Dropbox – vše co potřebujete ke sdílení souborů prostřednictvím internetu

Čím dál častěji se u počítače setkávám s potřebou sdílet data. Jak mezi s sebou samým (mezi několika počítači které používám a telefonem) tak s ostatními (převážně fotografie). Používat ke sdílení cédéčka a flashky mě již unavovalo. Stejně tak občasné sdílení dat prostřednictvím emailu, či úschoven.

Několik posledních měsíců jsem ke sdíleni používal službu Ubuntu One, bohužel stále tak nějak nechodila dle mých představ. Minulý týden jsem se odhodlal zkusit další službu Dropbox. Po týdnu používání, kdy ji provozuji na dvou počítačích a telefonu musím říct, ano, je to ta pravá služba. Rychlá, spolehlivá a univerzální. Dropbox rozjedete na všem. Na PC pod Linuxem, OS X a Windows. Z mobilů pak pod Android, iPhone, iPadem a Blackberry.

Nyní k Dropboxu samotnému. Čím pro vás může být přínosný? Čím si vás získá? Po registraci a nainstalování klienta Vám budou přiděleny 2 GB webového prostoru zdarma. Díky integraci Dropbox klienta se systémem se vám tento přidělení prostor bude jevit jako klasický adresář a tak správa vašeho webového prostoru bude hračkou. Nahrajete do adresáře soubor a ani nepoznáte, že se vám již láduje na web.

V nově přidaném webovém Dropbox adresáři máte možnost přidávat si další adresáře dle libosti. Specialitou je již předem vytvořený adresář Public, který vám umožní sdílet soubory do něj nasypané. Sdílení je přes unikátní odkaz ve webovém prohlížeči. Tj. máte na počítači foto, kterou chcete rychle ukázat známému. Foto si nahrajete do adresáře Public, přes pravé tlačítko myši získáte k tomuto souboru webový odkaz a ten námému pošlete. Foto se mu po zadání tohoto odkazu objeví v prohlížeči.

Vedle vedení privátního adresáře a Public adresáře vám Dropbox umožní nasdílení jakéhokoliv adresáře mezi víc osob. Čas od času se i tato vlastnost výborně hodí.

Krom těchto popsaných vlastností vám Dropbox hlídá historii změn (u neplacené verze jen nějaký čas do zadu). Mimo vezre zdarma, o které si myslím, že 90% uživatelů včetně mě stačí existuje i verze placená. Za menší měsíční obnos se vám dostane především mnohem více místa. Za 9,99 USD měsíčně 50 GB a za 19,99 USD 100 GB.

Komu by byla získána 2GB málo, je možno je doporučením služby získat až o 8 GB více. Pokud se do Dropboxu zaregistrujete přes mé doporučení http://www.dropbox.com/referrals/NTExMzg3NjA5OQ získáte i vy i já o 250 MB více prostoru a to se vyplatí.

Pokud vás popisovaná služba zaujala, potřebujete své soubory čas od času někomu nasdílet, nebo jen potřebujete sdílet svá data mezi vice počítačů, které používáte, registrujte se. Nejlépe přes mé doporučení: http://www.dropbox.com/referrals/NTExMzg3NjA5OQ. Díky.

V popisu Dropboxu se nijak nevěnuji práci s ním. Pokud máte nejasnosti, či se chcete na něco ohledně Dropboxu zeptat učiňte tak v komentářích. Pokud bude dotazů více, sepíši návod.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.