech pevně přilepené.

 35. Denisa napsal:

  Jsou pěvně přilepené, musím je nehtem stáhnout dolů. některé praskají když je zmáčknu mezi nehty…:((

 36. Lenka napsal:

  Ahoj Deniso, tak to Tě moc nepotěším, jsou to opravdu hnidy. Tutově.

 37. mamina napsal:

  Holky,vyzkoušejte olejový přípravek Hedrin-aplikuji ho přes noc jednou týdně svým dcerám,používáme jej již druhý měsíc a musím zaklepat-živé vši žádné a hnidy nové také ne-prý usmrcuje i hnidy….vlasy jdou dobře rozčesávat.jedno balení mi vystačí na dvě použití-dcery mají dlouhé vlasy.Plus jednou týdně jim myji vlasy různými šampony proti vším-např.paradisiom,capissan forte.Olejová kůra Pedicul Herman je také dobrá-ale je hustší a na poprvé jde tíže rozčesat,nechávala sem též působit přes celou noc.Ve třídě má dcera bohužel přčenašečku takže tyto procedury používám pravidelně jako prevenci.A leze to pěkně do peněz!

 38. Anonym napsal:

  ahoj všem dcera donesla vši ze školky jak jsem to zjistila dala jsem na radu babičky ta mě vždy uměla dobře poradit tak jsem přidala do šamponu trochu petroleje udělala zabal a umyla jen vodou druhy den jsem vyčesala a dukladně vybrala všechny hnidy a že jich bylo a jsme čistý už 14 dní tak se nebojte a trochu toho petroleje neuškodí a mate po nich zaručeně a po třech dnech můžete do společnosti bez obav.fakt at to zkusí ti kteří se už dlouho trapí nic jineho je nezabije jsu to potvory pak písněte jak bojujete zdar petra

 39. Renata napsal:

  Pomoc moje holka dostala vsi azdajise na vse odolne a neci ji strihat co jeste mam udelat???

 40. alena napsal:

  Dobry den pred tydnem jsem byla na schuzkach a tam jsem se dozvedela ze me dcery maji vsi ze to dostali od jedne holky ktera se nemyje hned jsem nadavala na ty rodice at ji vice hlidaji ale doma jsem rikala žze se toho zbavime moje mamka mi rekla ze mam dat dceram odvar z listu oresaku udelala jsem to a preste sem jim na hlavy ten odvar na vlasy dala a vsi bylypryc a jeste jsem z hruzou dozvedela ze jeste musim vytahovat hnidy ale vse se povedlo jsem rada ze uz nemaji vsi protoze bych zase mela ruzne sny o vsich :-P

 41. Hanča napsal:

  Ahoj u nás ve škole se vši vyskytují už někdy od října dcera je mněla taktež skoro před měsícem.hlavu jsem jí vystříkala difusilem ,všechno jsme vypraly včetně plyšáků s kterými spí.já jsem si také preventivně vystříkala hlavu a syn s manželem si udělaly letní sestřih skoro dohola.Dceři jsem po týdnu difusilem vystříkala vlasy znovu a každý den prohlížíme hlavu a když už jsem si myslela že to bude dobrý tak jsem dnes našla rovnou 5 živejch vší.vystříkala jsem jí opět difusilem a sebe též a vše znovu peru.zkusím koupit v lekárně ten Hedrin.u nich ve škole to už mněla celá třída.Co je to ale platný když většina rodičů se snaží děti zbavit vešek a jsou tací kterým je to jedno a pak se to dětem vrací zpět.všem ostatním držím palečky at ten boj zvládnou.Já když jsem chodila do školy tak jsme je s bráchou mněly také ale jen 1.a i nám kontrolovaly hlavy ve škole učitelé a nepamatuju se že by u nás ve škole s veškama byl takovej problém a to za nás byla na hlavu nějaká pěna .ale to bylo tak někdy v roce 84.

 42. mamina napsal:

  Štědrý večer nadchází, snad už Vám nic neschází. Ryba, stromek, balíčky, vanilkové rohlíčky. Máte všechno připravené a koledy nacvičené? V tom případě Ježíšek obleče si kožíšek, naloží všem, co si přáli, o co jste ho požádali. Šťastné a veselé!

 43. LuFa napsal:

  Mamina: A především nový rok 2009 bez vší ;-). Díky za přáníčko. Lukáš.

