Za pořízení kopie Simpsonů v kině lze uložit pouze jediný spravedlivý trest

Kam ten svět a právo spěje říkám si při pročítání obsahu článků, které informují o případu devatenáctiletého mladíka, který měl dle obvinění v českobudějovickém kině natočit a posléze na internet umístit nový film o Simpsonovic rodince.

Trest, odnětí svobody až pět let a k tomu úhrada škody až do výše pěti miliónu, se mi zdá za takovou pro společnost téměř nevinnou klukovinu trochu moc. O kolik víc let odnětí svobody dostane ten, který druhého člověka, byť neúmyslně, připraví o život. Ne, nechci to zde řešit, o moc víc to ale kolikrát nebude. Stejně tak jako člověk páchající majetkovou činnost, jaká jemu je mnohdy připsána směšná výše náhrady škody.

Ať tak či tak, maximální výše trestu, o které se v článcích píše je pro devatenáctiletého mladíka za to co provedl absolutně nepřiměřená a nejde mi na rozum, kde se vůbec takovéto maximální sazby pro udělení trestu berou. Pokud v zákoně, selským rozum mi říká, že něco někde není v pořádku.

Taktéž výpočet škody, která je uváděna v řádech miliónu, se mi zdá velmi pofidérní. Jako by každý, kdo si film v zřejmě ve velmi hnusné kopii stáhl, uvažoval jít do kina. Moc se mi takové počty nezdají. Spíš si myslím, že každý kdo do kina jít chtěl, tak šel a každý kdo do kina jít nechtěl, nešel.

No, ale abych tady zas úplně mladíkovo chování neomlouval, souhlasím, točit produkci v kině videokamerou se nedělá, takže nějaký trest si přeci jen zaslouží. Otázkou je jaký.

Vězte že trest spravedlivý. Protože se mladíkovo konání týkalo filmu o rodince Simpsonových, nevidím jiný spravedlivější a vhodnější trest, než ten, aby se provinilci uložilo bílou křídou na černou tabuli 100 x napsat „Už nikdy nebudu natáčet film v kině“.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

56 komentářů k “Za pořízení kopie Simpsonů v kině lze uložit pouze jediný spravedlivý trest”

 1. Videl jsi TSM? Tam hned na zacatku bart pise: I will not download illegally download this movie.

  A myslim ze bonton z tohoto mladika chce udelat odstrasujici priklad aby vydesil vsechny dalsi koho to napadne..jinak si myslim ze mas uplnou pravdu :)

 2. hurri napsal:

  Já jsem pro veřejně prospěšné práce.

 3. Anonym napsal:

  chybi mi odkazy na ty udajne clanky, o kterych se mluvi

 4. LuFa napsal:

  Anonymní: chybí nick toho, komu chybí údajné články, o kterých se mluví ;-).

  Článek, který podnítil tento spot, vyšel ve včerejším papírovovém vydání MF Dnes.

  Dalších několik článků, které o trestu pro devatenáctiletého mladíka mluví, se dají na toto téma bez většich problémů dohledat na netu.

  (např. při použítí vyhledavače google zadejte jako frázi pro hledání např.: simpsonovi pět let . ) ;-).

 5. Vasil napsal:

  Já osobně bych netrestal mladíka který natočil film. Za to že to udělal bych mu dal jak tu bylo řečeno prospěšné práce. Pěti miliónovou pokutu by mělo dastat kino kde se tohle stalo. Oni na nás trží peníze tak by se měli taky starat aby se takové věci neděli. Jinak ty simpsni bestak za lístek do kina nestáli. Sem jejich velkej fanda mám všecky díly ale tohle bylo jako každej jinej díl akorát že delší.

  Vzkaz pro toho týpka: SI BOREC!!! Serem na stát kterej po nás chce abychom za takový píčoviny platily a seděly když oni rozkrádaj a ničí náš stát a nic se jim nestane. Viz kauza Čuněk atd. bylo jich dost a je jich plná sněmovna a parlament. Seru na tenhle zkurvenej stát. Měli byjsme se všicky zvednout a jít jim rozbít huby.

