V Hradci Králové již dlouho rovnost před zákonem neplatí

Po velmi povedeném článku Všichni jsou si rovni, jen někteří jsou si rovnější (doporučuji jeho přečtení), který se odvážně zabývá náplní práce a užitkem městské policie v Hradci Králové a rovného přístupu k občanům a návštěvníkům města, bych rád přidal další střípek do skládačky.

Vidět spousty aut, jak stojí v zákazu vjezdu (foto níže), v jiném městě než v Hradci, asi by mě to nechalo klidným. Jsme lidi a trocha tolerance ze strany zákona neuškodí, zvlášť když si nikdo nestěžuje a není omezován na svých právech.

Atol policie Hradec Králové

Bohužel, v Hradci je situace ohledně parkování jiná. Město si na správu svých parkovacích míst najalo soukromou firmu ISP HK (před časem Atol, přejmenovali se), která parkovací místa zpoplatnila nehoráznou sumou. Aby toho nebylo málo, město dalo soukromé firmě ISP k dispozici své městské strážníky, kteří ISP pomáhají s nasazováním botiček špatně parkujícím a udělováním pokut.

Protože peníze jsou peníze a pořádek musí být, dohlíží ISP ve spolupráci s městkou policií na svá parkoviště velmi precizně a tak pokud náhodou v Hradci špatně zaparkujete, jste-li „obyčejný“ člověk, pokuta vás s nejvyšší pravděpodobností nemine. Tento postup ISP a městských strážníků by sám o sobě nebyl špatný (hradečáci si ostatně své zastupitele kteří toto upekly demoktraticky zvolili) kdyby se v Hradci přistupovalo ke každému stejně. Bohužel toto se neděje, a být svědkem jak na jednom místě městská policie horlivě uděluje botičky a pokuty chybně parkujícím řidičům a o kus dál nechává bez povšimnutí parkovat spoustu aut v zákazu vjezdu, to naštve.

V souvislosti s stáním mnoha aut v zákazu vjezdu mě napadlo, zdali se na místa kde stojí nemohli dostat jinam, než jeho překonáním, vydal jsem se to zjistit. Nemohla, možná cesta, kudy by tam mohli ještě dojet vypadala takto:

Policie_atol_Hradec_5

Kdo jsou oni vyvolení tentokrát:

Troška rozježděné trávy v parku neva:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentář k “V Hradci Králové již dlouho rovnost před zákonem neplatí”

  1. hurri napsal:

    Mne to tak rozcililo, že jsem z toho celou noc nespal.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.