David TMX – geniální francouzký rocker. CD zdarma ke stažení. (MP3, Ogg)

Pomalu si ke své spokojenosti začínám zvykat, že mnoho výborných hudebníků začíná nabízet svou muziku svým posluchačům volně ke stažení.

Jedním z takových je i geniální francouzský rocker a humorista David TMX. Svou muziku zpřístupňuje pod Creative Commons lincencí, která sturčně řečeno umožňuje bezplatně sdílet a modifikovat díla pod touto licencí vydaná. Toto však pouze pro nekomerční užití.

David TMX vydal doposud víc jak 20 hudeních alb. Ke všem jeho albům se pohodlně dostanete přes jeho domovské stránky http://www.davidtmx.com/, které však jsou k velké škodě psány pouze ve francouzštině. Anglickou verzi jsem nenalezl.

Pro první poslech Davida TMX mohu za sebe doporučit tři alba uváděná níže. Pod každým albem naleznete odkaz, který vede na server Jamendo.com, do části, z které album můžete pohodlně po jednotlivých písničkách poslouchat, nebo stáhnout.

Pro přímý poslech jednotlivých skladeb slouží na serveru Jamendo.com ikonka reproduktorku umístěná u každé skladby.

Pro stažení celého alba pak klikněte na odkaz „Download this album“. Poté v novém okně na odkaz „Download the full album on BitTorrent“.

Pokud budete mít se stahováním alba přes BitTorrent problémy, nebojte se ozvat. Napíši článek, jak přes BitTorrent stahovat.

Nyní ale už dost řečí. Stahujte a poslouchejte kvalitní muziku, máte-li chuť.

David TMX 2

Album ke stažení naleznete kliknutím zde: David TMX – Avant j’étais trappeur

David TMX 3

Album ke stažení naleznete kliknutím zde: David TMX – c’est du lourd

David TMX 3

Album ke stažení naleznete kliknutím zde: David TMX – A l’orée d’un siecle en bois

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “David TMX – geniální francouzký rocker. CD zdarma ke stažení. (MP3, Ogg)”

 1. mj napsal:

  Fakt je geniální? Nepíšeš už bulvární titulky jako Hulán?

 2. LuFa napsal:

  mj: V tom co David TMX dělá je skutečně geniální.

  Skládá bezva muziku, píše výborné texty (toto mám jen zprostředkovaně, neumím Francouzky), v profesionální kvalitě vydal a zdarma poskytuje mnoho parádních alb.

  Kolik muzikantů je toho dnes schopno? Co je špatného na tom použít u Davida TMX přívlastek geniální?

 3. mj napsal:

  Geniální znamená mimořádné schopnosti v nějakém oboru. Výjimečné. Vydání alb v profesionální kvalitě nebo jejich poskytnutí zdarma ještě není dostatečný znak geniality. „Bezva muzika“ – ani bezvadnost nerovná se mimořádnost.

 4. hurri napsal:

  Přívlastek geniální se skvěle hodí pro mě! Zeptejte se někoho z mého okolí, všichni vám to potvrdí ;)

 5. LuFa napsal:

  mj: Tak ještě jednou :-), David TMX MIMOŘÁDNĚ vyniká jako skladatel, textař a producent :-).

  Pokud se máme bavit dál a nejenom o pojmu geniální teoretizovat, doporučuji se nejprve alespoň s částí jeho díla seznámit.

 6. LuFa napsal:

  hurri: Při nejbližší příležitosti se zeptám tvé manželky. Ta by tě měla znát nejlépe :-).

 7. Blanche napsal:

  píše se tu, že David TMX je rocker, tak sem se chtela zeptat jestli album á l’orée d’un siecle en bois je taky rockove a nebo metalove, protože sama se v tech stylech pořádně nevyznam a na jamendo.com je toto album uvedené jako metal….predem dik za odpověď:)

 8. LuFa napsal:

  Blanche: Ahoj, velmi tenká je hranice mezi jednotlivými styly. Sám David TMX někdy svou muziku charakterizuje jako hardcore. Docela bych tomu věřil na počátku jeho tvorbu. Některé skladby jsou skutečně hardcore. Dnes bych jeho styl zařadil do škatulky spíš rockové.

  Konkrétně dotazované Album á l’orée d’un siecle en bois zřejmě rock nebude. Na rock se mi muziká zdá být tvrda. A jestli to bude metal? Těžko říct. Spíš bych se zaměřil na to, zdali se album líbí a je k poslechu, nebo ne? Ja mám toto album rád.

 9. Blanche napsal:

  LuFa: dik, pomohl si mi, album se mi moc libi, jeste se tak trochu pocvicit ve francouzstine, abych obcas i porozumnela textu ;) :D

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.