  Zdar

 6. LuFa napsal:

  Václav Jirovský: Na Simpsonových jsem byl v multikině s manželkou a musím říct, že jsem se královsky bavil :-D. Takže fandům nemůžu jinak, než doporučit.

  Díky za připomenutí věty, kterou psal Bárt na tabuli. Myslím, že je to v souvislosti s tímto případem trefné.

 7. hurri napsal:

  2 Vasil:
  hudebně vyjádřeno:
  http://www.nvu.cz/mp3/Sereme%20na%20stat.mp3
  Punk’s not dead!

 8. spectrum napsal:

  To je odstrašující případ, nic jiného… Kdo krade ve velkém, na toho se nepřijde, viď LuFa. ;-)

  Jinak to přehání, dost mě pobavil článek na novinkách, kdy psali něco v tom smyslu, že je jeho vina zřejmá, protože má doma počítač, Internet, digitální kameru a dokonce i lístky na autobus…

 9. hurri napsal:

  2 spectrum: Moc jsem to nesledoval, ale pokud našli kazetu s originál záznamem, tak se z toho moc nevykroutí…

 10. spectrum napsal:

  Hmm, tak to nevím, ale co „osoba mi blízká“? Na tu se dá svést snad všechno. :-)

 11. LuFa napsal:

  spectrum, hurri: pokud našli, našli, každopádně maximální výše sazby o které se píše neodpovídá tomu, co měl zmiňovaný devatenáctiletý mladík provést.

  Jinak souhlasím s Vasilem, když už by měl někdo nést zodpovědnost, tak ať to je kino, za to, že si své diváky neumí ohlídat.

 12. Vlastimil Ott napsal:

  Kino nemůže nic. Včera zrovna ukazovali v TV, že nemůže ani kontrolovat věk lidí podle přístupnosti filmu. Může na tebe, pokud natáčíš, zavolat policajty. Ale to může kdokoliv – ne jenom kinaři.

  Pět let je drsné, podle mě je to jednoznačně výsledek lobby. V pořádku to není, ale myslím, že se to nezmění.

  Teď by to chtělo lobbisty, kteří zařídí vyšší tresty za vraždy, osobně bych začínal na 15 letech a žádné „v poločase domů“. (Podotýkám, když už se na to ptáte, že jsem proti trestu smrti.)

  Tak a debatujme.

 13. admxx napsal:

  to Vlastimil Ott:
  Souhlasim se vsim co jste napsal.

  Zrovna vcera jsme mohli videt pripad pana Zelezneho, ktery dostane podminku, za mnohem horsi veci a jeste se mu to zda hodne… A to nas takovy clovek zastupuje v EU.
  Proste kdo krade v malem ma smulu, kdo krade ve velkem se z toho vzdycky nejak dostane…

 14. mv napsal:

  Fascinuje mě, jak se všichni necháte oblbnout novinářema. Oni řeknou, že může dostat MAXIMÁLNĚ 5 let a vy už lamentujete nad tím, že to je moc. Že tuhle floskuli používaj vždycky, aby to vypadalo jako větší senzace, to už neřešíte. Ve výsledku dostane maximálně podmínku, ale to už holt taková senzace není. Takže klídek.

 15. Ondra napsal:

  A nestačilo by jako pokuta, všechny ty poplatky, co musel odvést za tu videokameru, kazetu do ní, harddisk atd. ?

 16. LuFa napsal:

  mv: Ona i podmínka se mi zdá v tomto případě moc.

  Jak jsem napsal, černá tabule, bílá křídá a stokrát napsat, že už to neudělá. Stějně tak, jak už zde Václav Jirovský zmínil, jako byl v úvodu filmu potrestán Bárt. Měřme každému stejným dílem ;-).

