Tak o co byl vlastně CzechTek horší?

Ještě dnes mám na paměti spoustu mediálních řečí o špíně a nepořádku na CzechTeku 2005. Kdo to všechno bude uklízet, ptala se média. A když bylo řečeno, že účastníci akce, nikdo nevěřil.

Dnes máme po mega hiphopácké akci HIP HOP KEMP 2007 a přestože je na mnoha místech poblíž areálu konání bordel jak svině, nikdo se nad tímto faktem nepozastavuje. Samozřejmě, že se o úklid nepořádku ve velmi blízké době postarají sami pořadatelé, ale přece, proč se na účet CzechTeku každý o nepořádku zmiňoval a na účet HIP HOP KEMPU 2007 každý mlčí? Asi mi něco uniká?

Jak to tedy kolem areálu kde se HIP HOP KEMP 2007 konal dnes vypadalo? Jukněte se. Myslím, že CzechTek rozhodně horší nebyl. (více o tom, proč by se mohl CzechTek 2008 konat, naleznete v příspevku HIP HOP KEMP 2007, naděje pro CzechTek 2008).

HIP HOP KEMP 01

HIP HOP KEMP 02

HIP HOP KEMP 03

HIP HOP KEMP 04

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

11 komentářů k “Tak o co byl vlastně CzechTek horší?”

 1. Klára napsal:

  LuFa: Nepošlem odkaz na Tvůj blog na magistrát? Nebo do novin:-) Copa by nám na to asi řeklo Město, reps. jeho mluvčí?!?

 2. LuFa napsal:

  Předpokládám, že mluvčí města by řekl, že se to vše v dohledné době uklidí. A že máme být rádi, že se tu tak věhlasný fesťák koná.

  No, je to jen má doměnka, s kterou i souhlasím a skutečně mi HIP HOP KEMP nevadí, ale naopak jsem rád, že se taková akce pořádá v Hradci.

  Jediné, proč jsem napsal tento a předchozí příspěvek bylo to, aby si lidé, reptalové uvědomili, že CzechTek není to nejhorší zlo, co je může v životě potkat, ale jde jen o fesťák, který svými průvodními efekty, hluk, nepořádek, nijak nevybočuje z řady komerčně pořádaných a schválených festivalů.

 3. Honsik napsal:

  jo tu zastávku znam, tam jsem stál při zájezdu Rock for People -> centrum Hradce. Se nediv:-))

 4. Stava napsal:

  Nechapu, proc zrovna ty tu pises o tomhle, kdyz jsi takovy zastance techto uchylnych akci ;)

  Jinak me prekvapuje, ze to tam vypada az tak dobre. Cekal bych to zasadne horsi. Fotek z techto akci na netu je dost, tohle je jen spina, ktera nikoho neprekvapi.

  Jelikoz tam asi netekla krev, tezko to nekoho bude zajimat, natoz tisk/TV ;)

 5. LuFa napsal:

  Stava: Toto sem píšu proto, aby si lidé, co se hlasitě projevovali proti nepořádku na CzechTeku uvědomili, že i na komerčních akcích to na první pohled vypadá hrůzně. Jinak jak si správně napsal, zastánce těchto akcí jsem.

  Dnes co jsem jel kolem areálu kde se HIP HOP KEMP pořádal bylo už nepořádku pomálu. Jak je vidět, pořadatelé se snaží. Stejně tak se ale snaží účastníci CzechTeku.

  Tolik k tomu, proč jsem tento příspěvek napsal.

 6. mrtvocich napsal:

  Jenom k tomu hornímu obrázku: Valí se tam asi 150 + cena toho vozejku, nebo 5, 10 nebo 20 Kč ;)

 7. mv napsal:

  Není pravda, že se o to nikdo nezajimá, viděl jsem na to téma reportáž v TV. Bohužel už nevím, která TV to byla.

  Zásadní rozdíl oproti tzv. nezávislému CzT je ten, že pořadatel HHC musel dát městu 300 tis. zálohu, kterou mu město vrátí až to uklidí. Pokud to neuklidí, předpokládám, že město tu částku použije na úklid.

 8. LuFa napsal:

  2 mv: zatím vím jen o reportáži ve zprávách na nově. Vysílali to myslím v pondělí, díval jsem se na to na internetu. Ale v porovnání s tím, co se říkalo v souvislosti s CzechTekem je toto neúměrně málo.

  Jinak si myslím, že zásadní rozdíl není jen v těch 300 tisících zálohy. Rozdíl bych viděl především v příjmech subjektů, které jdou mimo pořadatele. Nebo že by z toho město, stát na daních, ochrané autorské svazy nic neměli? Přesně toto zjištěné nemám, ale předpokládám, že těch peněz z HIP HOP KEMPu bude dost i pro jiné subjekty, než jen pro pořadatele.

 9. gechko napsal:

  běžte do prdele s těma vašema kecama, jen se nedokážete bavit a tak aspon buzerujute lidi kteří choděj na tyhle akcičky va zasraný buzeranti

 10. Spider napsal:

  hlas pro článek , osobně jsem členem jednoho sound sytému a ani já, ani nikdo z nás si nenechá kecat do stylu muziky života či zábavy od nagelovanejch drsnáků kteří odsuzujou každýho kdo jen drží jointa v ruce a o výkendu se vylejou jako dogy .
  Ať si každej hledí svýho a bude to !

 11. los já napsal:

  hip hop kemp lidem zas tak nevadí protože hopeři zas nejsou až tak sociálně slabý jako lidi co jezdí na czechtek…vadil by prodavačce v mekáči spíš kluk dá se říct slušně oblečenej akorát s jinym tvarem kšiltu na hlavě..nebo pán s tunelama v uších nevim kde ještě sjetej jak letnáky v listopadu..jde o lidi který chodí na kemp a který chodí na czechtek,hip hopeři se chovaj víc jako lidi…a to nejsem hip hoper,prostě zkušenost

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.