V MHD strávím cestováním do práce a z práce každý zimní měsíc víc jak tři pracovní dny

Ač se to může zdát šílené, vždyť to mám do práce kousek, strávím každý zimní měsíc v městské hromadné dopravě na místě cestujícího víc jak tři pracovní dny. K tomuto zjištění jsem došel předevčírem a musím říct, takto vysoké číslo mne skutečně překvapilo. Tři pracovní dny je dost. a možnosti, jak tento čas zkrátit celkem žádné. Cesta autem mi zabere zhruba stejně.

Naštěstí, v MHD jen tak „nečučím do nikam“ a čas se snažím využít k věcem, na které už doma není tolik času. Čtení knih, dívání se na seriály, hraní her. Takže na druhou stranu, i když je toto číslo strávené v MHD vysoké, zas tak moc mi nevadí.

Co jsem se nyní rozhlédl po svém okolí, jsem na tom ještě dobře. Spousta lidí stráví na cestě do práce v měsíčním souhrnu ještě mnohem více času. Schválně, zkuste si to spočítat a zmiňte se o tom v komentářích, docela by mě to zajímalo? A co při cestování děláte?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

13 komentářů k “V MHD strávím cestováním do práce a z práce každý zimní měsíc víc jak tři pracovní dny”

 1. Lenka H. napsal:

  Cestováním z práce/do práce strávím v buse „jen“ devět hodin měsíčně. Další čas samozřejmě cestováním do obchodu, na výlety, na návštěvy, do kina…

  Někdy jen tak koukám z okýnka, občas něco dělám na mobilu, někdy si vytáhnu časopis nebo španělštinu.
  A sem tam taky někoho potkám a cestu s ním prokecám:)

 2. Gaucman napsal:

  Záleží na tom, jestli počítáš celkový čas strávený na cestách do a z práce, nebo jen čistý čas v dopravním prostředku.
  Já denně projedu 30 minut vlakem a k tomu 15 minut (možná i více) autobusem do práce a stejně zpět. Takže jen tím ztratím 30 hodin měsíčně. A když počítám celkový čas od dvěří domova ke dveřím v práci, tak to dělá někdy až dvě hodiny, protože občas čekám až půl hodiny na přípoj.
  Takže na ty tvoje tři dny se asi taky dostanu :-) Není to zrovna málo, že?!

 3. LuFa napsal:

  Gaucman: Tři pracovní dni, pro mne při osmihodinové pracovní době znamenají 24 hodin reálného času. Jsi na tom o dost hůře :-(.

 4. Lenka H. napsal:

  Lufa: aha, já to nejdřív taky pochopila tak, že strávíš za měsíc 3×24 hodin v MHD!
  Teď už to chápu, vychází mi, že ti trvá asi 34 minut jedna cesta, a to už dává smysl!

 5. LuFa napsal:

  Lenka H.: přesně tak, 25 minut v buse, zbytek času na zastávku, ze zastávky.

 6. hurri napsal:

  Já hlavně nechápu, jak Ti může zabrat cesta autem stejně. Já to jezdil v létě autem 3 minuty a to se mi pletly pod kola smažky z letištního HIP HAP HOP kampu.

 7. gabča napsal:

  Tak čas strávený v busu raději ani nepočítám, kdo mě zná tak ví, pro neznalce nemám řidičák, takže cestu na veškeré zařizování, nákupy, kroužky dětí trávím v busu, výjimkou jsou cesty v autě, kdy nás svezou dobré kamarádky, tímto jim patří dík.
  Dnes děti komentovaly v busu reklamy, Dáda:“jé, Lucinko, už začíná pořad.“Lucinka odpovídá „no,jó teď jedou autem na výlet do ZOO, a až se unaví, půjdou si lehnout do postýlky, dívej Dádo mají tam fakt postýlky!“ atd.

 8. LuFa napsal:

  hurri: njn, taky bydlíš úplně někde jinde :-D. Věřím, že se najde někdo, kdo pracuje doma a cestu z ložnice, nebo z kuchyně do pracovny zvládne za 3 sekundy.

 9. Martin napsal:

  No – já cestou do práce šlapu na bicyklu do pedálů :-). Z práce taky…

  Až napadne sníh nebo to začne klouzat z důvodu mrazu a já začnu jezdit MHD – tak podobně – nejčastěji poslouchám nastahované podcasty nebo si čtu.

  Mimochodem – 40-50 minut mi trvá jedna cesta MHD. Autem stejně, nebo i déle pokud je provoz. Na kole taky tak 40 minut, ale po pěkné cyklostezce kolem řeky ;-), ani tam nepoznáte, že to je ve městě.

 10. LuFa napsal:

  Martin: Na kole jezdím od dubna do září. Od října do března pak většinou MHD.

 11. Gaucman napsal:

  LuFa: Co bych za to dal, abych mohl jezdit do práce na kole. Sice jsem dříve mohl, ale to jsem dělal 12hod směny a to jsem na kolo neměl ani pomyšlení, byl jsem rád, že si můžu v klidu sednout a nechat se odvézt domů. Teď to mám do práce 35km a to se na kole opravdu nedá.
  A to jsem do svých výpočtů nezahrnul dalších zhruba 10 minut na přesun autem k vlaku :-)
  Jo, mít práci kousek od baráku, to má taky něco do sebe, jsi na tom vcelku dobře. Ale důležitější je mít vůbec práci, takže neber tady ty moje počty jako stěžování si, spíš je to jen konstatování faktu. Zatím se mi to dojíždění vyplatí.

 12. Milan napsal:

  Ahoj Lukáši, mám to štěstí, že pracuji doma (ty víš) a za ty 3 sekundy to zvládnu. Často dělám i v pyžamu, když zbytek rodiny spí. Uvědomuji si v jaké jsem výhodě-alespoň z tohoto hlediska, protože např. 3 prac.dny za měsíc je 36 dnů za rok a 360 dnů za 10 let a to už je JEDEN CELÝ ROK ŽIVOTA. A mnoho lidí je na tom hůře. Taky by se dal připočítat čas, kdy na tu cestu vyděláváš.
  Ahoj.

 13. blanka napsal:

  Tak lukynku ja to vedu !Jezdim do prace 1x za mesic 550km a cesta mi autem nebo vlakem trva tak 8h.A kdyz se ve vlaku v kupe nekdo oběsi-sebevrazda -tak se cesta protahne i na 15hod!!! Ale vetšinu prospim s budikem/ abych se vcas vzbudila na 6x přestupovani/ a kdyz nespim tak upletu i 1 par ponozek.často ale jezdim tu štreku po 7 nocnich tak me ani pak nevadi že nespim v posteli ,ale na vlakove lavici nebo v aute.toto cestovani trva uz od ro,jak daleko do ni mam.Zatim je mi 61let ,tak doufam ze do tech 65 let to jeste levou zadni zvladnu. mamka Blanka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.