Hradec Králové – mÄ›sto na kolech 2008 a nepovÅ¡imnutí Argentinci

Tak nám v neděli 14. září 2008 odstartoval 7. ročník cyklisticko rekreační akce Hradec Králové město na kolech (o šestém ročníku jsem psal zde: Hradec MĚSTO NA KOLECH 2007). Jako předchozí ročníky jsem nemohl chybět, tak jsem udělal pár snímku a objevil nepovšimnuté Argentince, o kterých napíši na závěr.

Na startu celé akce upoutala největší pozornost rodina Hujerů, která si za svůj dopravní prostředek vybrala postel.

Se super vozítka a převleky však nebyli jediní. K viděni toho bylo opravdu dost.

Úderem desáté hodiny hromadná projížďka městem odstartovala. Trasa zůstala nezměněna. Můžete si ji prohlédnout v odkazovaném příspěvku z minulého ročníku.

Z průběhu projížďky se mi podařilo udělat krátké video, tak si ho můžete prohlédnout. Krásně je na něm vidět i pojízdná postel rodiny Hujerů.

Cestou nás velmi upoutalo kolo plné nákladu s vysokým sedlem a zajímavě řešený převodem. Nedalo mi a musel jsem si ho vyfotit ;-).

Při focení se na mě majitel kola díval a pak se mě anglicky zeptal, jak se dostane k nějakým potravinám. Ukázal jsem mu cestu k Tescu a zeptal se, zdali se účastní města na kolech. Vůbec nevěděl, že se něco takového koná. Tak jsem se ho zeptal, odkud jsou. V odpovědi se mi dostalo, že cyklo cestovatelé s Argentiny. No paráda tedy. Nevědomky do nedělní akce zapadli a nikdo si jich moc nevšímal.

Po chvíli celá skupinka argentinských cestovatelů vyrazila k Tescu.

Docela by mě zajímalo, jak na Argentince, opravdové cestovatele na kole Hradec se svou cyklo akcí zapůsobil. Určitě některá zajímavá vozítka potkali. A možná, že se chvíli cítili jak doma ;-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentáře k “Hradec Králové – mÄ›sto na kolech 2008 a nepovÅ¡imnutí Argentinci”

 1. Lenka napsal:

  Lukáši, jak starý byl nejstarší a nejmladší účastník dopravující se vlastním pohonem?

 2. blanka napsal:

  luky ty nedpovidas na komentare! kdo byl nejst a kdo nejml.?proc jsi nevyfotil tatu a sebe? rada bych vas videla jet .jinak dik za postel na koleckach to byla bomba slunce seno jahody ahoj mamka a pis

 3. LuFa napsal:

  blanka: Ahoj mamino, na komentáře odpovídám. Jen jsem teď bych chvíli mimo net ;-).

  Kdo byl nejstarší a nejmladší nevím. Toto nesleduji. Navíc se výsledky nemusí shodovat ze skutečností. Když byly Lucince dva roku a jela na tříkolce, jako nejmladší účastník byl vyhlášen třílety. Takže čemu pak věřit.

  Foto mé má ve foťáku taťka, tak si mu řekni.

 4. Také jsem si na akci zajel, dvě kolečka :) Že jsou z Argentiny mne pochopitelně vůbec nenapadlo. A zajímalo by mne, kolik mohlo být účastníků, tipuji tak 1200.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.