Zákaznickým zárukám v Kauflandu zřejmě lépe nevěřit

Jak jste již možná z minulých příspěvků poznali (odkazy níže), do Kauflandu chodím celkem pravidelně. Není to tím, že by to byl supermarket mého srdce, ale jeho relativní blízkostí a dostupností. Dnes, poté co jsme celá rodina strávili odpoledne v blízké Filharmonii na výborném představení Království zlatého slunce, jsme si řekli, že je potřeba udělat větší rodinný nákup a do blízkého Kauflandu zavítali.

Nákup probíhal celkem v pohodě, až na šílené fronty u pokladen. Však to znáte, velký neduh většiny supermarketů. Na tento stav jsem si tak nějak už zvykl, stejně ho nijak vylepšit nemohu, tak si na fronty nestěžuji. Navíc si v době kdy čekám ve frontě vytáhnu mobil a čas si krátím čtením knih, či novinek v RSS čtečce.

Dnes, kdy jsme byli nakupovat celá rodina, brouzdat mnoho na mobilu nešlo, tak jsem něco času věnoval podrobnějšímu čtení velkých cedulí s nápisem ZÁRUKA.

Kaufland_zaruka_rychlosti

Na jedné z nich, viz. obrázek, stálo:

Záruka rychlosti

Pokud nejsou všechny pokladny otevřeny a Vy čekáte déle než 5 minut, obdržíte od nás na informacích jako omluvu 30,- Kč.

Proč to nezkusit, řekl jsem si. A již chvíli zařazen do jedné z dlouhých front jsem se podíval na hodiny. Fronta se táhla velmi pomalu. Než jsme se dobrali k pokladně, trvalo to od pohledu na hodiny téměř čtvrt hodiny. Od pěti minut, kdy zákazník dle informační cedule dostává jako omluvu 30 Kč, je to již slušná odchylka. Navíc pokud by tento proces fungoval, bylo by to pro Kaufland veliké plus a já bych vás zde o tom mohl nadšeně informovat.

Nic takového se ale nekoná. Zákaznická záruka v Kauflandu nefunguje. Na informacích mi bylo sděleno, že žádné fronty u pokladen nejsou, takže na omluvu nemám nárok. To samé mi řekla i sama vedoucí a tím vše ze strany provozovny skončilo. Raději z vás udělají lháře, než aby dostáli svým záručním slibům.

Protože se mi toto chování nelíbí, napsal jsem a zaslal následující dotaz s popisem problémů do Kauflandu.

Vážení,

tímto otevřeným mailem se na vás obracím s problémem s „Naše záruky = Vaše jistota,,, kdy jsem se dnes 24.10.2009 v době kolem 18:00 po téměř čtvrt hodinovém čekání u pokladny v provozovně v Hradci Králové rozhodl zcela oprávněně využít záruku rychlosti u pokladen, které jsem si ve formě visící informační cedule všiml.

Na informacích, kam jsem po provedeném nákupu zamířil, jsem byl odmítnut s tím, že u některých pokladen je téměř prázdno a tak je můj požadavek na uplatnění záruky rychlosti u pokladen neoprávněný. Navíc mi bylo sděleno, že jsem si schválně stoupl do dlouhé fronty. (Bohužel, ve frontě jsme stáli celá rodina s dvěma malými dětmi, takže věřte, pokud by byla možnost, stoupnout si jinam, rozhodně bychom tak učinili a ve frontě schválně nečekali 15 minut. Toto však pán na informacích netušil.)

Po negativním rozhovoru na informacích jsem požádal o přivolání vedoucí provozovny. Vedoucí provozovny přišla nečekaně rychle, což vidím jako jediné plus, a opět mi sdělila, že můj nárok je neoprávněný a začala mi ukazovat situaci u pokladen, která se zhruba za 20 minut od začátku mého přistoupení do jedné z dlouhých front u pokladen změnila k lepšímu. Na to že situace u pokladen vypadala před 20 minutama jinak nijak nereagovala. Na otázku, zdali se na situaci u pokladen před 20 minutami nemůžeme podívat z bezpečnostních kamer mi bylo odpovězeno, že to nelze.