 44. Katka napsal:

  Ahoj vsem hubitelum vsi,pred tydnem jsem byla na dovoleny doma u mamy a svych mladcich sourozencu,vsechno bylo fajn,pak jsem chytla nejakej bacil,a virus,tak jsem lezela a mela prujem,moc jsem nejedla,par piskotu a caj a to bylo vsechno,no nejak jsem se z toho vylizala nez jsem mela zase letet zpatky za praci do Anglie.No dorazila jsem sem makam uz tejden a dneska kdyz byl zrovna skvelej den kdy nas kvuli vanocum pustili driv o hodinu a pul domu,otevrela jsem si notebook a prohlizim emaily,tak si otevru email od maminky,no a tam se dovidam ze u deti objevila vsi,at se prohlidnu,no uz doma jsem si vsimla ze se mi udelali lupy,rikala jsem si aa to je z ty blby chlorovany vody,tak jsem na to prdela a myla jsem si vlasy samponem na lupy.Ale nic,no a dnes se dovidam ze to nejsou lupy,ktery jsou o proti temhle mrcham zlaty,ale ze jsou to vsi,citim se trapne jsem jak nejakej zavsivenej cikan,je to desny.Po dlouhym vahani jsem poprosila anglickou spolubydlici aby se mi podivala do hlavy ze v my rodine maji vsichni vsi,nejdrive nic nic a pak aha mas je.Ja nadavala,jak spacek.No prvni co me napadlo bylo do hola,a sakra od stredni kdy jsem chodila na jezka mi moje vlasky narostly uz k lopatkam a tet je mi je lito je vzit na kraticko,pak me napadla jedna drasticka barva co jsem si tu jednou koupila a skoro mi sezrala hlavu,rikam to je dostatecne drasticky,ale zase na tom budu bita ja kvuli poskozeny pokozce.No pak jsem volala domu babicce co by mi poradila,no radila petrolej,hm,pak jsem se mrkla na net a nasla vas tu,tak jsem si udelala dlooouhataaanskej seznam pripravku co vam zabralo a co nee,no a muj pritel se vraci v nedeli tak jsem ho jeste poverila behanim po lekarnach.Zatim ty kurvy dusim v octovym zabale a vybiram si ty breberie z hlavy jak nejaka pralesni opice,ach jo,chudak milacek az dorazi toho cekaj pekny veci,dam vedet co a jak to dopadlo,diky za vase vsechny rady,snad neco zabere,pri nejhorsim fakt ten petrolej,no co ze budu smrdet a co ma bejt.Hlavne kdyz ty mrchy pochcipaj a vypadnou mi z moji hlavy.Dekuji vsem a hodne uspechu ve vyvrazdovani nevitanych hostu v nasich hriivach zdravim vsechny Katka

 45. Saša napsal:

  Ahoj ja bych se chtěla zeptat s tim petrolejem, když si tu procedůru uděláte jak pak vypadají vlasy. Nejsou zničené???

 46. Míša napsal:

  Ahojky,prosím vás nemáte nějaký tip na to jak se zbavit vší už na trvalo je mi 12 a mamka mi koupila Všiváček je to šampon ale vubec to nepomaha a ja jen neustale brecim protoze je to fakt hnusny..:‘-( Ja nevim kde jsem to chytla ale nahani mi strach z toho ze kdyz se toho zbavim a Napr:jsem to chytla ve skole tak to zase hytim a nebo doma Prosim poradte …
  A jeste jsem se chtela zeptat jestli je nutne vsechno prat atd..Dekuji moc MISA
  Pokud se mi to nak s mamcou podari vyhubit pisnu a poradim..Budete zlaticka pokud poradite

 47. Míša napsal:

  Ahojky tak tet prisla teta a pry jeji dcera taky mela vsi a ze jedine co ji pomohlo je pripravek proti svrbum..a od te doby mela pry klid tak doufam ze mi to taky zabere..Pak pisnu

 48. Anonym napsal:

  ahojky ten petrolej tak vlasy jsou normalní jen dost smrděj je to lepší udělat a pak tak dva dny nikam nechodit a umyvat ale je to zaručeny zničí to i ty hnidy ty se udusí pak to stačí jen vyčesat nebo nechat odrust další vši se znich už nevylíhnou páč jsou mrtvy.mam vlastní zkušenost a poradila jsem i kamaradce a taky čisty fakt to zkuste neboj te se naše mamči nic jineho neznaly a copak jim slezly vlasy?

 49. jana napsal:

  Pro Míšu
  Zkus Pedicul Hermal. Mé dcerce to zabralo hned. A je opravdu třeba vše teď přeprat – oblečení, čepice, bundy, ložní prádlo.A vydesinfikovat hřebeny. Držím palce.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.