Hlavolamy – domyšleno do konce, zadání a jejich řešení :-)

Hlavolamo mozek - zdroj: http://artfulwriter.com/archives/BothBrainPuzzle.jpg
Když jsem přesně před čtrnácti dni dával jako příspěvek první hlavolam, vůbec mě nenapadlo, jak moc kladnou reakci to mezi vámi čtenáři a čtenářkami vyvolá.

Protože několik dalších skvělých hlavolamů ještě v zásobě mám a mnoho dalších jste mi jich mailem poslali sami (všem kteří tak učinili děkuji a těm kteří tak ještě učiní taktéž ;-) ), rozhodl jsem se, že v jejich umísťování do blogu pokračovat. Určitě by byla škoda tyto skvělé, leč zapadlé lámače hlav neoživit a trošku si jimi, zábavnou formou, nepotrápit mozkové závity a tím si trošku osvěžit šedou kůru mozkovou.

Jelikož vím, že všeho moc škodí a tak by ani příval všech hlavolamů najednou nebyl nejlepší, napadlo mě, že by nebylo od věci zveřejnit vždy na začátku pracovního týdne (tj. pondělí :-) ) jeden skvělý hlavolam bez řešení a následující týden k němu s vyjitím nového hlavolamu zveřejnit řešení. Pokud budou hlavolamy jednodušší, leč hezké, například. nějaký povedený flash, zveřejním jich na počátku týdne i více.

V diskuzích by se pak řešila třeba konkrétní obtížnost hlavolamu, kdo to vyřešil, kdo ne, ale konkrétní řešení by se neuvádělo. Pro opravdového zapáleného řešitele skutečně není nic horšího, než když mu hned po zadání hlavolamu prozradíte řešení. Sám to také nemám rád a raději chvíli nad řešením přemýšlím.

Další hlavolam a oficiální řešení k autobusu, všem kteří ještě tápou, zveřejním v neděli večer, v noci, nebo v podnělí ráno. Všem těm, kteří již řešení znají samozřejmě gratuluji a dodávám, těšte se na další.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Hlavolamy – domyšleno do konce, zadání a jejich řešení :-)”

 1. LuFa napsal:

  Ještě bych doplnil, pokud budete znát řešení zveřejněného hlavolamu v průběhu týdne, samozřejmě mi ho můžete zaslat mailem a já vám pro klid duše odpovím v tom smyslu, jestli je správné nebo ne.

 2. Václav Seidl napsal:

  A odměna pro prvního co to vyluští by nebyla? :D
  Z nové televize nebo pračky bych měl docela radost :P

 3. LuFa napsal:

  to Václav Seidl: A pro nejlepšího řešitele roku pak auto :-). Ať nešetřím.

  všem: někdo další, nějaký skvělý nápad? :-D.

 4. Peter Bulla napsal:

  napadlo ma, modifikoval LuFa: řešení máte správně :-). Bezva (a teda aj v Čechách) by mal ísť autobus sprava doľava.

 5. kajinek32 napsal:

  paráda, přidávám do RSS čtečky a těším se na další hlavolamy (s těmi prvními 3 jsme se bavili celej den ve škole :)

 6. eva napsal:

  prosím vás, napíšte mi odpoved, nemôžem sa sústrediť na robotu, ked nebudem poznať odpoved,
  každý z rodiny tvrdí, že ide doľava, že je to tak troška z kopca , máme na návšteve osemročnú kamarátku našej dcéry a ako ju mám pustiť domov bez odpovede?

 7. eva napsal:

  už asi viem, prišiel na to manžel, chýbajú tam dvere, takže ide doľava

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.