Hlavolam XXIII – Sudoku originál

Dalo by se říct, že Sudoku je luštitelským fenoménem dneška. Pro ty co se ze Sudoku ješte nesetkali, pravidla jsou velmi jednoduchá.

Pravidla Sudoku

Velký čtverec o rozloze 9 x 9 políček je rozdělen na 9 malých čtverců o rozloze 3 x 3 políčka. Vašim úkolem je do každého políčka doplnit číslici od jedné do devíti, tak aby byly splněny následující podmínky:

– žádná číslice se nesmí v jedné řádce opakovat dvakrát
– žádná číslice se nesmí v jednom sloupci opakovat dvakrát
– žádná číslice se nesmí ve čtverci 3×3 opakovat dvakrát

To je vše. Sudoku, které vám nyní přináším má celkem 75 kol. Kola 1 – 25 lze považovat za lehká. Kola 26 – 50 za středně obtížná. Kola 51 – 75 za velmi těžká. V každém kole máte možnost použít 3 x nápovědu. Tlačítko „Use Hint“.

Doufám, že každý si tedy vybere tu svoji úroveň. Pusťte se do řešení.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Hlavolam XXIII – Sudoku originál”

 1. mv napsal:

  Chybí tam jedna zásadní věc. A to možnost si do pole zapsat čísla, která tam přicházejí v úvahu. U těžších sudoku je to nezbytnost.

 2. LuFa napsal:

  mv: s tímto souhlasím. Na druhou stranu je tato nemožnost alespoň trochu vyvážena možností nápovědy.

 3. Ruziklan napsal:

  Viacere ine hlavolamy, ktore si vystrachal a priniesol boli fajn, pretoze boli originalne, zatial nevidane. Ale toto je uz take otrepane, ze no.

 4. LuFa napsal:

  Ruziklan: Souhlasím s tím, že s Sudoku se lze dnes setkat na každém kroku. Nicméně je spousta lidí, kterým se Sudoku doposud vyhýbalo, do této kategorie patřím i já, a nebo lidí, kteří si rádi vyřeší i toto flashové. Již několik pozitivních reakcí jsem na umístění toto Sudoku privátně dostal.

  Do příštího dílu mám již ale připraven další hezky, z málo známých, flashových hlavolamů. Nyní jsem ve fázi jeho řešení ;-). Takže je proč se na co těšit.

 5. Toha napsal:

  Pro milovniky sudoku – zkuste http://www.fed-sudoku.eu a na ni odrazku Varianty, jsou tam vsechny mozne slozite ulohy od sudoku – rozdilne od klasiky.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.