Hledá se schopná učitelka mateřské školky, která vyvede českou politickou scénu z krize

Další ukázka do nebe volající totální neschopnosti některých našich politiků. Dle informací zveřejněných serverem iDnes v článku Poslanci svádějí zpackané hlasování na nervy i taktiku, se občan dozvídá, že některým z našich politiků už dělá problém i správně stisknout hlasovací tlačítko.

Při celkovém počtu pouhých čtyřech tlačítek a faktem, že k přehmatu dochází častěji, než je u normálního dospělého zodpovědného jedince zdrávo, nemohu si pomoci a typuji, že někteří naši politici selhávají v základních motorických dovednostech, které by se měli plně rozvinout nejpozději v mateřské školce.

Bohužel, jak je vidět, zřejmě se tak nestalo a jak lze vyčíst z některých starších článků, které nám noviny o politicích přinášejí, chybí jim toho ze školky víc.

Například, mnohdy se mi zdá, že někteří z politiků při svých veledůležitých schůzích a jednáních, které mnohdy mají dopad na životy nás všech, neudrží chvíli pozornost. Stále někam chodí, zapomínají se, zdají se být prostě roztěkaní.

A nebo třeba znalosti o alkoholu. Každé malé díte ví, že alkohol není dobrý. A pokud nějakým dospělým chutná, tak by ho neměli lemtat v práci, nebo sedat opilí za volant. No, občas se stane. Myslím, že politikům by se toto stávat nemělo.

Nebo tu máme jednu z naučených lidských vlastností, splnit co se slíbí. I k tomu jsou děti v mateřské školce vedeni a učí se to. Slíbil jsi něco, tak to splň. Ne tak ale někteří z našich politiků, těm o potřebě plnit sliby asi nikdo neřekl. Jak jinak si viditelné rozpory v jejich slibech a následných činech vysvětlit.

Chtít se mi teď psát, mohl bych ve výčtu dovedností, které se slušní lidé naučí v mateřské školce a které našim politikům chybí, pokračovat ještě dlouho. Nicméně, protože si myslím, že na mnoho věcí přijdete jistě sami, pokračovat dále nebudu a rovnou přejdu k myšlence celého článku.

Protože některým z našich politiků, jak jsem odhalil, chybí základní dovednosti z mateřské školky, dá se předpokládat, že pokud tyto dovednosti získají, dojde k ozdravění naši politické scény a tak bude vyvedena z krize.

Proto se ptám, nenašla by se nějaká schopná učitelka mateřské školky, která by základní lidské znalosti a dovednosti dokázala některým z našich politiků vštípit?

Vím půjde to obtížněji než u dětí. Jsem ale optimista, takže si myslím, že za pokus to stojí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Hledá se schopná učitelka mateřské školky, která vyvede českou politickou scénu z krize”

 1. Botanicus napsal:

  Pekny zapisek … bohuzel pravdivy :/ Opravdu jsem ze situace u nas konsternovan …

 2. Barkynson napsal:

  Dostanu-li povolení, imunitu a slib beztrestnosti, nebojím se říci, že to svedu ještě dodatečně naučit poslance současné a to během několika dní :-)) Stačí mi jen bič, pevnej provaz a zavřená restaurace v parlamentu…..A nebo je na moment asi tak na deset let místo do školky poslat do továrny nebo nějaké jiné pro ně jistě mystické práce(manuální).Vsadím se, že při vzpomínce na hrubou mzdu a krvavý mozol na rukou budou hlasovat tak, že by mohli vyhrát olympiadu v přesnosti a rychlosti hlasování :-))))

 3. LuFa napsal:

  2 Barkynson: No, pokud se v dohledné době schopná učitelka mateřské školky nenajde, vím na koho se obrátit ;-).

  Jsem sice pro trochu mírnější formu výchovy, těch „námi“ zvolených „dětí“, nicméně to ještě nevylučuje o něco přísnější formu výchovy ;-).

 4. Barkynson napsal:

  To LuFa: :-)) ok, ale docela by mne zajímalo jakou mírnou formu výchovy by jsi krom té učitelky zvolil?? :-))

 5. LuFa napsal:

  2 Barkynson: Tou mírnější formou výchovy jsem myslel metody, které by používala hledaná učitelka mateřské školky. Tj. žádný bič a pevnej provaz. Alespoň ne hned od začátku :-D.

 6. Barkynson napsal:

  To LuFa: ale jsi si vědom, že když to nepodchytneš od samého začátku, nebude to už nikdy tak upřímné???? :-))

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.