Odkud a jak stahovat zdarma a legálně muziku a filmy

„Na Internetu je vše,“ říká se a tak čas od času člověka napadne, že by si z něho mohl stáhnou a poslechnout nějakou tu výtečnou muziku, nebo se podívat na dobrý film. Ale ouha, po čase hledání člověk věci neznalý zjistí, že mnoho muziky a filmů přes klasické vyhledávače nenajde. Kde tedy hledat a nekrást?

Ano nekrást, čtete dobře. Současný autorský zákon stahovaní muziky a filmů výlučně pro osobní potřebu z internetu povoluje, a tak se ničeho trestného při tom nedopouštíte. Pokud by vás ohledně této tématiky stahovaní zajímalo více, můžete se podívat jak se k této problematice vyjadřoval například věci znalý právník na serveru Zive.cz .

Otázkou, která nyní nastává je, jak pouze muziku a filmy z internetu stahovat a stahovaný obsah při tom nesdílet. Tolik populární výměnné sítě a torrenty jsou k těmto účelům stahování muziky a filmů zcela nevhodné. Z čeho tedy stahovat? Z úschoven souboru, jakým jsou služby Rapidshare, Sendspace, Filefactory, Edisk a mnoho dalších.

Jediné, co k tomuto, abyste mohli začít stahovat, potřebujete, je znát správnou adresu na obsah, který si chcete stáhnout. Protože sdílení takových odkazů na obsah úschoven souborů trestné není, je na internetu k nalezení mnoho systému a sociálních webu, prostřednictvím kterých se k požadovaným adresám dostanete. V článku si nyní představíme tři takové weby.

WARFORUM

Warforum je asi nejpopulárnější český web na sdílení odkazů. Naleznete ho na adrese www.warforum.cz , kde ho přes den navštíví desetitisíce uživatelů. Povinností každého uživatele je potřeba být zaregistrován. Registrace je pouze formální, takže by nikomu neměla činit výrazné problémy.

Celý web je pak organizován jako fórum, kde jednotlivá fóra jsou velmi specificky tématicky zaměřena. Muzika je například rozdělena na českou muziku, metalovou, rockovou, popovou, hiphop, trance a mnoho dalšího. Rovněž tak filmy jsou děleny na premiérové, klubové, seriály, dokumenty, anime a další. Každý si jistě to své nalezne.

prostredi warfora

Jedinou nevýhodou Warfora je díky značnému množství uživatelů, značná přetíženost serveru, která má dopad na rychlost a občasnou nedostupnost serveru.

NEW Warez Fórum CZ – v současné době není funkční :-(

Mladším bráškou Warfora je New Warez Fórum CZ, které naleznete na adrese forum.warez-cz.com/ . Na tomto fóru je toho s porovnáním s Warforem k nalezni mnohem méně. Na druhou stranu, toto forum mnohem svižnější a přístupnější, což menší počet odkazů částečně vyváží.

prostredi new warez fora

PocketMovies.cz

Oproti dvěma předchozím webům, je tento web, který naleznete na adrese pocketmovies.cz, zcela specializovaný na odkazy k filmům pro mobilní zařízení, jakými jsou telefony a kapesní počítače. Pro přístup k obsahu webu není potřeba být zaregistrován, takže si ho pohodlně můžete prohlédnout. Všem příznivcům filmů do mobilu tento web jednoznačně doporučuji navštívit.

prostredi Pocket Movie

Tolik k legálnímu stahování asi zatím vše. Pokud byste rádi text doplnili, či přidali další odkazy na zajímavé služby, můžete tak učinit v diskuzi.

Tématicky související odkazy:

“Stahuj, co chceš, ale dělej to tak, abys nesdílel.”

Podrobný návod jak stahovat z Rapidshare

Rapget, pohodlné stahovadlo z Rapidshare a dalších úschoven souborů i pod Linuxem

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Odkud a jak stahovat zdarma a legálně muziku a filmy”

 1. Fenomen napsal:

  Co to legalnost?

 2. LuFa napsal:

  Fenomen: Dost dobře otázku nechápu. Kam je mířena?

 3. VfB napsal:

  když vidím ten výběr, tak ten mně odradí spolehlivěji než deset právníků OSA Nostry

 4. Toman napsal:

  …taky dobré uložiště

 5. Lady napsal:

  megahost.mirandashare.com good movie

 6. Vesa napsal:

  No a jak to stahovat je podrobně napsáno tady : http://www.i-navody.cz – :D

 7. google napsal:

  Please note, discount louboutin suede, unbuckle and any other substance apart from leather, desir.

 8. LubosHa napsal:

  Já filmy většinou kupuju za pár korun ke stažení tady http://www.dvd-premiery.cz/filmy-ke-stazeni/c-2684/ . Jiný je to u seriálů, ty stáhnu většinou z těhle fór, protože u nás se prostě koupit nedaj…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.