Výlet za sněhové kalamity – sníh všude, kam se podíváte ;-).

Kdyby jsme to bývali věděli, doma bychom raději sedět zůstali. Jenže jsme to nevěděli a před Vánoci potvrdili účast na tetiných šedesátinách, kam jsem také za kalamitní sněhové situace včera vyrazili.Start cesty Hradec Králové, cíl Bakov na Jizerou. Za volantem výborný řidič taťka. Navigátor, reportér, strašil, .. LuFa ;-). Vzadu mamka.

Sněhové „dobrodružství“ začalo již po pár ujetých km, kdy nás policie odklonila od plánované, nám dobře známé trasy, Hradec Králové – Jičín.„Tady je to zavřené,“ řekla oznámila nám suše policistka. „Musíte na dálnici na Poděbrady a pak po směrovkách.“ Tak úplně jsme neposlechli a vydali se přes Nechanice na Hořice. Těžko říct, zdali jsme udělali dobře. Cesta byl ale příšerná. Bílo, bílo, bílo.Nebýt u silnice stromů, nebylo poznat, kde je cesta a kde pole.Zatáčky byly krušné.Cestou jsme viděli něco lehkých bouraček a aut mimo silnici. Též dva cyklisty, zřejmě mega otužilci.

Večerní návrat jsme brali po dálnici. Mladá Boleslav – Praha, Praha – Hradec Králové. Taktéž bílo.Pár km před domem, kdy jsme již mysleli, že máme nejhorší za sebou, nám začalo vypovídat službu auto. Nejprve se žlutě rozsvítila kontrolka ABS, po chvíli pásy a na konec vypadl posilovač řízení. Do toho cosi chvíli začalo houkat.

Po dojezdu a vypnutí motoru již auto nejde nastartovat. Uvidíme co na to v servisu.

Každopádně jsme rádi, že jsme celou cestu ve zdraví přežili.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Výlet za sněhové kalamity – sníh všude, kam se podíváte ;-).”

 1. blanka napsal:

  No to byla jizda smrti. Silnice k nerozeznani od pole.Ale sestry narozky tu hruzu plne kompenzovaly.A buh nas dovezl az k nasi garazi v pul jedne v noci a auto prdlo skrtlo omdlelo a uz vic nenastartovalo. mamka blanka

 2. Hospodynka napsal:

  Blázen, kdo v tomhle počasí sedne do auta, když nemusí.

 3. blanka napsal:

  Hospodynko,to je pravda,ale kdyz musis ,tak musis… Blanka
  a zitra me ceka jeste jizda v 6h rano 500km —jdu na odpolko od 14h.

 4. JiM napsal:

  To se mi stalo taky – když se mi podělal řemen (resp. spadl, protože se utavila kladka), a auto nenabíjelo – ale první co se rosvítilo byla ikona dobíjení, takže jsem na to ještě dojel do servisu – u tebe by to mohl být problém s alternátorem jako takovým (jen si tak typuji :-)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.