Život v online přenosu – veřejné šmírování je blíž, než si myslíme

Hovím si tak v tichu domova, když pípne mobil. „Luky vyfot nas, mamka.“ Se snad zbláznila říkám si a odpovídám. „Jsem doma, jak vas mam vyfotit?“ Vzápětí přichází odpověď, „Jsme na webkamere v Badu.“. OK, spouštím prohlížeč a zkouším najít veřejnou webkameru Bádu. S Google je to hračka. Mám ji a nestačím se divit. Náměstí a na něm na mě mávají Davídek, děda a babička. Fotím, tedy dělám screenshoty.

Je to paráda, fotit z domu rodinu, která se nachází 500 km daleko. Před lety by asi i David Copperfield čuměl.

Nicméně, přestože nad tímto způsobem focení rodiny nyní jásám, do budoucna ho tak skvěle nevidím. Síť veřejných web kamer se za čas rozroste do jednotlivých ulic a pak postupným přechodem z jedné kamery na druhou nebude problém, aby kdokoliv sledoval z pohodlí domova kohokoliv. Například agresor svou oběť. Nemám z toho radost.

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

3 komentářů k “Život v online přenosu – veřejné šmírování je blíž, než si myslíme”

 1. Pjotra napsal:

  Pekne receno… naprosto s tim souhlasim, docela to vyjadruje me obavy i tak celkove z rostouci moci Googlu. Je dobre, ze si toho nekdo vsima a neni zaroven paranoikem z informacnich technologii, sdilim tve nadseni i castecnou obavu z techto a podobnych sluzeb.

 2. Kamila napsal:

  Čau Lukáši právě jsme dořešili toho Androida a te´d zase tohle…já se pořád něčemu divím:o)

 3. Carl114 napsal:

  Zachvilku budou kamery kvalitnější a na více místech… to znamená, že nás každý bude moct očumovat (jak sedím na náměstí třeba). To mi taky nepřijde zrovna fajn.

  Navíc jsou místa kde to zrovna vhodné není. Dříve jsem bydlel poblíž Strakonic a tam jsou kamery i u bazénů. Jasně, okolí na Vás taky kouká, ale to není stejné jako kamera, kterou může z internetu sledovat kdekdo.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.