Tip na knihu – Úchylův kapesní průvodce bizarními sexuálními touhami ukrytými v našem podvědomí

BDSM, podofilie, klyzmafilie, nasofilie, zoofilie, nekrofilie, fornifilie, klaunofilie, mumifikace, robofetiš … . Pokud vám nejsou právě předložené pojmy vyloženě proti mysli a spíše ve vás vzbudí zvědavost, touhu „fílii“ blíže poznat, myslím, že mám právě pro vás tip na výbornou knihu. Úchylův kapesní průvodce bizarními sexuálními touhami ukrytými v našem podvědomí.

Ajj, je mi to jasné, název zní celkem úchylně a tak teď mnoho z vás dává od knižního tipu ruce a oči pryč a ve čtení nepokračuje. Škoda. U vás ostatních, kteří ve čtení pokračujete a budete pokračovat doufám, že se vám právě představovaná kniha, bude líbit.

Lidské touhy jsou různé, rozmanité a nevyzpytatelné. Dennis Diclaudio, autor knihy, si vzal na paškál čtyřicet dva takovýchto rozmanitých a nevyzpytatelných tužeb, odborně řečeno sexuálních úchylek a vtipnou formou a s nadhledem se je v knize snaží čtenářům vysvětlit. Nutno říct, že se mu to daří víc než dobře. Ukázky z knihy uvedu později.

Čtyřicet dva úchylek, šest škatulek

Čtyřicet dva zmíněných sexuálních úchylek je v knize systematicky rozřazeno do šesti tématických kategorií.

V první kategorii „Slastná bolest“ jsou, nebo by měly být jak název napovídá zařazeny sexuální praktiky přinášející minimálně jednomu z praktikujících bolest. Praktiky jako BDSM, dakryfilie, kastrace, hra na doktora bolest skutečně přináší, nebo přinášet mohou. U dvou do této kategorie zařazených praktik paroháčství a telefonní skatologie si tímto tak úplně jistý nejsem. Naštěstí, svět ani osvětlení praktik samotných na tom nestojí a s klidným srdcem se můžeme přesunout k druhé kategorii.

Druhá kategorie nese název „Těla, jejich části a funkce“ a jsou do ní zařazeny praktiky přímo se vztahující k orgánům (i těm chybějícím), produktům a výměškům lidského těla. Láska k nohám, nosu, mateřskému mléku, spodním větrům, pořádně studeným a nehybným tělům, nebo zvratkům.

Do třetí kategorie nazvané „Neživé předměty“ jsou zařazeny úchylky jejichž protagonisty přitahuje neživý protějšek. Například automobil, plyšák, nebo třeba nafukovací balónek.

Čtvrtá kategorie „Svět fantazie“ v sobě sdružuje čtyři zajímavé fantazie. Nafukovací fetiš, kreslenou erotiku, makrofilii a spektrofilii.

Do páte kategorie „Flora a fauna“ jsou zařazeny praktiky vztahující se k přírodě, rostlinám a zvířátkům. Dendrofilie, dorafilie, entomofilie, fetiš rozmačkání a zoofilie. Více nebudu prozrazovat ;-).

Šestá kategorie „Kostýmy a hra“ je kategorií nejobsažnější. Kožešiny, hrdinské převleky, mumifikace, hra na poníka, nábytek, roboty, a další. Prostě vše za co se můžete převléct a do čeho se vžít.

Úchylka, aneb co vše se dozvíte

Popis každé jedné tužby, neboli úchylky obsahuje vždy pět částí.

V první úvodní části nazvané „Užitečné pomůcky“ uvádí autor stručný, ale vtipný výčet pomůcek, které jsou k té které praktice potřeba. Za předpokladu, že této částí nepřikládáme a nemáme přikládat žádný zásadní význam, krom snahy pobavit, nemám ji co vytknout. Autor pobaví, úkol splní.

Další části jsou pak mnohem zajímavější. V hned druhé části nazvané „Vysněná představa“ nám autor přibližuje sny a představy lidí touto úchylkou chtě, nechtě obdarovaných. Snový v reálném světě nezakotvený popis prvních pár představ mi chvíli dal, než jsem ho vstřebal, pak jsem si však zvykl a na další popisované představy se těšil.

