Kontrola účtu z hypermarketu se skutečně vyplatí

Čas do času některé noviny provedou a zveřejní test, nakolik přesně se shodují účty z kas hypermarketů s tím, co mají zákazníci ve skutečnosti v nákupním vozíku. Při mnoha položkách pak není divu, že sem tam se nějaké to špatně zaúčtované zboží objeví.

Ač o tomto doma víme, nijak zvlášť moc své účty z rodinných víkendových nákupů nekontrolujeme. V neděli večer však Gabča udělala výjimku a na poslední účet s Tesca se koukla. Po chvíli se zhrozila.

„Lukáši, pojď se podívat, chybně nám tu zaúčtovali matonku.“

Dívám se na účet a skutečně. Místo jednoho balení matonek, které se skládá ze šesti lahví, vidím na účtence zaúčtováno šest paklů. Každý pakl po šesti lahvích. Celkový rozdíl mezi skutečností a zbožím na účtence čítá třicet lahví matonky. Při ceně jedné matonky círka za třináct korun, je účet neoprávněně navýšen v řádu stokorun.

Protože jsme tento rozdíl zjistili až doma, a těžko se s někým v obchodě přít o to, že jsme si skutečně odebrali pouze 6 matonek, nějak jsme se s tímto faktem vyrovnali s tím, že příště musíme být pozornější.

Dnes to však Gabče nedalo a do Tesca zajela, že účet zkusí dodatečně reklamovat. A světe div se, reklamace byla uznána. Prý se jim toto již v minulosti stalo a tak vědí, o co jde. Peníze máme tedy zpět a jsme spokojení.

Na základě této zkušenosti budeme do budoucna k práci prodavaček za kasou obezřetnější. Přestože se jedná o neúmyslné chyby, je škoda platit víc, než je nutno.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Kontrola účtu z hypermarketu se skutečně vyplatí”

 1. Sharkan napsal:

  Bůhví, jak moc neúmyslné chyby to jsou. Byl jsem svědkem řady reklamací účtenek v Tescu, nevěřím jim ani pozdravení.

 2. grifin napsal:

  Pokud carovej kod byl pro celej balik a prodavacka cekala, ze je pro jednu lahev, tak se to da jeste pochopit. Urcite by se to ale stavat nemelo.

 3. pix napsal:

  Na účty bacha, s obchoďákama mám různý zkušenosti. V létě jsme se s přítelkyní stavili v Kauflandu pro pití, koupili jsme si jednu petku Ondrášovky (tuším) a hned si ji otevřeli. Došli jsme se kase a pípačka (ta slečna co pípá zboží) nám řekla že ji nemůže zaúčtovat, protože není její čárový kód v databázi. Pak si všimla, že ji máme otevřenou, tak nám řekla ať si ji necháme a jdeme. No lákalo mě hodně zajít si tam pro celý balík a načít ho :).

 4. LuFa napsal:

  pix: tak to jste se setkali s tím lepším případem :-).

 5. Lemik napsal:

  Kolegyni v práci se stalo to samé. 6 balíku matonky. Taky ji to vratili. Možná to na nás zkoušejí a sem tam se někdo chytne.

 6. LuFa napsal:

  Lemik: Nemyslím, že to zkoušejí. Asi se fakt stane. Pokladní toho mají v hypermarketech neskutečně hodně. Navíc vzhledem k počtu brigádnic/ků na pokladnách pochybuji o nějaké delší praxi.

  Takže potřeba si je skutečně účtenku překontrolovat. Je to nepohodlné, bohužel asi nutné.

  No, kdyby to žena doma neudělala, byly bysme o pár stokorun chudší :-(. Teď budu raději kontrolovat i já :-).

 7. hurri napsal:

  IMHO stačí zkontrolova položky >100 kč. Těch není tolik a navíc se lehce kontrolují a to hned za pokladnou.

 8. Homer Simpson napsal:

  Ja si kontrolujem hlavne položky v akcii a samozrejme drahšie veci. Pár krát sa mi už stalo, že som doma zistil, že akciu z letáku na predajni zrejme nezaregistrovali a veselo predávali za bežnú cenu. Čoskoro začne platiť na Slovensku nový zákon, v ktorom sa podstatne zdvihnú pokuty sa takéto „omyly“.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.