Konecně máme nová okna (plastová)

Tak jsme se konečně dočkali. Nová okna jsme doma začali vážně řešit zhruba v září (Gabča už samozřejmě o nových oknech básnila mnohem, mnohem dříve.), kdy přišel děda s konkrétním návrhem, že má firmu, která nám je okna schopna vcelku rychle za rozumný peníz udělat. Proč ne, řekl jsem a s novými okny souhlasil. Gabča byla ráda a já ostatně taky, že se veškeré zařizování přenáší na dědu.

naše stará okna

Zhruba v polovině října mi žena volala do práce, že je u nás nějaký chlapík, který chce změřit naše současná okna. Přišel neohlášen, Gabča tomu moc ráda nebyla, ale co už, okna chce, tak se musí lecos překousnout. Náš řemeslník, náš pán.

První termín výměny oken jsme měli nahlášen na začátek prosince. Bohužel z něho sešlo a byl přesunut těsně před Štědrý den. To se nám nelíbilo, ale ok. Pořád lepší než nic. Naštěstí i tento termín zkrachoval a byl přesunut na leden. Potom byl termín stanoven a odvolán ještě několikrát. To už nám trpělivost pomalu docházela. Mít několikrát vyklizený byt, čekat, že se začnou práce na oknech o ono nic, není se dvěma dětmi nic příjemného. Nakonec jsme se tento čtvrtek dočkali.

Den před započetím prací jsme vše přikryli igelitem.

Příprava - igelit

Potom se nanosilo nářadí a začlo se dělat. V době vysazování a nasazování oken jsem byl v práci, tak foto nemám. Odborný dohled dělal děda. Tímto mu díky.

už se maká - igelit II.

Večer, když jsem se vrátil z práce, byla už okna nasazena. Chyběl parapet.

Okno bez parapetu

Něco nepořádku bylo, ale dle toho co jsem slýchali od známých to nebylo zas tak hrozné. V tomto řemeslníkům díky.

Bordel I.

V pátek se pak nasadily chybějící parapety a namontovaly žaluzie.

Dávají se žaluzie.

A toto je výsledek.

a je hotovo

První naše dojmy jsou teď z oken kladné, tak snad nám to vydrží. Jediné co mi nyní dělá starost jsou Gabčina slova, ve kterých vyjádřila přání, pořídit si novou kuchyň :-(. Ach ty ženy :-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Konecně máme nová okna (plastová)”

 1. Vlastimil Ott napsal:

  Jakmile se okna začnou potit (rosit), okamžitě reklamujte! Nenechte si nakecat, že je to normální – není. Znám okna, která se nerosí, ale taky dost těch, která jsou furt mokrá. Není o co stát, taky z toho pak můžete ždímat litr vody denně…

 2. LuFa napsal:

  Díky moc Vlasto za podnětný komentář. Rosení oken budu čas od času sledovat. Doufám, že k němu nedojde. Nerad bych ještě něco dalšího kolem oken řešil.

 3. LuFa napsal:

  Tak jsem ráno dvě okna namátkou zkontroloval a něco orosení bylo. Budu to tedy sledovat. Doufám, že vše bude ok.

  Něco k tématu:

  např.

  http://www.okna-plastova.info/plastova-okna-roseni.htm

  http://www.geus-okna.cz/cs/aktuality/problem-roseni-oken-1

 4. Vlastimil Ott napsal:

  No já nechci dělat všeználka… :-) Ale fakt jsem viděl okna suchá a potom taky ty litry vody, které (po jiných) tekly a loužičky, mokrou zeď apod. Takže nějaká trocha vody asi být musí, ale jakmile dáte pod okna hadry, aby měla kam odtékat, tak bych se zamýšlel nad kontkatováním firmy.

  Ale je fakt, že to větrání je asi klíčem k úspěchu.

 5. LuFa napsal:

  Doufám, že na hadry nedojde. Po pár týdnech budu informovat. Zatím si vše musí sednout. Snad nebudem muset provést „restart“.

 6. boris napsal:

  to vlastimil ott: ty jsi ale trdlo. roseni nema nic spolecneho s okny, ale s vlhkosti u tebe doma. vetrej a okna se ti rosit nebudou

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.