Divadelňák v Hradci

Kdo studoval v Hradci, asi zná ten pocit, že udělá poslední zkoušku a začíná Divadelňák. Oficiální název je Divadlo evropských regionů, letní open air festival, který pořádá Klicperovo divadlo. Kdo studoval v HK před 10ti lety, bude pamatovat, jak městem chodily stříbrné postavy na chůdách, čímž každému připoměly, že festival už začal. Lidé korzovali uličkami starého města, kde se hrála malá přestavení, případně zašli na větší scény, jako je Kavčí plácek, či prostor před divadlem. Nemuseli jsme se dívat na program a prostě jsme šli a nějaká ta představení viděli.

Kdo toto očekával i letos, možná zjistil, že už nic není jako dříve:-)
Ubyly scény, hlavně ty malé, v zákoutích města. Po městě taky nechodí umělci, herci, šašci, zpěváci, ani nikdo na chůdách. Pokud chcete shlédnout představení, doporučiji sledovat program, protože představení se moc nekoná a může se stát, že v době, kdy tam budete, bude volně přístupné pouze jediné. Lepší je to s koncerty, těch je naopak více. Ale jdete na Divadelňák kvůli koncertu?

A to je právě ono. Proč chodí lidé na Divadelňák? Troufám si říci, že víc jak polovina lidí tam jde pokorzovat, potkat známé, popít pivko. Usídlí se na louce pod hradbami a je jim dobře. Pokud tedy pozvete na Divadelňák někoho neznalého, může být zklamán, že z divadla nebylo nic.Jít na Divadelňák znamená jít do města:-)

Je to tak, nebo je to klasický syndrom „všechno bejvávalo lepší…“?

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

3 komentářů k “Divadelňák v Hradci”

 1. LuFa napsal:

  Možná, že jen nejsou peníze :-(. Organizátoři mají méně peněz, lidé mají méně peněz. Snad se vše za čas zlepší a zas bude fajn.

 2. Anonym napsal:

  SDÍLÍM PODOBNÝ NÁZOR, ZBYLA JEN FORMA A ZTRATIL SE OBSAH…

 3. Lenka napsal:

  tak koukám, že jsme o nic moc nepřišli.
  Je fakt, že si pamatuju, když se jelo asi na 8 open air scén a divadelníci byli vidět ve všech ulicích okolo.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.