Hromadný upload fotagrafií na server Picasa v Linuxu – použijte F-Spot

O výborném správci a editoru fotografií Picasa, který na úpravu a správu fotek používám, jste se mohli/můžete dočíst v článku Picasa – Geniální organizátor a správce fotografií.

Jako jediné mínus poslední dostupné verzi Picasa pro Linux vyčítám absenci hromadného upladu fotografií na server http://picasaweb.google.com/. Poslední verze Picasa pod Windows hromadný upload na server Picasa umožňuje. Ač jde dle mnohých poslední verzi Picasa klienta rozchodit celkem bez problému v Linuxu pod Wine, mnoho se mi do toho nechtělo. Navíc, žádný větší počet fotek jsem na server Picasa nahrávat nechtěl.

Dnes, jsem si po delší době našel na fotečky čas a s tím vyvstala potřeba pár desítek fotografií na server Picasa dostat. Začal jsem tedy hledat na internetu a přesto, že se u Picasa klienta pro Linux situace nezměnila, nalezl jsem možnost hromadného update fotografií na serever Picasa prostřednictvím linuxového správce fotografií F-Spot.

Přestože jsem program F-Spot použil dnes poprvé, jeho ovládání je velmi intuitivní. Formulář pro upload fotek na server Picasa vypadá následovně.

f-spot

První uploady fotek proběhly bez problémů, a tak F-Spot budu k tomuto účelu používat. Časem F-Spot zřejmě prozkoumám blíže. Na první pohled vypadá hezky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Hromadný upload fotagrafií na server Picasa v Linuxu – použijte F-Spot”

 1. Nedávno jsem koumal jestli to jde, či nejde, udělat hromadný upload přes Picasa klienta, moc se mi to nechtělo řešit tak jsem se na to vybod .. ale jak koukám, tak řešení je .. to je fajn. Ale asi zůstanu u coppermine gallery, v budoucnu začnu používat svoje vlastní udělátko, tedy až bude v použitelném stavu, celkem mě práce s fotkami na webu baví ..

 2. LuFa napsal:

  Martin Stiborský: Vlastní udělátko na fotky. To zní moc dobře. Doufám, že o něm časem najdu nějaké bližší info.

 3. LuFa: Jasně, až bude čím, tak se moc rád pochválím …

 4. himdel napsal:

  Jen pri pouziti filtru (jako resize) je potreba nova verze (ze SVN) .. starsi verze uploadujou spatne jmeno souboru.

 5. Hanz napsal:

  No v nové verzi už to jde bez problému.

 6. LuFa napsal:

  Hanz: suepr, diky moc za upozornění.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.