Kešky najdete i v Kambodži

Vím, že se o konkrétních keškách nemá psát, ale přece jen si říkám, že je malá pravděpodobnost, že někdo zneužije informací mého článku, napsaného v češtině a týkající se ukrytí konkrétní kešky vzdálené 5473 mil.

Jednoho dne mě ve městě Batambang na západě Kambodže napadlo mrknout se, zda někde v Kambodži jsou vůbec kešky. Jen tak se podívat, GPS stejně nemám, čas taky ne…..

Jenže ona jedna byla přímo v Batambangu. Dle popisu a fotek zjištuji že je u hotelu Leon, no a nápověda byla více než jasná. V mapě se dal najít hotel, bylo jasné, že ten večer okolo „náhodou“ stejně půjdem.

Otázkou je jak kešku získat. Heslo totiž znělo: “ Ptejte se na pana S….“

Co když se zeptám té nesprávné osoby?
„Znáte pana S….? Ptám se na daném místě.
„Znám, bude tu večer, proč se ptáte?“ Dostanu odpověd formou otázky.
„Hraju takovou hru…“ Zaculím se a mám pocit, že jsem na špatném místě.

Pán vytáhne ale krabičku. Ta je docela plná TB. Moc často kešku kačeři nenavštěvují, nyní je šestý týden nenavštívena a několik TB tam marně čeká od podzima. Jeden TB beru do Čech. Majitel TB se ihned po zalogování vyjmutí radostně ozve.

TB se mnou putuje do Prahy, kde byl opět vypuštěn. K mému zděšení ale stále putuje po Praze a já mám strach, aby po tak dlouhé cestě nezmizel neznámo kam, jak se v našich končinách čím dál častěji děje.

Vyrazil totiž v listopadu 2007 z Japonska na Zéland a pak do Kambodži a dnes je v Praze.

Jinak se samozřejmě nejedná o jedinou keš v Kambodži, nejvíce je jich asi v oblasti Angkor Wat.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Kešky najdete i v Kambodži”

 1. Merencin napsal:

  Gratuluji k odlovu tak exotické kešky.

  A co se týče kradení TB a GC. Mohu Tě ujistit, že např. v Německu či v Británii je to stejné.

  PS: To je jen malé ťuknutí. Domnívám se, že je zbytečné kydat špínu na domácí. Krom toho píšeš, že stále putuje. To je špatně? Ach jo.

 2. klara napsal:

  Merencin: más pravdu, ale pravda je, ze TB nejakou dobu stagnuje a je tam lehke paranoidni podezreni. Ale určitě budem já i pan majitel Japonec překvapeni. Jedna GC se mi ztratila ve Svedsku.

 3. Merencin napsal:

  Klára: Mně GC čekal skoro půl roku v kešce na Šumavě, než se rozběhl. Má za úkol putovat po čtyřkových a obtížnějších kších, žádné discovery. Už má pár 1,5-kových a discovery se také kupí. Vše v Anglii a Německu.

  Alespoň putuje. http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=1278981

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.