Dokonalá, velmi přesná, předpověď počasí na tři dny dopředu

„Počasí se zbláznilo,“ hlásají v poslední době mnohé novinové titulky a tak se docela hodí vědět, jaké bude počasí na nějaký ten den dopředu. Taktéž pro plánování výletů je takto informace velmi důležitá. Určitě jste již několikrát za život zaznamenali, nebo pronesli větu, „kdyby jsme na ten výlet nešli večera, ale dnes, nemuseli jsme tak zmoknout.“

Dnes již díky webové službě, Číselné předpovědi počasí (Numerical Weather Forecast), poskytovanou Varšavskou univerzitou, moknout nemusíte.

Webovou službu předpovědi počasí naleznete na adrese http://new.meteo.pl/index_eng.php. Služba je dostupná v anglickém a polském jazyce.

Po nahrání stránky se vám po levé straně objeví nadrobno rozparcelovaná mapa Evropy.

mapa_forecast

Co čtvereček, to předpovídaná oblast. Na vás je, abyste si dle obrysů jednotlivých států určili místo pro které chcete předpověď znát. Bohužel, výběr dle názvů měst neexistuje. Myslím ale, že vzhledem k přesnosti předpovědi, který tento matematický model poskytuje, toto není na překážku.

Po kliknutí na čtvereček dojde k otevření nového okna, které již bude obsahovat samotnou předpověď počasí. Předpověď počasí je prezentována formou grafů.

grafy_forecast

Vás bude nejvíce zajímat první a druhý graf (bráno od shora). První graf ukazuje průběh předpovídaných teplot. Druhý graf pak ukazuje, jak bude, či nebude pršet.

Z dalších grafů pak vidíte: třetí graf tlak, čtvrtý graf rychlost větru, pátý graf viditelnost a poslední šestí graf oblačnost.

Lepší webovou aplikaci pro předpověď počasí pro Českou Republiku neznám. Pokud někdo znáte jinou dobrou webovou aplikaci, můžete mi na ni dát do komentářů tip. Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu jsou bohužel děsné.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Dokonalá, velmi přesná, předpověď počasí na tři dny dopředu”

 1. Vlastimil Ott napsal:

  Kam ty na to chodíš.. Díky za to, protože i pro mě je to důležité, anžto mám taky blíž do Polska než na nejbližší CHMU/CHMI. Pražácíí ví prd o počasí ve Slezsku (a východních Čechách… ;-))

 2. Sejvi napsal:

  Diky za TIP!

 3. Mady napsal:

  Potvrzuju, používám polskou Prognozu pogody už několik let a ta nová verze nevypadá špatně. Každopádně na nejblížších 24-48 hodin je to nejpřesnější předpověď, kterou znám.

 4. mv napsal:

  Počasí se nezbláznilo. Zbláznili se lidi.

 5. Hujer napsal:

  Pro mě to má bohužel jeden nedostatek a to slabou aktualizaci. Je patek 11 hodin a zobrazene data jsou z vypoctu modelu na ctvrtek 14:00 a tudiz pocitany o neco drive. Informace o casu vypoctu take chybi coz zamrzi. Na druhou stranu to jke solidni, ale jde vlastne jen o stejny vystup matematickych modelu, ktere jsou bezne dostupne jinde – byt v solidni a prehledne forme. Kazdopadne dik za tip.

  Dalsi zdroje – bezne i ty malo zname:
  http://magazin.softimage.cz/?p=179

 6. sam napsal:

  Na chmi mají také numerický model:
  http://www.chmi.cz/meteo/ov/aladin/results/index.php
  a pak máme i medarda:
  http://www.medard-online.cz/
  Jinak díky za tipa :)

 7. all napsal:

  fuck all

 8. LuFa napsal:

  all: ze by nový druh pozdravu?

 9. all napsal:

  ČHMÚ je ČESKÝ hydrometeorologický ústav, tak jdi i c celým těšínskem do prdele.

 10. LuFa napsal:

  all: Jaké těšínsko?

 11. all napsal:

  Vlastimil Ott: Pražácíí ví prd o počasí ve Slezsku…

  mimochodem výraz Číselné předpovědi počasí se nepoužívá.

 12. vem napsal:

  predpoved se da najit taky zde: http://onlinepocasie.sk

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.