 17. spectrum napsal:

  Mno, za ty prachy co po stojí kino, bych si snad mohl něco odnést ne? Obzvlášť když to mám pouze pro vlastní potřebu a zbytek mi nikdo nedokáže. Navíc nebýt jeho a že jsem se zrovna díval na zprávy, tak jsem ten film ještě neviděl… :-)

 18. LuFa napsal:

  spectrum: žes to byl nakonec ty? :-D. Jinak nejít na Simpsonovic do kina je hřích.

 19. spectrum napsal:

  LuFa: proč bych tam chodil, když mi to nějaký borec natočí, převede a já si na to pak mrknu z pohodlí a teploučka své postýlky… A mám to i včetně té atmosféry, která v kinu panuje. ;-) Hřích je za to platit ty prachy.

 20. soucitná Líza napsal:

  Teda mě je toho kluka líto, sám zaplatil lístek, aby mohl film poskytnout těm, co na lístek nemají… Já bych mu dala odměnu a zaměstnala ho jako propagátora.

 21. LuFa napsal:

  trunda: Ajjj, to by nebylo vubec dobré, kdyby to spolu souviselo.

  Ostatně žádná sebevražda není dobrá, zvlášť u mladých lidí.

 22. trunda napsal:

  podle me to spolu souvisi, pac nejdrive to bylo normalne na webu a pote to stahli pouze na direct link

 23. LuFa napsal:

  trunda: Pak by to ovšem bylo skutečně smutné :-(. Uvidíme co přinesou další zprávy.

 24. Barkynson napsal:

  Je mi z toho tak nějak smutno….je pravda, že kopírovat a množit filmy se nemá..je pravda, že se onen mladík dopustil zřejmě asi i trestného činu, je pravda, že konečně mohou udělat z někoho černou ovci, ale proboha pokud spolu souvisí tento případ společně s tím popáleným klukem, zajímá mne, kdo za to ponese odpovědnost…je naprosto zřejmé, že takové hrozné činy neudělá pohodově založený mladík s otevřenou budoucností, ale ve většině případů někdo někam dotlačený, vystrašený…taková domovní prohlídka, to musel být mazec, obzvlášť má li onen mladík přísné rodiče….a s tím kopírováním??Tomu se jen směji při představě Bestiáře a Vratných lahví, které bloudí netem s označením Jen pro potřeby MKu…Taky se Vám už chce blejt z té bezmoci, nespravedlnosti a beznaděje?To co se děje v posledních letech v této zemi je šílené,je to zběsilé a tak ponižující, že mne jen zaráží, že stále ještě nepovstal z popela nějaký nový český buditel, který by dovedl lidi před parlament a vykřičel tam na ty zrůdy naše přání a touhy po slušném nepolitickém životě..po rovnoprávnosti pro všechny,po chlebu o dvou kůrkách?Stále se mi honí hlavou jak je možné,že nám dokáží lhát o tom jak se máme skvěle a jak zákony této země platí pro všechny??To Vás to fakt nesere?
  Věřím, že pokud to snad s tím ohněm nebyl onen hříšník, že dostane přiměřený trest své viny a že ho nebudou soudit na základě hypotetických prognóz a nesmyslných výpočtů ziskuchtivých monopolů a kolosů.
  A pokud to byl on, vyjadřuji mu svým způsobem obdiv, ač né za čin samotný, ale za to, že chtěl touto cestou upozornit na to co se vlastně v této „demokratické zemi plné šťastných a spokojených lidí“ děje.
  Odpuste mi to rozvinutí příspěvku, ale mám tohoto příběhu plnou hlavu a stále o něm přemýšlím.

