Potupa

Tak si říkám, kde to žiju. Ale pak si řeknu, že dřív to bylo možná horší, nebo na denním pořádku.
Poslouchejte.
Je sobota ráno, a na autobusovém nádraží Černý most je docela klidno. Přece jen největší nápor si „most“ užil v pátek.

Jenže si všimnu dvojice poldů a jasně že koukám, co dělaj. Zrovna pracovali. Bavili se s postarším pánem a paní, něco zapisovali a já začla dumat, co asi dělaj, co se asi stalo a zda pachatel ještě není někde blízko mě a nemůže mě ohrozit.

Postarších manželů mi bylo líto, asi jim někdo znepříjemnil víkendový den.

Jenže za 10 minut vidím dvojici poldů u mladé dvojice. Dostávám strach, že se nacházím na nebezpečném místě. Sakra co se tu jen mohlo stát?

Holčina ale náhle běží k řidiči autobusu a spustí: “ Počkáte na nás? Voni mu dali pokutu a teď to sepisujou? Jelikož holčina i „von“ vypadají naprosto normálně a spořádaně, znejistí i řidič a zeptá se:“Za co pokutu?“
„Za pivo“, vychrlí holka, „3 tisíce, že má plechovku piva na veřejnosti.“

Podívám se k „němu“ a opravdu, drží třetinkovou plechovku Gambrinusu. Uvědomuju si, že i postarší pán, držel plechovku piva.

Poldové trávili sobotní ráno procházkou po nástupištích a pokutovali spořádané občany. Nahoru, na náměstíčko Černého mostu se neodvážili,tam totiž seděli gangy občanů, pijící lahváče, v sobotu jako každý jiný den, vychutnávali si snídani, možná z povzdálí pozorovali pracující občany, kteří možná poprvé v životě dostali pokutu. Zas měli navrch.

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

11 komentářů k “Potupa”

 1. shebin napsal:

  opět ta naše slavná policie co prý má pomáhat a chránit? je to smutný:-(

 2. Lemik napsal:

  Já tomu asi nechci věřit…

 3. Bimbo napsal:

  Tak ono je to složité… Na první pohled buzerace, na druhý ale jen dodržování zákonů, čili správná věc. Problém je asi jen v tom, že sami poldové v tomto případě neměří všechny stejným metrem, když si vybírají „lehčí“ místo.

 4. carnero napsal:

  Policie nebo městská policie? To je trochu velký rozdíl… od těch prvních bych to nečekal, ti druzí si naopak užívají chvíle slávy právě takhle zbytečnou buzerací naprosto všech, kteří se kolem vyskytnou. A důvod si už najdou, hlavně aby si vydělali na nového Hummera nebo vznášedlo.

 5. LuFa napsal:

  Děs a hrůza. V HK máme na některých místech také zakázanou konzumaci alkoholu. Naštěstí jsem se s pokutovaním zatím takto nesetkal. Pouze s upozorněním.

  Starší příspěvek týkající se situace v HK zde: http://lukas.faltynek.com/2008/09/29/kratce-k-bezdomovcum-zime-a-omezeni-piti-alkoholu-na-verejnych-mistech/

 6. Twiguard napsal:

  Dobre jim tak, ochlastum. http://www.abclinuxu.cz/data/prilohy/6/1/174516-trollface-7906305164234468054.jpg
  Ne joke. Ja bych asi tu plechovku nekam vyhodil a pak tvrdil, ze jsem nic nepil. Nez by me po par stech metrech chytili, bylo by ze me to pivko uz davno pryc v tomhle vedru. :D

 7. blanka napsal:

  poldove maj malo sexu tak se vybíjí na spořádanych lidech ja být polda, tak me nerozhazi ani 3 plechovky piva hezky den blanka

 8. Že dělám s těmi lidmi v nouzi tak se znám i s policystama – to jsou cysty ale jen jakoby napůl. Takže oni někteřý přišli třeba až o pět táců čistýho do vejplaty!!! Slavnej Džínovej Bony Klid Rejdek Džon jim to škrt´a prd! A proto vysírají s poukutama, pač jim to hází nějaký body a za ně mají kačky. Pak za ty vybraný prachy, co jdou do st. rozpočtu někdo koupí něco bezvadnýho. Třeba zkurvenou dálnici – jako je ta D11, nebo na pýču letadlo Casa . poruchový a nesmí do války, nebo Pandury – předražený o 60 procent nebo jiný hovna. A my budem chodit do práce do sedmdesáti. Kurva, to si ten důchod užijem!!!
  Ke zdi se všema Čechama! Jsou to smějící se bestie a JÁ TAKY!!!

  Nebo můžu jen zopakovat svůj nedávnej comment:

  Celá tahle země je posraná. Je to proto, že tu lidi málo hulej, povídal Jirka. Labina Mitevská tady hledala Ufony, myslím že je přehlídla – je nás deset a něco mylyjónů. Ufonů.
  Doktoří chtějí víc prachů a my pacienti se dál cítíme jako kusy hadru, prodavačky v krámech jsou nasraný až se stydím, že to zkurvený zboží pořád chci a ještě za to platím.
  Dál se jezdí v obci kilo a na křižovatkách na červenou. Bolševici jsou legální stranou a hlásají si v klidu novou revoluci.
  Cikány nikdo nemáme rádi a přesto nikdo naplno neřekne:pojďme to řešit(je jich v ČR odhadem 350 000).
  V hospodě ti klidně donesou podmíráka a vůbec je to nesere.
  Všichni mávaj vlajkou kvůlivá ICE HOCKEYI a na státní svátek jsem věšel vlajku na celý pěší zóně akorát já a magistrát.
  Lidi si nečistěj zuby a chtěj pak plomby zadara.
  Vlaky jezdí pozdě a jsou poád špinavý.
  Na ulicích měst se válej tuny psích hoven a lidi na cyklostezce choděj čtyři vedle sebe – to by se člověk uzvonil, že.
  V Tescu jsou pořád fronty, na ulicích se roztahujou dýlové s pikem a po kšeftu odjíždějí v eMLu. Vietnamci dál kradou proud a Martin Roman bere mego per měsíc.
  Všude je neskutečnej bordel a každej si dělá co chce.
  Kláro, tak už nejsi malá holka a víš, jak to tady chodí, ne?
  Vítej v zemi zaslíbené – MADE IN CZECHIA

 9. kobliha napsal:

  Strach a moc. Strašná kombinace…

 10. blanka napsal:

  2 citáty: dej někomu silu a moc a poznáš jeho charakter
  k lásce nedonutíš hrozbou ani prosbou
  toto mějte na paměti Blanka

 11. ivostanislav napsal:

  Před rokem 1990 nemyslitelné. Na nádražích jste si mohli přes okno dopravního prostředku koupit nejen pivo . . . Taky jsem platil na Florenci 50,-Kč za kouření na nástupišti. Kuriózní byla skutečnost, že jsem tam u odpadkového koše kouřil ještě s nějakým mladíkem, který neměl doklady. Když jsem řekl policajtům že ho znám, dali nám po padesátce pokutu a byli spokojeni, mladík asi také. Inu, ber kde ber ať má vrchnost dostatek.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.