Kde na internetu studovat cizí jazky? A dá se to vůbec?

„Čím víc jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem,“ říká jedno staré přísloví. Nové by mohlo říkat, „Čím víc jazyků znáš, tím snadněji najdeš práci.“

Jazyky, jazyky, jazyky. Anglický, Německý, Francouzský, Španělský, Ruský, Čínský, a mnoho dalších valí se na nás každodenně. Některým rozumíme, některým však ne a rozumět, domluvit se by bylo potřeba. Kde se je ale naučit?

V jazykovce, bude asi nejčastější odpověď. Žijeme ale v jednadvacátém století, době e-learningu a tak by snad mohla existovat cesta, jak se jazyk naučit prostřednictvím internetu. A to zdarma, nebo za peníze, hlavně ať je kurz kvalitní.

Nejznámějším jazykovým e-learningem je u nás asi vyuka.lide.cz na Seznamu.cz. Nabízené jazyky k výuce jsou Angličtina, Němčina, Španělština, Francouzština, Italština a Ruština a to ve stovkách hodin kurzu a úrovní (pěti pro Angličtinu, třech pro ostatní jazyky.) Když jsem se podle vyuka.lide.cz zkoušel učit, velmi jsem k jednotlivým cvičením postrádal výukové materiály.

Další online jazykové kurzy, které jsem na internetu našel a vyzkoušel mi pak přišly ještě horší, než výuka na seznamu.

Rád bych se vás tedy zeptal na nějaké tipy, ohledně online výuky cizých jazyků na internetu. Dále pak, máte-li s tímto typem výuky nějaké zkušenosti?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Kde na internetu studovat cizí jazky? A dá se to vůbec?”

 1. klara napsal:

  Pro výuku čj doporučuji Czech Step by Step

 2. Kobliha napsal:

  Pro angličtinu jednoznačně doporučuji http://www.helpforenglish.cz. Jestli neznáte, určitě vyzkoušejte. Stránky připravuje Mgr. Marek Vít, VŠ pedagog, nadšenec – a na jeho stránkách je to vidět. Najdete tam obrovské množství on-line testů, perfektní vysvětlení gramatiky, rozsáhlé diskusní fórum, soutěže, obrázkové slovníky a mnoho dalších vychytávek.

  Konec reklamního bloku :) :) :)

 3. Lenka H. napsal:

  Lukáši, stránky „vyuka.lide.cz“ znám, ale myslím, že k VÝUCE se použít nedají. Ale docela dobře jsem nějakou část využila, když jsem trénovala španělškou gramatiku.

  Obecně mi přijde, že se o e-learningu dost mluví a zatím jsem nic kvalitního (v žádnym oboru) nenašla. Ale ráda uvítám nějaký odkaz, který můj názor změní!

 4. Mikesh napsal:

  Bohužel e-learning funguje hlavně na VŠ – kde pro vstup do těchto částí musíte být studentem. Nejlepším příkladem FREE e-learningu je iTunes a jeho podčást iTunes U (jako univerzity). Zde najdete opravdu vše, většinou jako mluvené slovo nebo podcasty na opravdu profi úrovni. Bohužel samozřejmě převážně v angličtině.

 5. Lisa Yuan napsal:

  Čínsky mluvce (Komunikační jazyk: Mandarín, Česky a Anglicky) učit Moderní Čínština a konverzace.

  Native Chinese speaker (communication language: Mandarin Chinese, Czech and English) teach model Chinese and Mandarin conversation.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.