 25. Barkynson napsal:

  a taky doufám, že nás někdo v velmi blízké době zpraví o tom, zda spolu oba činy souvisí, či nikoli…myslím, tedy někdo kompetentní a problému znalý…

 26. Vlastimil Ott napsal:

  @mv: Fascinuje mě, jak se všichni necháte oblbnout novinářema. Oni řeknou, že může dostat MAXIMÁLNĚ 5 let a vy už lamentujete nad tím…

  Ale já neřeším, co říkají novináři, mně vadí, že za takové přestupky se dává _až_ pět let. Mně vadí, že tresty jsou u nás nevyvážené nebo řekněme „nespravedlivé“, i když je ta paní slepá, že. Kdyby tam byla sazba dva roky, bylo by to sice lepší (za tuhle blbost i tak moc, to člověku zkazí život, přitom je to klukovina), ale stále si myslím, že by se měly zvednout trestní sazby za opravdu závažné trestné činy, jako jsou přepadení, znásilnění, vraždy a také loupeže, podvody. Vadí mi ten nepoměr – jistě soudím podle zpráv z médií, u soudu jsem nikdy nebyl. Ale není problém najít si dva nepoměřitelné trestné činy (co se společenské nebezpečnosti týče) a srovnat trestní sazbu….

 27. Barkynson napsal:

  to Vlastimil Ott: přesně tak,naprostý souhlas, ale to přeci jedno souvisí s druhým…to je totiž onen pověstný bič na obyčejné lidi s průměrnou mzdou nebo jak říkáte pro někoho kdo rád dělá blbosti a klukoviny, nevědom si svého rozsahu a možnosti stát se černou ovcí české policie a justice.Těžko totiž půjde do kina na Simpsnovi vysoce postavený úředník či boháč a bude tam pro kamarády pořizovat kopii.Čiliže,já tento zákon vidím ušitý přesně na míru obyčejným lidem na které musí náležitě fungovat ohavný metr, kde za hodinu zábavy,hrozí o dva roky vyšší trest, než za zavraždění a zakopání vlastní dcery…..

 28. LuFa napsal:

  Trunda: Tak oba případy, které popisuješ výše spolu zřejmě nesouvisí. Zpráva o upálení, na kterou jsi poslal odkaz je ze 17. srpna 2007. Mladík který Simpsonovi natáčel v kině se dle zpráv v dnešním vydání MF k případu vyjadřuje, takže by měl být v pořádku.

 29. spectrum napsal:

  Střílet, já jsem proto, aby se tihle crackeři normálně stříleli… Jsou opravdu nebezpeční pro společnost a tak si nic jiného nezaslouží.
  Ono to bude hlavně tím, že má řada lidí zavirovanej počítač a tak mají vztek, kdy to mají pomalé a ještě to kvůli chybějícímu kodeku nepřehrají.

  (Pardon za ubohý příspěvek do jinak superblogu. :-))

 30. hurri napsal:

  Tak von se neupálil? Ježíš, to je dojemný!

 31. Mike napsal:

  Problém je v tom, že Češi jsou zvyklí si všechno ukrást a mít zadarmo (programy, filmy, hry, hudbu, atd.). Vůbec jim nedochází, že všechno něco stojí a pokud něco ukradnou, způsobí tím někomu jinému škodu.

  Ten kluk je dospělej a přesně věděl co dělá, tak musí počítat s tím, že bude odsouzen podle platného zákona. To je naprosto běžná praxe všude na světě.

  Jinak k tomu trestu. Možná jste si toho nevšimli, ale ve všech zákonech (na celym světě) jsou tresty uvedeny intervalem. To ale v žádném případě neznamená, že odsouzený dostane automaticky maximum. Například za vraždu je možné dostat až doživotí, ale to dostane (odhadem) 1% odsouzených. V naprosté většině případů je udělen trest nejnižší možný, tedy 10 – 15 let. Tak se nestresujte s pětiletou sazbou, ta je tu pro „větší ryby“.

  Jinak ta možná nejvyšší pokuta je samozřejmě docela přemrštěná, ale taková už je holt nevýhoda krádeží.

  Ty výkřiky o tom, že by bylo spravelivější, kdyby místo něj byl odsouzen majitel kina snad ani nemůžete myslet vážně. Bylo by ale fair, kdyby každý, kdo si film stáhl, poslal onomu mladíkovi příspěvek na tu jeho pokutu (pokud tedy ovšem nějakou vůbec dostane). To ale samozřejmě nikdo neudělá, protože „proč bych měl něco platit, když to takhle můžu mít zadarmo“ a jsme zase na začátku.