Tímto prosím o vaše vyjádření k celé věci. Dále pak o vyjádření k platnosti vašich záruk.

Jako průkazní materiál o stavu front v daném čase na daném místě můžete použít záznam bezpečnostních kamer, kterými prostor u pokladen jistě snímáte.

Děkuji za vaši odpověď, s pozdravem Lukáš Faltýnek.

Jsem zvědavý co mi z ústředí odpoví. – Odpověď naleznete zde: Vyjádření Kauflandu k selhání zákaznických záruk

A co vy, nakupujete v Kauflandu? Využili jste někdy jejich zákaznických záruk?

Starší příspěvky z prostředí Kauflandu:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

11 komentářů k “Zákaznickým zárukám v Kauflandu zřejmě lépe nevěřit”

 1. Kobliha napsal:

  To jsem zvědavá, co Ti odpoví.
  V Kauflandu moc nenakupuji, takže nemůžu soudit. Ale obecně zárukám-nezárukám, resp. reklamním tahům supermarketů, nevěřím.
  Ale na odpověď se těším.

 2. krtek napsal:

  Asi jsi kápnul na blbou vedoucí. Moje žena toto zkusila v hradeckém Kauflandu taky a s překvapivě kladným výsledkem.Je to ale už půl roku zpátky. Nechtěl jsem tomu věřit, a tak to zopakovala v mé přítomnosti. A fungovalo to.
  Co myslíš že udělala s 30,- Kč? Ihned navštívila protější trafiku….

 3. LuFa napsal:

  krtek: Díky za komentář, rád slyším, že to fungovalo. Včera ani ránu :-(. Jsme zvědavý, jestli Kaufland odpoví a jak.

 4. Hospodynka napsal:

  u nás jsou fronty právě do těch slibovaných pěti minut – a jsem moc zvědavá, jak dopadneš

 5. klara napsal:

  Myslím, že kdyby si o to šla žádat Gábina, tak byste teď 30 Kč měli. Vypadá a chová se důvěryhodněji.

 6. čiperka napsal:

  klara : Ha,ha,ha,…. Uhodila jsi hřebíček na hlavičku :-))
  Živě si to představuji.
  Gabčo, neboj, myslím to v dobrém.

 7. ohněta napsal:

  Se ti divím, že se ti chce vypisovat maily kvůli takovým prkotinám :-). Já bych si pro těch 30 Kč nešel, ani kdybych tam čekal půl hodiny. Ale ta záruka funguje, stejně jako záruka čerstvosti a bůhví čeho ještě. Asi měli zrovna blbý den. Osobně bych to zrušil, Kaufland leze zákazníkům neuvěřitelně do zadnice a podle toho se zákazníci i chovají. Toto prosím neber osobně.
  P.S. na kamery se podívat nemůžou, protože obraz jde až do Prahy, nebo kde.

 8. ohněta napsal:

  Ještě jsem zapomněl. V odpovědi ti přijde omluva se vzkazem, že se máš dostavit na informace vašeho kaufu, kde ti těch 30 Kč vyplatí. Jestli budu mít pravdu, tak mě těch 30 Kč pošleš na účet ju? :-)

 9. čiperka napsal:

  ohněta : pokud vyrazíme na nákup 3 kamarádky jedním autem, čekáme víc než 5 min. a vrátí nám každé 30,- Kč, tak máme na flašku. A to se už vyplatí:-)).
  My jsme byly 2 a pro 30,- Kč jsme si zašly. Vrátili nám je. Je to ale před půl rokem. Dokonce mám takový dojem, že jako omluvu nám dali přívěšek s žetonem do vozíku.

 10. ohněta napsal:

  čiperka: jsou i koumáci co si jdou koupit igelitku za 1,90 a pak si jdou pro těch 30 Kč.

 11. LuFa napsal:

  ohněta: Že ty v Kauflandu pracuješ? Odepsali mi přesně jak jsi předvídal. I když jsem 30 Kč, nyní nechal poslat k dobročinným účelům, budeš mít u mě dalších 30,- Kč ;-).

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.