Řekněme vnuceným reklamám v kině NE (položení dotazu k posouzení právníkem na server spotrebitel.cz)

Jsem rád, že mnozí z vás se k příspěvku Řekněme vnuceným reklamám v kině ne (otevřený dopis společnosti CineStar s.r.o.) vyjádřili kladně. Proto, aby tato zajímavá problematika neusnula, napsal jsem nyní dotaz na server spotřebitel.cz. O jeho zodpovězení vás budu informovat.

Nyní můj dotaz v plném znění:

Vážení,

dne 8. března 2007 jsem v kině CineStar v Hradci Králové navštívil film Vratné lahve. Cena vstupenky byla 129,- Kč. Začátek produkce byl pak v programu vyznačen na 20:00. Jako většina kulturních lidí jsem byl v sále před 20:00 a netrpělivě čekal na začátek filmu. Jaké ale bylo mé překvapení, když se ve 20:00 nezačal promítat film, ale místo něho začalo běžet dlouhé dvacetiminutové pásmo reklam a upoutávek. Film Vratné lahve se tedy začal promítat až ve 20:20.

Podstatou mé otázky z pohledu spotřebitele je, zdali je přípustné bez předchozího upozornění v programu, takto „násilně“ reklamu do představení zařazovat. Nejde v tomto případě o klamání spotřebitele? Zaplatil jsem si film. Promítání neskutečně dlouhého reklamního pásma nebylo nikde zmíněno. Můj čas jako spotřebitele není nekonečný a dvacet minut, po které se „násilně“ promítá reklamní pásmo, dokáži využít hodnotněji.

Co se týká mého pohledu, pokud má být před filmem promítán dvaceti minutový reklamní blok, neměl by být uveden v programu?

Protože tato situace „násilného“ promítání velmi dlouhých reklamních pásem před začátkem promítání filmu, na který divák přišel netrápí pouze mě, chtěl bych vás tímto mailem porosit o odborné vyjádření k tomuto problému. Děkuji vám mnohokrát.

S pozdravem, Lukáš.

Nové (Postoj CineStar k reklamě – drzost největší)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

11 komentářů k “Řekněme vnuceným reklamám v kině NE (položení dotazu k posouzení právníkem na server spotrebitel.cz)”

 1. hurri napsal:

  Reklamy před Vratnejma lahvema včera byly příšerně dlouhý (a to jsem přišel pozdě). Ukázky na filmy byly taky příšerný (). Ale nejvíc mě dostala cinestar reklama na kino reklamu víz http://www.reklamacinestar.cz ;)

 2. suttek napsal:

  dobrej napad, ted jen vydrzet a pritlacit ty multiplexovy drzouny ke zdi

 3. Lemik napsal:

  Kdyby bylo třeba, rád pomohu….

 4. TT napsal:

  šest z deseti návštěvníků můžeme označit za „kinoreklamožrouty„ – kinoreklamu aktivně sledují a nevadí jim

  LOL

 5. LuFa napsal:

  Lemik: diky moc za podporu :-).Nyní čekám, co odpoví ze serveru spotrebitel.cz. Pak uvidím. Každopádně čeho bych chtěl dosáhnout je stav, kdy by se přesná délka reklamy uváděla do programu. „Reklamožrouti“ by chodili dříve a obyčejní diváci až po reklamě.

 6. ondrej napsal:

  reklamy jsou jeden z duvodu, proc do mainstreamovych kin nechodim. nebyl jsem tam od dob armageddonu. pokud chces film bez reklam, musis se na nej divat v soukromi a nebo nejlepe jit do kluboveho/alternativniho kina.

  nelaka me predstava sedet ve stadu na prisernejch pseudokreslech, poslouchat chroustani popkornu, srkani koly a komentare lidske spodiny.

 7. hurri napsal:

  to ondrej: Takže podle Tebe je Radek Hulán lidská spodina? Psal tady totiž, že chodí do multikina…

 8. Pinky napsal:

  A nevadil by vam pak listek za tri kila? :-) Multiplexy se narozdil od vesnickych kin musi uzivit samy, nikdo je nedotuje. Bozinku.

 9. Pinky napsal:

  Fakt me tohle stve, je to stejne fasizujici jako zakaz koureni v restauracich. Nechci to sledovat, nechci sedet s kuraky, oboji je stejne. Zustan doma!

 10. LuFa napsal:

  Pinky: Jak už jsem několikrát psal, nechci v kinech rušit reklamu. Ať si ji každý provozovatel dává dle libosti. Jediné co chci je, aby bylo zřejmé že se reklama bude promítat a v jaké délce. Prostě mi tato informace, když si kupuji lístek na představení, chybí.

  Nevadili by mi dvě cenová pásma, levný lístek s reklamou, dražší bez reklamy. Ať se každý rozhodne, jak se mu to hodí.

  Jinak co se týká snahy zakázat kouření v restauracích, jsem také proti. Každý provozovatel by si sám měl určit jestli jeho podnik bude kuřácký, nebo nekuřácký.

  Narozdíl ale od kina zákazník dokáže v několika sekundách zjistit, jestli se v restauraci kouří, nebo nekouří a podle toho se rozhodnout pro návštěvu. Takže jde trochu o něco jiného než v případě chybějící informace o délce zařazeného reklamního pásma.

 11. LLook napsal:

  Hm, tak o tom ještě vydej tiskovou zprávu a bude to hasalíkovština nejvyššího kalibru!

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.