Hradec Králové – město na kolech 2008 a nepovšimnutí Argentinci

Tak nám v neděli 14. září 2008 odstartoval 7. ročník cyklisticko rekreační akce Hradec Králové město na kolech (o šestém ročníku jsem psal zde: Hradec MĚSTO NA KOLECH 2007). Jako předchozí ročníky jsem nemohl chybět, tak jsem udělal pár snímku a objevil nepovšimnuté Argentince, o kterých napíši na závěr.

Na startu celé akce upoutala největší pozornost rodina Hujerů, která si za svůj dopravní prostředek vybrala postel.

Se super vozítka a převleky však nebyli jediní. K viděni toho bylo opravdu dost.

Úderem desáté hodiny hromadná projížďka městem odstartovala. Trasa zůstala nezměněna. Můžete si ji prohlédnout v odkazovaném příspěvku z minulého ročníku.

Z průběhu projížďky se mi podařilo udělat krátké video, tak si ho můžete prohlédnout. Krásně je na něm vidět i pojízdná postel rodiny Hujerů.

Cestou nás velmi upoutalo kolo plné nákladu s vysokým sedlem a zajímavě řešený převodem. Nedalo mi a musel jsem si ho vyfotit ;-).

Při focení se na mě majitel kola díval a pak se mě anglicky zeptal, jak se dostane k nějakým potravinám. Ukázal jsem mu cestu k Tescu a zeptal se, zdali se účastní města na kolech. Vůbec nevěděl, že se něco takového koná. Tak jsem se ho zeptal, odkud jsou. V odpovědi se mi dostalo, že cyklo cestovatelé s Argentiny. No paráda tedy. Nevědomky do nedělní akce zapadli a nikdo si jich moc nevšímal.

Po chvíli celá skupinka argentinských cestovatelů vyrazila k Tescu.

Docela by mě zajímalo, jak na Argentince, opravdové cestovatele na kole Hradec se svou cyklo akcí zapůsobil. Určitě některá zajímavá vozítka potkali. A možná, že se chvíli cítili jak doma ;-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Hradec Králové – město na kolech 2008 a nepovšimnutí Argentinci”

 1. Lenka napsal:

  Lukáši, jak starý byl nejstarší a nejmladší účastník dopravující se vlastním pohonem?

 2. blanka napsal:

  luky ty nedpovidas na komentare! kdo byl nejst a kdo nejml.?proc jsi nevyfotil tatu a sebe? rada bych vas videla jet .jinak dik za postel na koleckach to byla bomba slunce seno jahody ahoj mamka a pis

 3. LuFa napsal:

  blanka: Ahoj mamino, na komentáře odpovídám. Jen jsem teď bych chvíli mimo net ;-).

  Kdo byl nejstarší a nejmladší nevím. Toto nesleduji. Navíc se výsledky nemusí shodovat ze skutečností. Když byly Lucince dva roku a jela na tříkolce, jako nejmladší účastník byl vyhlášen třílety. Takže čemu pak věřit.

  Foto mé má ve foťáku taťka, tak si mu řekni.

 4. Jiří Voseček napsal:

  Také jsem si na akci zajel, dvě kolečka :) Že jsou z Argentiny mne pochopitelně vůbec nenapadlo. A zajímalo by mne, kolik mohlo být účastníků, tipuji tak 1200.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.