Rybí hry dovedou k zamyšlení

Před Vánoci jsem se ptala, zda je libo něco ke čtení. Poměrně rychle jsem přečetla knihu Rybí hry. I když mi zezačátku trvalo začíst se, se pak se kniha četla velmi dobře a rychle. Občas možná zapříčinila divočejší sny, což asi občas není k zahození, když to člověka trošku pozastaví a dovede k zamyšlení.

Nejprve napíši, proč se kniha jmenuje jak se jmenuje, tedy co jsou to ty Rybí hry.
Wikipedie nám říká:
„Fish Banks, Ltd. je počítačem podporovaná hra, v níž je simulována tzv. tragédie obecní pastviny – pojem pocházející z oblasti systémové dynamiky. Hra simuluje rybolov, je určena pro max. 30 až 40 hráčů, kteří jsou rozděleni do týmů. Každý tým představuje jednu rybářskou společnost. Hráči se snaží maximálně zhodnotit svá aktiva v prostředí obnovitelných, ale zároveň omezených přírodních zdrojů (v tomto případě ryb). Hra má pomoct pochopení chování otevřených systémů, jejich dynamiky – roli zpoždění a citlivosti systému na změny v jeho jednotlivých součástech. „

Kniha pojednává o běžném životě mladé ženy, která pracuje v PR agentuře. Najednou se ale věci začnou měnit. V knize je popsán rozdíl jak se žije před nemocí, jak se žije v době nemoci a jak po ní. Myslím, že kniha je vhodnou oporou jak pro nemocné, tak i pro ty co žijí s nemocnými lidmi, nebo je mají ve svém okolí.

Víc nechci prozrazovat, pro případ, že by si někdo z vás knihu chtěl přečíst.

Pokud hodně čtete a nevíte co si přečíst, nedávno vznikl nový blog – Čteme a pak píšeme, kam přispívá více autorů. Jsou zde mimojiné i doporučení na dětskou literaturu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Rybí hry dovedou k zamyšlení”

  1. KARELL GOTT napsal:

    Zato novej Rudiš je nuddda … :(

  2. honzík napsal:

    Díky za tip

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.