MÄ›síc bez politiky – zkusíte to také?

Jak jste si jistě mnozí stačili všimnout, delší čas jsem již nic nenapsal. Částečně byla tato absence dána jistou pracovní vytížeností, částečně pak znechucením nad celkovým stavem domácí i zahraniční politiky. Věcí, které mé vnímání vyhodnocuje jako velmi negativní, se odehrálo skutečně mnoho. A já už nemám tak nějak sílu o nich přemýšlet a chuť se jimi trápit.

Asi proto mě napadlo, zkusit se tak na měsíc politikou vůbec zabývat. Odhlásit si všechny politické RSS kanály. Ignorovat zprávy v rádiu a televizi. Prostě, povědomí o všem politickém minimalizovat. Ušetřený čas pak věnovat rodině, práci, koníčkům.

S ignorací politiky začnu v pondělí. Do té doby odstraním ze svých zdrojů vše, co jen politikou zavání. Po čase vás zde budu informovat o tom, jaké pozitivní/negativní dopady toto rozhodnutí má. Těšte se ;-).

Jinak co myslíte, má ignorace politiky v běžném životě smysl? Zkusíte to také?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “MÄ›síc bez politiky – zkusíte to také?”

 1. mrtvocich napsal:

  kdyby bde zas ten tyden bez PC?

 2. Hih, tak to můžeÅ¡ pomalu odstranit i můj blog, protože já občas o politice také píšu.

 3. Skvělé napsal:

  PÅ™idávám se, popravdÄ› se televizní zprávy snažím ignorovat už delší dobu, takže teď mám další důvod být důslednÄ›jší…

 4. LuFa napsal:

  Mrtvocich: Info o dni bez počítače zde: http://www.shutdownday.org/

  MaReK: Neboj Marku, blogy budu filtrovat na úrovni nadpisů ;-).

 5. Myslím, že přestat sledovat politiku je v současný době skoro až nutnost, pokud si člověk chce uchovat aspoň zbytky duševního zdraví.
  Párkrát jsem si to už taky zkusil zakázat a v dobÄ›, kdy jsem to dodržoval jsem doma stihl daleko víc vÄ›cí a byl i klidnÄ›jší a spokojenÄ›jší. Vydržel jsem to ale vždy maximálnÄ› mÄ›síc, protože je to boj proti zažitým stereotypům a ten vyžaduje vůli. Takže stejnÄ› jako se kuřák po mÄ›síci boje s vůlí vrátí ke svýmu cigárku, tak i já se vždy vrátil ke svým stereotypům (po snídani projet hyenu,ihned,twitter a čtečku, po návratu z práce totéž a zapnout jako kulisu ÄŒT24 ….. ). Ale věřím, že až to ve mnÄ› uzraje ze stavu „nesmím to vyhledávat“ do stavu „nechci to vyhledávat, nezajímá mÄ› to“ ,tak bude vyhráno. Teď jsem nÄ›kde na půli cesty.
  Držím palce.

 6. Lenka H. napsal:

  Politiku sleduju hodně málo a když občas něco zahlídnu nebo zaslechnu, skoro vždycky to je negativní.
  Na večerní zprávy koukám jen náhodou a na netu politiku nehledám (někdy přečtu článek tady nebo na mě vyskočí nadpisy na idnes a tak).
  Stejně je vždycky nějaká kauza a ta se pak prodrbává stopětkrát dokola, ale neřeší:(

 7. Hospodynka napsal:

  Jen abys neprošvihl něco důležitého. Osobně to se sledováním politiky nepřeháním, absence televize tomu napomáhá.

 8. LuFa napsal:

  Hospodynka: O skutečně důležitých věcech mě doufám informuje okolí. Žena, rodiče,nebo kamarádi v hospodě ;-).

 9. blanka napsal:

  ja uz delsi dobu ctu jen vtipy o politickych nepracujicich.napr. povida paroubek sve druhe zene petro,nemuzu jit s tebou bohuzel do porodnice rodit. nemam na to žaludek a petra mu odpovi– to nevadi vzdyt jsi nebyl ani u zrodu —na to jsem zas nemela zaludek ja… a to me zatim jeste bavi.jinak je to ztrata casu se temi jejich kydama zabyvat blanka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.