V loutkovém divadle

Tak jsme dnes po delším čase navštívili naše oblíbené loutkové divadlo ve Smiřicích na představení O pyšné base.

S nápadem přišla Gabča. Pojedeme celá rodinka. Zatím jsem jezdil pouze já s Davídkem. U Lucinky dříve hrozilo, že by celé představení nevydržela a po chvíli by začala vyrušovat. Dnes už je o něco větší a pár jiných divadélek již v pohodě absolvovala, tak jsem jeli všichni.

Divadlo ve Smiřicích je úžasné po všech stránkách. Co se týká cen, jsou zanedbatelné. Šatna za 1,- Kč. Lístek na představení za 10,- Kč za osobu. A třeba káva 4,- Kč. Představení se hrají pouze v zimním období v intervalu dvou až třech týdnů. Informace o tom kdy divadlo hraje lze zjistit třeba na domovských stránkách městečka Smiřice .

Diváků na představení je většinou dost a tak je vhodnější kvůli dobrému místu na sezení jet o něco dříve. Dnes, snad díky sněhu na horách bylo poloprázdno.

V divadle je zaběhnutým rituálem, že si děti nakreslí doma obrázek a ten pak před začátkem představení předají kašpárkovi. Dnes se kašpárek omluvil, lyžoval na horách a tak se obrázky předávali dětem od divadla. Za každý předaný obrázek pak děti dostanou nějako dobrotu. Bonbony, žvýkačky, pendrek (ten dostávali dnes)

Predavani obrazku

Předané obrázky jsou pak o vystaveny ve vestibulu, kde si je každý o velké přestávce může prohlédnout.

obrazky nasich deti - vpravo Davidkuv, vlevo Lucinky
(vpravo obrazek Davidka, vlevo obrazek Lucinky)

Děti představení moc bavilo a pozorně ho sledovali.

Deti sleduji predstaveni

Z predstaveni

Celé představení trvá kolem hodiny a je proloženo jednou velkou přestávkou. Po představení pak mají děti i dospělí možnost podívat se do zákulisí na samotné loutky.

U loutek 1

U loutek 2

Další představení by mělo být o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém a hrát by se mělo zhruba za tři týdny.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentář k “V loutkovém divadle”

  1. bezvadne zabery a povidani chtela bych byt vcelka blanka napsal:

    bezva fotky a povidani k tomu. chtela bych hned byt včelka blanka a na tu hodku tam vlitnout, ale 500 km neulitne ani ta vcelka majablanka ani tucnak blanka .Pis a foť dál .dobrou noc mamka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.