Blokování Google AdSense v prohlížeči Firefox

V příspěvku Google AdSense alergie jsem se rozepsal o nově objevené alergii na Google AdSense. Díky komentáři od čtenáře a aktivního přispěvatele mj jsem se dozvěděl o možnosti Google AdSense blokovat.

Sám jsem o této možnosti do dnešního dne nevěděl. Nyní již vím, takže pro všechny, kteří Google AdSense alergií trpí, nebo netrpí, ale reklamu nechtějí, nyní dávám stručný návod, jak lze Google AdSense zablokovat v internetovém prohlížeči Firefox.

Možná, že někomu nyní vrtá hlavou, proč vám toto radím, když sám na tomto blogu reklamy AdSense mám. Vězte tedy, že každý máte právo určit si, jaké informace na svých monitorech vidět chcete a jaké nechcete.

Jsou lidé, kterým reklama na webových stránkách nevadí a rádi se na ní podívají. Mezi takové zatím patřím i já. No a pak jsou druzí, kteří reklamu nechtějí, nebo trpí Google AdSense alergií a tak jim Google AdSense, či jiné obdobné věci, dělají nevolno.

Každý ať se tedy zařídí podle toho, co mu nejvíce vyhovuje.

Blokování Google AdSense v prohlížeči Firefox

1.

Ze stránky https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865 si do firofoxu nainstalujte plugin Adblock Plus.

2.

Po nainstalování a restartu Firefoxu zvolte v hlavním menu Tools nebo Nástroje a Add-ons.

3.

V okně Add-ons zvolte volbu Preferences

Adblock_plus_01

4.

Po zvolení volby Preferences získáte okno Předvolby Adblock Plus, v kterém klikněte na Přdat filtr (modrý obdélníček uprostřed).

Adblock_plus_02

5.

Nyní do nabízeného textového pole napište: http://*.googlesyndication.com/* a potvrďte tlačítkem OK.

Adblock_plus_03

Poté již nikdy více ve svém prohlížeči Firefox reklamy Google AdSense nespatříte.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Blokování Google AdSense v prohlížeči Firefox”

 1. lemik napsal:

  JJ, AdBlock, ten používám už několik let. Sám na stránkách AdSense provozuji, ale i pro sebe blokuji. Reklamy nesnáším… Jinak si dovolím link na můj článeček o blokování reklamy vůbec http://www.lemik.info/clanek/Jak-na-AdSense/

 2. LuFa napsal:

  lemik: Díky moc za odkaz na tvůj článek. Poskytuje stručné info o tom, jak blokovat reklamy s Operou a IE. Bezva.

  Jak osobně, jak jsem již ostatně psal, reklamy neblokuji. Trochu mě sice začínají vadit zvukové dobprovody některých reklam, např root.cz, nebo idnes.cz mě již několikrát „vystrašilo“ (člově sedí u kompu se sluchátky na uších a najednou šílený zvuk :-D), ale zvukové reklamy není ještě mnoho, tak ji toleruji.

  Čas od času, abych se přiznal mě reklama dokonce zaujme, a tak se juknu. Pokud je nabízená služba, nebo produkt dobrý, tak i využiji.

  Jinak ještě co se Google AdSense týka,jsou v rámci něho poskytovány i nekomerční reklamy. I tento způsob zobrazování nekomreční reklamy, která propaguje někdy i užitečné věci, vítám.

  Tož asi tak.

 3. lemik napsal:

  K nekomerčním odkazům: když se kácí les, znáš to…

 4. sussenka napsal:

  Díky moc, třeba teďf manželovi nebude google tak pít krev :-)

 5. Daný napsal:

  dokud byly adsense ve sloupečku vedle článku tak to šlo, když to cpou i dovnitř článků a člověk si nevšimne, že to k článku nepatrí, to už trochu otravuje. Takže díky

 6. GTA2 napsal:

  konečně nemam na YouTube reklamy před videem
  dikes za navod
  Fuck Off reklamy

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.