Po snových představách autor v části „Co je to?“ popisuje již reálné chování nositele úchylky. Věci neskutečné uvedené v předchozí snové části zde nabývají reálných obrysů.

Jak je známo, každá deviace má své psychologické pozadí. Toto autor stručně osvětluje v další části.

Poslední povinnou částí jsou pokyny, v kterých autor shrnuje důležitá pravidla, kterých byste se měli držet při samotném provozování té, které praktiky.

U většiny úchylek je pak uveden rámeček „Bude vás zajímat … “ v kterém autor přináší přímo, či nepřímo související zajímavosti s danou praktikou.

Citace z knihy, aneb vtipem autor rozhodně nešetří

Vtipné podání všech 42 úchylek, při zachování všech podstatných faktů je nakonec to, co se mi na knize líbilo a kvůli kterému ji nyní nadšeně doporučuji. Ostatně, na několika ukázkách vtipné popisy posuďte sami.

K první deviaci BDSM autor v části „Co je to?“ píše:

BDSM je něco jako teplo domácího krbu, k němuž se rádi vracíme po koketování s technikami mladšího data. Dost možná se také jedná o nejvýznamnější milník v dějinách sexu od objevu klitorisu v roce 1965. A vězte (věřte) či ne, velmi pravděpodobně jste již sami měli tu čest. Pokud provozujete sex. A pokud ne, tak tím spíš.

V „Pokynech“ pak mimo jiné uvádí:

Mnoho přívrženců BDSM používá tzv. bezpečné slovo (v češtině se též používá výraz „stopka“), dohodnutý termín, při jehož zaznění hra okamžitě končí. Jste-li egyptolog, vyberte si třeba hezslo „Neferneferuré“. V okamžiku, kdy se jeden z vás začne cítit nepříjemně, nepohodlně, ba dokonce dostane strach vykřikne „Nefeneferuré!“ a jeho protějšek je povinen hru zastavit. (Kýžený účel by ovšem lépe naplnil kratší a lépe zapamatovatelný termín.)

V části „Bude Vás zajímat … “ autor uvádí:

Kožené a latexové oblečení bylo úzce spojeno se subkulturou BDSM především v dobách, kdy fetišisté museli udržovat svůj koníček v tajnosti. Dnes je běžně nosí puberťáci na základní škole. Čas má poněkud zvrácený smysl pro humor.

Další praktiky jsou popisovány v obdobném duchu. U kastrace si můžeme přečíst:

Pro ostatní, kterým chybí morální přesvědčení , tu máme společensky přijatelnější symbolickou formu kastrace: sňatek.

Je tu však jedna nevýhoda: pokud je vaším vyznáním pouze opravdová kastrace, můžete ji vykonat jen jednou. Takže se pokuste si toto „jednou“ jaksepatří užít.

A tak dále, a tak dále. Mimo získání velmi zajímavých informací jsem se čtením velmi bavil.

Více na internetu

Dvě stě osm stránek s ilustracemi není na 42 zajímavých sexuálních praktik mnoho. Na stručné a výstižné seznámení se s fakty to stačí. Pro jejich hlubší prozkoumání v případě zájmu doporučuji pokračovat na internetu. Mimo textu celkem bez problému naleznete k uváděným praktikám foto i video.

Závěr

Doporučit knihu, či nedoporučit? Jak píši v úvodu, nemáte-li zásadní problém s pojmy BDSM, podofilie, klyzmafilie, nasofilie, zoofilie, nekrofilie, fornifilie, klaunofilie, mumifikace, robofetiš … a chcete se dozvědět něco víc, knihu určitě doporučuji. Mě osobně se kniha líbila a čas do času se k jejím stránkám do knihovny vrátím.

Při rozhodování o koupi knihy by vám mohla přijít vhod i další recenze, kterou jsem nalezl zde: Recenze – Dennis DiClaudio: Úchylův kapesní průvodce.

V případě zájmu si knihu bez problémů můžete objednat za 177,- Kč v knižním eshopu November.cz zde Úchylův kapesní průvodce bizarními touhami ukrytými v našem podvědomí.

Název: Úchylův kapesní průvodce bizarními touhami ukrytými v našem podvědomí; Autor: Dennis Diclaudio; Překlad: Markéta Cukrová; Vydal: Volvox Globátor; Rok vydání v ČR: 2010.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.