Kecy v kleci? Lan Pham Thi

Bílej kůň žlutej drak je prej podvrh. Už zase je tu něco a někdo co prý neexistuje.

Pro mne šok, o to víc, že jsem knihu četla a mnoha lidem doporučila. Autorství knihy je přirovnáno k případu domu, co tam straší. Kdyby v domě něžil ten kluk, tak tam nestraší.

V Respektu i jinde se objevily dohady, že autorem knihy Bílej kůň žlutej drak není mladá vietnamka, ale nějaký jiný český autor. Vietnamka prý studuje v Kuala Lumpur, ale tam po ní není ani vidu ani slechu a to ani na univerzitě.

Ach jooo.

Autorku neznají ani na její střední škole, tedy nikdy nikdo takový v Písku nestudoval. Takže další český vtípek, hodný zápisu do knihy skeptiků.

Více informací o autorství knihy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

11 komentářů k “Kecy v kleci? Lan Pham Thi”

 1. Lenka H. napsal:

  Podle reality se přece psát nemusí… pro mě to žádnej šok není, co je svět světem si lidi příběhy vymýšleli a psali pod cizími jmény!

 2. LuFa napsal:

  Podvrh? Skutečně? Zatím jsem na knihu dostával docela kladné ohlasy, tak jsem se na ní pomalu chystal. Takto tedy nevím, zdali ji má vubec cenu číst :-(.

 3. klara napsal:

  lufa: určitě má cenu ji číst, je zajímavá.

  Hansová: šok je to v tom, že je to šance pro autory, kteří nikdy nic nevydali, s peněžitou odměnou a cenou. Pokud knižku napsa Viewegh, Monyová nebo Pawlowská, tak to je porušení podmínek soutěže a Knižní klub by se k tomu asi měl vyjádřit.

 4. Lenka H. napsal:

  Tak samozřejmě, pokud došlo k porušení podmínek soutěže, tak bych je nechala cenu a peníze vrátit, ale o tom jsi v článku nejdřív nepsala.

  Ale pokud autor většinu čtenářů a recenzentů přesvědčil, že je mladá Vietnamka, a přitom není, tak to znamená, že to nenapsal zas tak špatně:))

 5. Lenka H. napsal:

  P.S. Kdo je Monyová?

 6. Hospodynka napsal:

  Knížku jsem si chtěla přečíst, teď váhám.

 7. Eva napsal:

  Ad Klára: porušení podmínek Ceny KK to rozhodně není. V pravidlech soutěže není ani slovo o tom, že by se směli zúčatnit jen autoři, kteří ještě nikdy nic nevydali. Ta soutěž je otevřená komukoli, je to soutěž o nejlepší dosud nepublikovanou knihu, ne o nejlepšího dosud nepublikujícího autora. Kdyby tam svůj rukopis poslal Viewegh, bylo by to absolutně v souladu s pravidly.

  Neříkala bych tomu podvrh. Vydávat knihy pod pseudonymy je v literatuře naprosto běžné. Asi byste netvrdila, že Bezruč, Březina, Světlá, Toman, ze světových autorů třeba Orwell, atd. byli podvodníci, protože nepublikovali pod svými vlastními jmény.

 8. Lenka H. napsal:

  Eva má asi pravdu, koukala jsem na stránky soutěže Knižního klubu a podmínky jsou popsány takto:

  „Do soutěže můžete přihlásit prozaické dílo (novelu nebo román) o rozsahu minimálně 150 stran, dosud nepublikované, napsané česky a nevázané smluvně v jiném nakladatelství.“

  …takže pokud nebyly nikde vydány podrobnější pravidla, autor(ka) nic neporušil(a)

 9. LuFa napsal:

  Pokud se při výběru díla skutečně nezohledňoval autor, tj. kniha se vybírala anonymně, tak je myslím z hlediska soutěže úplně jedno, kdo ji napsal.

  Na druhou stranu, z hlediska čtenáře, kterému je na prvním místě podsouváno, že bude číst knihu od Vietnamské dívčiny, to už vadit může. Co by většina lidí řekla tomu, že si v obchodě koupí sýr a až doma zjistí, že si koupili salám. Pokud je člověk vegetarián, může salám vyhodit :-(.

 10. klara napsal:

  Souhlasím s Lufou, kniha je prezentována jako sociologická výpoved „mladé“ vietnamské češky. Kdo sleduje soutěž déle, ví, že vyhrávají exotická témata, tzn. strejda s Budějic střílel na jistotu.

 11. Hospodynka napsal:

  Takže napíšu knížku o Vietnamcích a vyhraju….jo, dobrý nápad :D

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.