 32. hurri napsal:

  2 Mike: S takovýhlema rozumnými názory bych na tento blog nechodil. Jinak souhlasím, že socialismus v nás stále žije. Zajímavý, že když se platí u zubaře, tak to nikomu divný nepříde a tam toho moc zadarmo není. Ten kluk je trouba, protože kvalita je z kina na nic. Lepší je nepodlehnout mediálním a okolním tlakům, počkat a stáhnout si DVD rip ;)

 33. LuFa napsal:

  Mike, hurri: rozhodně nemohu souhlasit s oblíbenou frází „Češi jsou zvyklí si všechno ukrást“. Když už, tak pište prosím lidé. Ano, tendence ukrást se projevují u každého člověka. Otázkou pak je do jaké míry. Pokud se budeme bavit o softwaru a audio-vizuálních dílech, jukněte se do statistik a zjistíte, že to s naší republikou, tj. i občany zas tak špatně nevypadá.

  hurri: mysím, že většina názorů jak v komentářích k tomuto článku, tak i k jiným článkům na blogu je rozumných. S kým souhlasíš, když píšeš o socializmu, nevím. Nikdo se o něm před tebou nezmiňoval. Taktéž zmíňka o placení u zubaře mi zde připadá jako z jiného světa. Chápu, může tě to trápit, ale sem to nepatří :-D.

  S tím, že kluk je trouba, souhlasím. Dále i s tím, že kvalita za nic moc nestála. No, a protože kvalita asi fakt za moc nestála, těžko bude výše škod taková, o jaké se píše.

 34. mv napsal:

  2 Mike: Díky za konečně rozumnej názor v týhle snůšce komunistickejch blábolů. Tady si lidi prostě pořád neuvědomujou, že za svoje chování jsou odpovědný především oni sami.

 35. LuFa napsal:

  mv: mimo hurriho plácnutí o socialismu, který snad má ke komunismu z výše naspaného nejbíž, zde žádnou komunistickou snůšku blábolů nečtu. Můžeš mi vysvětlit, co je zde komunistické?

 36. mv napsal:

  2 LuFa: To, že hledáte viníka tam kde není. To, že vymejšlíte proč by měl dostat minimální nebo žádný trest. To fňukání nad tím „co když se upálil“. To že za rohlík se platí, ale za film (hudbu apod.) by se vlastně tak úplně nemuselo. Musel to ten kluk udělat? Nemusel. Věděl, že za to může jít bručet? Věděl. Je dospělý? Je. Je svéprávný? Je. Můžeš mi říct, kde je prostor pro jakoukoliv lítost?

 37. LuFa napsal:

  2 mv: viník je v tomto případě zceal zřejmý. Je to onen devatenáctiletý mladík, který kamerou v kině Simpsonovic film natočil. Toto nikdo nepopírá. Stejně tak nikdo nepopírá a nijak nevystupuje proti tomu, že se v kině platí. Sám jsem v kině na Simpsonových byl, film jsem si nestáhnul a proti ceně vstupného nic nemám. Naopak si návštěvu kina pochvaluji. I délka reklamního bloku byla snesitelná ;-).

  Čeho se můj příspěvek týká, je maximalních sazeb za naprostou hloupost, která člověku může zničit život. Sazba v rozmezí půl roku až pět let se mi za to, co provedl, zdá nepřiměřená.

 38. mv napsal:

  2 LuFa: Tak si přečti bláboly Vasila a Barkynsona, trestali by kino, případně hledali viníka kdovíkde…

  Nechápu, proč se pořád oháníš maximální sazbou. Dovedeš pochopit, že ten paragraf se nejmenuje „natáčení simsonových v kině a jejich sdílení na netu“, ale „porušování autorského práva“ (nebo jak)? Dovedeš pochopit, že ten paragraf musí pokrýt tohohle břídila i velkou rybu, která má lisovnu DVD a chrlí tisíce pirátských nosičů denně? Mně přijde, že ne.

