Zrádná ODS a jí poplatní novináři

Joj, to bylo v roce 2010 předvolebních hesel a příslibů nízkých daní z produkce ODS.

Volové naletěli, ODS volili a na nízké daně se těšili. Nedočkali se. Dnes je ODS stranou, která zvýšení daní vehementně podporuje a každý kdo se z jejich členů ohradí a v souladu s volebním programem je proti vyšším daním je zrádce.

Nesprávně se chovají i novináři. Iritují mě řádky v novinových článcích jako: V klubu ODS vypukla vzpoura proti zvyšování daní, která ohrožuje vládu Petra Nečase.
Získá vláda čas na uklidnění rebelů? a další.

Vždyť správně by se mělo psát: „Šest statečných poslanců trvá na dodržování volebního programu ODS“, „Hrdinní poslanci, kteří stojí za vůlí svých voličů“ a podobně.

Osobně mě mrzí, že tento pohled v médiích většinou chybí. Jako by se zapomnělo na volební sliby a bylo potřeba podpořit ty co jsou právě u moci.

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

3 komentářů k “Zrádná ODS a jí poplatní novináři”

 1. Vyšší DPH ano, ale výrazně menší daň z příjmů (na té jsou největší úniky), by bylo podle mě správnější cestou. Možná bych byl dokonce za sjednocení DPH na jednu sazbu (?17%?) a osvobození některých výrobků od DPH. Blbý je, že sám jsem pravicový volič a současnou vládu nepovažuji za pravicovou jak by měla být, tj. takovou, která by oslabovala vměšování státu do běžného fungování a vybírala menší „výpalné“ za služby.
  Zvýšení DPH zase sníží oběh peněz, nezvednou se příjmy státu. Pokud řešení projde, dávám mu krátký život, protože tímto způsobem to opravdu nepůjde. I ti co peníze mají na nich budou sedět, naroste šedá ekonomika, ze které stát nemá nic.

 2. LuFa napsal:

  Vyšší daně by mi nevadily, pokud by:

  a) měly by smysluplné použití. Ne že je stát vybere a parta „blbečků“ se z nich napakuje.

  b) nestála za nimi strana, které měla v programu minimálně zachování hladiny daní současných.

 3. Melebius napsal:

  Zaprvé: mínus za ten vyloženě bulvární titulek, který mě dlouho v RSS čtečce odrazoval vůbec si tenhle článek přečíst. Jenže pod tím titulkem se skrývá článek, který do puntíku naplňuje posláním médií (nejen masmédií, ale i blogů!) jako hlídacího psa demokracie. Ano, ODS se často vůbec nechová jako pravicová strana. Poslední kapkou, díky níž jsem já osobně přestal ODS řadit na politickém spektru doprava, byl předvolební slib pražské ODS v komunálních volbách roku 2010, že budou jezdit v MHD děti a důchodci zdarma. (Ovšem, jak se po volbách ukázalo, musí si k tomu pořídit OpenCard.)
  Osobně taky nechápu, kdo ještě může vyčpělou ODS volit. Ta strana přišla o nějaké ideály nejpozději s koncem Topolánkovy vlády a nové stále nemá. Zato má za vládní léta nabobtnalé mafiánské souputníky a podobné kostlivce ve skříni. To, že je stále nejsilnější „pravicovou“ stranou, si vysvětluji jedině konzervativností voličů. Lépe řečeno: Leností voličů hledat alternativy.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.