 39. Barkynson napsal:

  To mv: :-)) :-)) :-)) já včera tento příspěvek objevil náhodou, ale díky Tobě a Tvým příspěvkům sem budu chodit pravidelně, jen Tě chci poprosit, aby jsi se o mně nezmiňoval v souvislosti s něčím, očem jsem vůbec nepsal, názor, že jsem tu napsal bláboly jistě mít můžeš, máš na něj právo, a neberu Ti ho, o tom žádná, ale ukaž mi kde jsem psal o trestání kina??Ačkoli pokud zajdeš na fotbal, zaplatíš vstupenku, proneseš šutr, hodíš ho na hřiště, někoho zraníš, dopuštíš se trestného činu ublížení na zdraví, možná Tě najdou,možná né,ale ta podstata je v tom, že si to odskáčeš nejen Ty, ale i pořadatelé potažmo celý oddíl, je to tak nebo si to vymýšlím??Tak proč by se o pomyslnou pokutu nemohli podělit také pokladní, uvaděčka, jistě i detektiv pověřený pro to, aby lidé nenatáčeli filmy v kině, a nakonec i majitel kina??Všechno jsou to hypotetické úvahy a já myslel, že o tom klábosení na netu vlastně je,kdybych byl tušil, že Tě tak moc rozruším svým blábolením, byl bych opatrnější, páč zdraví je to nejcenější co máme, že?? :-))) Hezký den Vám všem :-))

 40. mv napsal:

  2 Barkynson: O trestání kina psal Vasil, asi to z mého příspěvku nebylo dostatečně jasné. Nicméně v tvém příspěvku fakt nechápu, kdo by měl nést jakou zodpovědnost, kdyby se ten kluk upálil…

 41. Barkynson napsal:

  To mv: nemyslel jsem právní zodpovědnost, myslím, že jsem naprosto jasně připustil, že se ten kluk dopustil trestného činu a potrestán by měl být, ale proč takhle brutálně veřejně?Umíš si představit tu domovní prohlídku ala Kobra 11 nebo Profesionály?? Možná, že jsem to fakt všechno smotal dohromady a jak jsem se zmínil oba případy nejsou spojené,ale to nic nemůže změnit na mém názoru, že sazba pro jednotlivce až pět let,za takovéto prohřešky je nesmyslně vysoká.Samozřejmě, že něco jiného je organizovaná trestná činost, za účelem finančních zisků, ale ten kluk jen zjevně chtěl na někoho zapůsobit, na nějakém warezfóru…Čiliže pokuta ano, zabavení nástrojů trestné činnosti ano, ale trestat někoho žalářem za toto??NE.Veřejno prospěšné práce – ano,ale né zametání a uklízení- byl by než za černou ovci jen špatným příkladem justice, ale třeba do nemocnice k dlouhodobě nemocným, aby si během té honičky mohl i uvědomit, že se to dělat prostě nemá..A ještě poslední vysvětlení, asi jsem chybně reagoval spíše na výši trestu než na samotný prohřešek….za to se omlouvám, ale jinak si za svým názorem stojím..

 42. Pája napsal:

  Ten film se na internetu objevil HNED DRUHÝ DEN po premiéře. Myslím, že díky tomu podstatná část lidí do kina na simpsony už nešla.

  Nehodlám řešit, jak velké jsou velké společnosti, kolik vydělávají multikina nebo jak drahý je pro každého lístek na film. Jde o to, že ten kluk (muž?) ukradl film. A slovo „ukradl“ nechápu ve smyslu pasivního piráctví (kterého se – ruku na srdce – občas přímo či nepřímo účastníme všichni).
  Dát na internet kopii filmu den po premiéře je přece jenom silná káva. Tohle už není malá hra. A je nutné, aby jsme si to všichni uvědomili.

  Jasně, že pro toho kluka je to nespravedlivé. Ale do nynjška jsem si myslel, že točit filmy v kině je jen o něco horší prohřešek než rušit hlasitým zvoněním. Teď už si to nemyslím. A doufám, že těch jeho 5 let stojí za to, že si to uvědomíme všichni.

 43. Cleevman napsal:

  Byl sem na Simpsonech 2x. žádám proto Protipirátskou unii nebo prostě toho mameluka co bude vymáhat škodu aby odečetl 80 korun :-D . Ještě po světě najdem 99 999 lidí co byli na tomhle supr bijáku vícekrát a chlapce osvobodíme ;-)

 44. Pavel napsal:

  to Cleevman:
  Zítra jdu do kina podruhé se svoji manželkou takže dalších 220 Kč (á 110) tj už jsme mu ušetřili 300 Kč …. :)

 45. Klárka napsal:

  Když někdo ohrozí někomu život, či zdraví, je to něco jiného než když někomu sníží (ohrozí) zisk. Jde „jen“ o peníze. Peníze budou, my nebudem.

  Tak jsem pochopila já polemiku ohledně tohoto příspěvku, že by i tresty měly být odstupňované.

 46. Mc4 napsal:

  Pohlednete na vec s nadhledem. Ano, krade se. Ale v posledni dobe se s toho stala soutez, kde se lidi hecuji kdo ukradne drive vetsi mnozstvi za vice penez. Proc to ten kluk udelal je jasny. Videl jak se kolem krade, nikomu se vlastne nic nestalo, tak sel taky neco ukrast a pak se s tim jeste vytahuje na internetu.

  Ono kdyz vidite ze nekdo nekomu neco ukrad, tak se nad tim ani nepozastavite, ale jak by jste reagovali, kdyby vam nekdo ukradl auto. Nebo kdyby jste videli, jak vam nekdo klickem skrabe u auta lak.

  Kazdy chrani svuj majetek a proto kdyz je nekdo tak blbej a jde krast, tak si musi nedrive rozmyslet komu co krade. Musi prece pocitat, ze se ten dotycny bude branit. Kdyz bude okradat duchodce, tak je to neco jineho nez kdyz okrade velkou spolecnost, ktera si zaplati ty nejlepsi pravniky na svou zalobu.

  Ted to vemte opacne, schvalne napiste, jaky trest by musel kluk dostat, aby to druhy den nekdo nesel udelat znovu?

 47. LuFa napsal:

  2 Mc4: Domnívám se, že onen mladík nikomu nic neukradl, a pokud ano, tak prosim specifikovat co? Lístky do kina, lístky na autobus, videokameru, videokazetu? Skutečně nevím co z toho, co u něj policie našla bylo kradené.

  Pokud jde o samotný fakt natočení autorsky chráněného díla na videokameru, myslím, že nejde o krádež, ale o porušení autorského zákona. A to je něco uplně jiného, než krádež, o které se zmiňujete. Prosím tedy neplést si jablka s hruškama ;-).

 48. hurri napsal:

  2 Mc4: To je jasný. Chtělo by to trest smrti! Ale pro všechny, pak bysme měli jistotu, že už by nikdo nikdy nic neukradl.
  Tady je vážně legrace.

 49. Peejay napsal:

  Kdyz tu ctu vasi diskusi a vidim tu od autora veci jako „Jinak souhlasím s Vasilem, když už by měl někdo nést zodpovědnost, tak ať to je kino, za to, že si své diváky neumí ohlídat.“, tak si rikam, ze jste opravdu banda curaku.

  Snesu diskusi o leccems, ale opravdu ne o tom, ze za kradez je odpovedny ten, kdo krade. Nebo snad za kradez rohliku v obchode je odpovedny obchod, protoze si rohlik nepohlidal? A az vam nekdo ukradne auto, tak jste za to odpovedny sam, ze jste na nej celou noc nekoukal?

  Boze, kam tenhle svet speje… Jeste ze jsem tu naposledy.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.